התרופות והרע – לחץ דם

טיפול תרופתי מניב בדרך כלל הקלה מבורכת בתסמינים, ברוב המקרים הוא לא מביא מרפה והמחלה נשארת. אחת הסיבות לכך בתרופות עצמן. הן מרוקנות את המערכת ממרכיבים תזונתיים חיוניים, או מונעות את ספיגתם- להלן, סדרת כתבות על תרופות טובות ורע שהן מעוררות. ירון מרגולין, צילם יורי מרגולין.

תרופות נחוצות מביאות להפחתת תסמינים, אבל מחירן לבריאות יקר. כולן מרוקנות את הגוף מרכיבי מזון חיוניים ביותר, שיש לשוב ולהשלים – התזונה שלנו חייבת לעשות זאת!
החשש שללא תזונה נכונה הן נצמדות לרכיב החיוני במעיים ומוציאות אותו מהגוף דרך מערכת העיכול החוצה-
לדוגמא: במקרה שנחשפת ללחץ דם גבוה. מחלה שמחייבת טיפול, עליך לקחת תרופות!

Veronese, Venetia and Juno. Part.

נפוצות תרופות לטיפול ביתר לחץ דם. בהן מעכבי מעכבי האנזים ACE (‏Angiotensin Converting Enzyme inhibitor) התרופות הללו הן ממשפחת תרופות שנועדו לטיפול בעיקר ביתר לחץ דם ובאי ספיקת לב, אך משמשות גם באירועי אוטם בשריר הלב ובמצבי נפרופתיה המאופיינת בהפרשה ניכרת של חלבון בשתן (פרוטאיניוריה, כגון במקרים של נפרופתיה סוכרתית) ואי ספיקת כליות שמקורה בסוכרת.
התרופה הראשונה שיצאה לשוק היא קפטופריל, והיא סונתזה על בסיס תרכובות שנמצאו בארס של נחש צפע קפטורופיל (אסריל) תרופות נפוצות:
אנלפריל (אנלדקס),
ליזינופריל (טנסופריל),
ראמיפריל (טנסופריל),
ראמיפריל (טריטייס, רמיטנס) –
תרופות אלו מרוקנות יסודות חשובים ביותראבץ, מגנזיום וסידן. 

אספרגוס מכיל מנרלים חשובים ללוקחי תרופות נגד לחץ דם ביניהם אבץ. אבץ – הוא נוגד חמצון מצוין שתורם לחוסנה של מערכת החיסון, המינרל הזה חשוב לראייה תקינה, לשמיעה מיטבית, גם לחוש טעם מאוזן ולתקינות יחסי המין שלנו.

אבץ – הוא נוגד חמצון מצוין שתורם לחוסנה של מערכת החיסון, המינרל הזה חשוב לראייה תקינה, לשמיעה מיטבית, גם לחוש טעם מאוזן ולתקינות יחסי המין שלנו. הוא חשוב לפוריות הגבר והאישה ולייצור הדנ"א. האבץ מסייע לייצור הטסטוסטרון והוא חשוב בהפעלתם של כמאה אנזימים חיוניים לתפקודנו. אנשים שסובלים מצליאק, קרוהן, קוליטיס כיבית או תסמונת המעי הרגיז מפתחים מחסור באבץ. מעטים יודעים שסותרי חומצה או מעכבי חומציות בגוף מרוקנים את מאגרי האבץ של הגוף.

The Passage of the Granicus (detail)Charles Le Brun קטע מתוך הקרב של אלכסנדר הגדול באסיה הקטנה, מאי 334 לפנה"ה, התקיים ליד חורבות טרויה, והיה אחד משלושת הקרבות בהם הביס את הפרסים. ציור של שרל לה ברן.

האבץ חשוב במלחמתו של גופנו בחיידקים ונגיפים. מעטים יודעים שהאבץ יכול למגר תסמינים של נזלת אם לוקחים אותו מיד בהופעתה.

רמברנדט – שיעור האנטומיה של דוקטור טוּלפּ" (1632, האג, מאוריציוס),

האבץ פוחת עם הגיל מה שמסביר תחלואה רבה יותר בגיל מבוגר. הוכח שהאבץ מנטרל רדיקלים חופשיים, מפחית את רמת החומרים הכימיים הדלקתיים שגורמים לכאבי גוף.
האבץ הוא יסוד חשוב בתהליך ייצור האינסולין – ירידתו גוררת אותנו לסוכרת. הוספה של אספרגוס, ברוקולי, תרד, שעועית, שמרים ופטריות קרימיני (Crimini Mushrooms) חשובה בתהליכי ההחלמה שאני מציע בבואי לסייע לך להחלים מאי ספיקת כליות סכרתית ומיקרואלבומינוריהעוד על כך אני כותב כאן, כאן וכאן

Edward von Grützner אדוארד ון גרוזנר

תוספת אבץ משפרת את רמת הוויטמין B12 בגוף וכן את מאגר החומצה הפולית. בכתבה הבאה בסדרה זו אתמקד בתוסף החשוב B12 – שימו לב, במיוחד חולי הכליות – על גבי התווית של התוסף הנכון צריך להופיע – ויטמין B12 מסוג methylcobalamin מתילקובלמין – (ולא Cyanocobalamin). 

נפטון – למבר סיז'יסבר אדם

ההומוציסטאין הוא חומר כימי מסוכן שנקשר במחלת לב – האבץ יודע להוריד את רמתו בגוף.

פאולו ורונזה, ונוס ואדוניס, מדריד, הפראדו – תיאור הנפש המתרחבת כשיקוף של הטבע באביב.

האבץ פועל היטב עם ויטמין A, מחסור באבץ משפיע גם על המחסור בויטמין A,. והתוצאות גרועה: בעיות בראייה, כולל עיוורון. מחלת כבד, ולבלב.
הוסיפו לתפריט כדי למנוע זאת: גרעיני דלעת, גרגרי שומשום, אגוזים ואפילו יוגורט כבשים וגבינות גם סירופ מייפל ובשר עוף, מזונות אלו עשירים במינרל אבץ. בעזרתם תתעשרו באבץ ותצליחו להיחלץ מאסון התרופות! 

פיליפ של אקארניה היה רופא וידידו של אלכסנדר הגדול. כאשר נתקף אלכסנדר הגדול בחום גבוה, היה זה פיליפ של אקארניה שהציל את חיו. הרופא השתמש באמצעי טבעי, פשוט ומדויק – מיים – על ידי רחצה במים קרים של נהר סיידנוס בקיליקיה והציל בכך את חייו.
אלכסנדר הגיבור לא פחד מהרופא המהפכני וגם לאחר שפרמניון שלח להזהיר אותו מהרעלה – הרופא פיליפוס שוחד על-ידי דריוס השלישי להרעיל אותך אמר השליח – בטח אלכסנדר במי שיודע לרפא. הציור הזה מתאר את המקרה הזה; ומראה את שלב התאוששותו המהירה של המלך.
פיליפ של אקארניה היה עדיין רופאו של אלכסנדר כשצר על עזה בשנת 332 לפנה"ס, כפי שקרטיוס מדווח. צייר – הנריק הקטור סימירדזקי (1843 – 1902
Alexander of macedon trust's the doctor Philip, Henryk Siemiradzki

מגנזיום, שחיוני לשמירה על יציבות מצב רוח טוב, רוב האנשים לא יודעים שהמגנזיום עצמו הכרחי לשמירה על לחץ דם תקין. תוצאה של ירידה של מגנזיום היא לחץ דם גבוה. המגנזיום שומר על לבלב בריא וחשוב לוויסות קצב הלב ואיזון רמות הסוכר בדם. איכלו אצות קלפ, קטניות, שיבולת שועל, גרעיני דלעת, ואפילו שוקולד כתוסף מגנזיום גם אספרגוס, כרוב ניצנים, בצל ירוק, טונה, פטריות קרימיני, אורז חום ושעועית לימה.

The Choice of Hercules by the Italian Baroque painter Annibale Carracci. 1596, it is housed in the Capodimonte Gallery of Naples.

אשלגן – מחסור באשלגן פוגע במערכת העצבים ובתפקוד השרירים. מחסור באשלגן מתפתח לאט אבל התרופות מזרזות את הבעיה. חולשת שרירים, סחרחורת, עייפות, הפרעות לתפקוד הלב ורגישות יתר במערכת העצבים, הן רק חלק מהבעיה שהתרופה מחייבת אותך לשלם עבור כניסתה לגופך. לכן ברור שירידה במינרל זה מעלה את לחץ הדם!

כרמיני או קרמיני – עגבניות, תאנים, חסה ערבית מכילים אשלגן גם בננות, תפוזים, אבוקדו ואבטיח. הוסיפו פיסטוקים, שזיפים, שעורה, כרובית אספרגוס, צימוקים וזרעים גם עלי מנגולד ופיטריות קרימי (בצילום למעלה) לצד תרד, ברוקולי, חציל, קייל וכורכום – בכולם האשלגן מהווה תוסף מזון חשוב ללוקחי התרופה. וסידן. הסידן בונה עצמות ומחזק את השיניים אבל חשוב גם לשמירה על לחץ דם תקין.

עגבניות, תאנים, חסה ערבית מכילים אשלגן גם בננות, תפוזים, אבוקדו ואבטיח. הוסיפו פיסטוקים, שזיפים, שעורה, כרובית אספרגוס, צימוקים וזרעים גם עלי מנגולד ופיטריות קרימי שבצילום למעלה Cremini Mushroomsל מכונות עתים מכונות גם “Baby bella” or “Baby "portobello mushrooms עוד על הכרמיני – כאן. צרכו עלי תרד גם ברוקולי, חציל, קייל וכורכוםבכולם האשלגן מהווה תוסף מזון חשוב ללוקחי התרופה. וסידן. הסידן בונה עצמות ומחזק את השיניים אבל חשוב גם לשמירה על לחץ דם תקין.
התכווצויות שרירים נקשרות גם במחסור בסידן.
מעטים יודעים שמחסור במינרל זה גורם חשוב בהפרעות שינה, בעיות עיכול, השמנת יתר, סוכרת וסרטן. לנשים בזמן מחזור מחסורו גורם לזעם מתפרץ – הסידן חשוב לתחושת רוגע ושלוות הנפש, מפחית רגישות בשדיים ותשוקה למזון מתוק. לסידן תפקיד חשוב במניעת פוליפים שעלולים להביא לסרטן במעיים. איכלו ירקות ירוקים אורגניים כתוסף מזון שמכיל סידן. ללא מגנזיום הסידן לא יישאר בגוף. ללא מגנזיום מספק הסידן מצטבר ברקמות הרכות וגורם לכאבים במפרקים! הוסיפו קינמון לתפריט, יוגורט, סרדינים, שומר, טופו, שעועית ירוקה, תאנים וקינואה לצד סלט ירוק מירקות אורגניים. 

An Allegory Of Taste: A Young Man Drinking From A Silvertankard Karel van III ManderItem

קואנזים Q10= – נמצא בכבד, כליות ולבבות – המנה הידועה כמעורב ירושלמי היא אוצר של נוגדי החמצון העוצמתי הזה קואנזים Q10, לעיתים קרובות הוא מסומן CoQ10 ה-.CoQ10 יכול להביא להורדת מינון תרופות לירידת לחץ הדם. הוא נקשר באנרגיה של הגוף ולכן הוא נמצא בריכוזים הגבוהים ביותר באיברים בהם דרישת האנרגיה גבוהה ביותר כמו הלב, הכבד והכליות. זו הסיבה שתזונת המעורב הירושלמי בריאה למי שהקואנזים הזה חסר בגופו. יחד עם זאת ניתן לקבל אותו מאכילת סרדינים,  דג סלמון, טונה ושמן זית (בו נמצאת כמות טובה) ואפילו מאכילת בוטנים.
מחקרים חדשים מגלים שהוא משפר את המצב המכונה יתר לחץ דם. הוא גם מסייע בהפרעות בקצב הלב, קוצר נשימה, תחושת תשישות ומגן על הכולסטרול מפני חמצון מזיק. הוא מזרז את החלמת הכליות, ומעורר שיפור בולט יחסית בחולי סוכרת,  בקיצור, הוא מאוד חשוב לבריאות – כל כך חבל שתרופות רבות מרוקנות אותו מהגוף (סטטינים המשמשות להורדת כולסטרול ככל שמינון התרופה גדל תהליך סילוק הקואנזים החיוני גוברת ומעודדת את הפרשתו המוגברת בשתן,). קואנזים Q10 מסייע לשקם את בריאותכם, אם עברתם שבץ לב, שבץ מוחי, או שאתם בתהליך לשיקום הכליות קחו כף שמן זית על הבקר הוא נמצא בשמן זית והוא גם מקטין את הסיכוי לחלות בפרקינסון. אם החלטתם לקחת קואנזים Q10 כתוסף מזון ולא בדרך הבריאה – מהמזון חובה עליכם להתיעץ על כך עם רוקח או עם רופא שמכיר היטב את ההסטוריה הרפואית שלכם. ההמלצה הרווחת להשתמש בצורתו המחומצנת, ubiquinol, שהיא הצורה נוגדת החמצון הפעילה.וגם כאן יש להעדיף את המןצר שמיוצר ביפן ולא בסין.

התרופות לטיפול ביתר לחץ דם שמרוקנות מהגוף את הקואנזים Q10 הן:

לבטאלול (טרנדייט), מתילדופה (אלדומין).

תרופות נוספות שנטען שהן מורידות רמת CoQ10 הן: פיבראטים (gemfibrozil), חוסמי בטא (atenolol ,labetolol ,metoprolol ו-propranolol), תכשירים טריציקליים נוגדי-דיכאון (amitriptyline ,oxepin ו-imipramine), קורטיקו-סטרואידים.

כשהבורות, ונכשלות נכנסות לתמונה הטוהר נעדר וגם אסטראה Ἀστραῖα) Astraia, virgulina d ציור של Salvator Rosa – אסטראה היא האלה האחרונה שחייתה לצד בני האדם במהלך תור הזהב של האנושות. לפיכך, אסטראה מהווה לעיתים דמות סמלית לאדם טהור שמביא עמו תקופה של שגשוג, או לחילופין, שעזיבתו מביאה תקופה נחשלת של נבילה.
הבתולה של הצדק, אסטראה, במיתולוגיה,היוונית היא מתוארת לעיתים כאוחזת במאזניים.

התוצאה של התרופות השונות הנזכרות לעיל- ירידה בלחץ הדם, מסייעות, אבל המחיר כבד:

ירידה בדחף המיני (תוסיפו עלי סרפד לסלט), בעיות בבלוטת הערמונית (סרפד) נשירת שיער, ירידה בחוש הטעם, או הריח, ריקון הקו-אנזימיםQ10, ריפוי אטי של פצעים, יתר לחץ דם שדורש עוד תרופות, דלדול עצם, זיהומים תכופים (ראו ניקוי כבד ומאמרי קל לנקות את הכבד) וגם סיכוי מוגבר לסרטן.יש והן גורמות גם לדיכאון.

אל הבלוג של לחיצות ההחלמה ברשת החברתית – כאן
למאמר הראשון בסדרה זו – לחץ דם – תרופות מרוקנות – כאן
למאמר השני  בסדרה זו – B12 – והסיבוכים שאפשר למנוע – כאן
למאמר השלישי בסדרה זו- על שיקום הגוף שלך והגלוטתיון – כאן
למאמר הרביעי בסדרה זו – תיאמין – B1 – כאן

 

אני מזמין אותך לאתר החדש שלי – לחיצות ההחלמה

לטופס פנייה ישירה אל ירון מרגולין – נא להקליק – כאן  

נשארו לך שאלות
אני מזמין אותך ליצור קשר בטופס כאן למטה,
אשמח להשיב לכל שאלה.

שם:

טלפון:

דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם):

איך אני יכול לעזור לך:


למען הסר ספק, חובת התייעצות עם רופא (המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי של כל מטופל או שלך) לפני שימוש בכל תכשיר, מאכל, תמצית או ביצוע כל תרגיל. המידע באתר של ירון מרגולין או באתר "לחיצות ההחלמה" (בפיסבוק או MARGOLINMETHOD.COM ), במאמר הנ"ל ובמאמרים של ירון מרגולין הם חומר למחשבה – פילוסופיה לא המלצה ולא הנחייה לציבור להשתמש או לחדול מלהשתמש בתרופות – אין במידע באתר זה או בכל אחד מהמאמרים תחליף להיוועצות עם מומחה מוכר המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי שלך ושל משפחתך).
מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא מוסמך או רוקח בכל הנוגע בכאב, הרגשה רעה או למטרות ואופן השימוש, במזונות, משחות, תמציות ואפילו בתרגילים, או בתכשירים אחרים שנזכרים כאן.

נשלח ב כללי, מזון מחלים

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*