רוצה להחלים מיתר לחץ דם?

Corsica and the Satyr -1630 – Artemisia Gentileschi

להבריא מיתר לחץ דם – להכות במנגנון, לנצח את התרופות שמסכנות את חיינו – להבריא ולא להחזיק את הראש מעל למים – זו משימה שמעטים מעזים לחשוב עליה שהרי מי הוא המומחה הגדול ללחץ דם – זה שלא החלים ממנו אדם אחד ומי המומחה הגדול לכליות אם לא זה שלא החלים כליה אחת נפרולוג – אז תרופות ליתר לחץ דם – כמו לבטאלול (טרנדייט), מתילדופה (אלדומין) – מחסלות את הקואנזים Q10, לא מרפאות אף אחד מיתר לחץ דם – הוא תמיד נשאר ולעתים גם מחריף אבל רק למומחה ללחץ דם – מותר לרשום לך אותן כי ללא Q10 תגבר הסכנה לשרירי הגוף, גם ללב – מה שיעלה את לחץ הדם ויביא לצורך להגדלת מינון התרופה, הסכנה תגדל גם למערכת החיסון, למוח ולכבד – האמת שגם להופעת בעיות בחניכיים ותרופות משתנות, ממשפחת משתני הלולאה כמו: פרוסמיד (פרוסיד), מחסלות את מאגרי התיאמין – ויטמיןB1 ויוצרות סיוטי לילה אבל זה גם מה שפוגע בין השאר בייצור האצטילכולין – מולקולת זיכרון חשובות במוח וקרדילוק, אסמולול וניאובלוק מחוסמי בטא – מרוקנות את מאגרי המלטוניןהורמון השינה שלנו והתאיזידים (משתנות) מכלורותיאזיד, מתולאזון, דרך אטקנד וכל המכילות הידרוכלורותיאזיד גם המתיקלותיאזיד – כולן ועוד מסלקות מגופנו את מאגרי החומצה הפולית – שאמשיך?.

ונוס ואדוניס, קטע – ברתולומאיוס שפרנגר Venus and Adonis, 1595-1597

טוב תרופות משתנות, משמרות אשלגן – כאלדקטון וקלורילמרוקנות את מאגרי האבץ בגוף – ולאבץ אנחנו זקוקים אפילו כדי לקיים יחסי מין, אבל גם את הסידן הן מסלקות מהגוף כשתרופות משתנות דוגמת: סולפונמידיםאינדפאמיד (פמיד) גם כל התרופות משתנות, תאיזידים – כל תרופה משולבת המכילה גם הידרוכלורותיאזיד,או HCTZ וישנן עשרות תרופות מרוקנות ויטמין C נוגד חמצון רב עצמה – אחד היסודות החשובים לחיזוק מערכת החיסון בגופנו –

אורפאוס מבכה את מות אהובתו – על מה בוכה אורפאוס על מותה או על הרגע בו שכח לבלום את תשוקתו להביט בה? Ary Scheffer, Orpheus mourning the death of Eurydice, 1814

בעוד שהמומחים נותני התרופות פועלים באסטרטגיה תזונתית ב- 4 מדדים כדי לסלק את מדד לחץ הדם ולשמר את המחלה – בהחלט לא להחלים אותך מיתר לחץ דם, הם מציעים אסטרטגיה שמורכבת מ ארבע דרכים:
1.חומר משתן – שפועל על הנפרונים שבכליות,
2. מורידי הדופק חוסמי בטא (בלי לחץ בבקשה) – פועלים על המשאבה הגדולה – הלב.
3. חומרים כימיים להרחבת כלי דם וזודיליטציה, Vasodilation)-
4. יסודות סינטטים להרפיית עורקים חוסמי אלפא – אני חושב על גמישות.

האהבה הגדולה של משורר הרנסנס פרנצ'סקו פטררקא ללאורה מפירנצה הביאה לשינוי בתפיסה העולמית והולידה בהדרגה את האנושיות, את ההומניזם והעברת האחריות על החיים, הבריאות, ההתפתחות האנושית לאדם. בצילום הזה אני רוקד את דמותו של המשורר האגדי ויעל הרמתי את לאורה המסתורין והזרז לתהליכים המופלאים.
צילם אלדד ברון, קטע מתוך הבלט התופת כוריאוגרפיה- ירון מרגולין.

לחץ דם הוא הלחץ המופעל על כלי הדם בזמן מחזור הלב. הבעיה מתחילה כשהעורקים מאבדים את גמישותם – לחץ דם סיסטולי הוא לחץ של זרם הדם על כלי הדם בזמן התכווצות הלב – זרם הדם נתקל בפלאק שנצמד על הדפנות, מקשיח אותם ומכווץ אותם והוא שמגביר את לחץ הדם הזה – באופן טבעי אין שום בעיה בהזרמת הדם לגוף על-ידי התכווצות סיסטולית. לחץ דם דיאסטלי גם הוא טבעי – מדובר בלחץ דם של זרם הדם על כלי הדם בזמן התרפות הלב גם הוא מושפע ממצב העורקים – לכן עלינו לא לטפל בלב, במשאבה ובקצב עבודתה – הגם שגם הוא, הלב, זקוק ככל שריר לעיסוי וטיפול עלינו להגמיש את העורקים ולמנוע הצטברות פלאק על דפנותיהם. זו אחת ממטרות הריפוי של המחלה הנוראה לחץ דם גבוה –
הגמישות של הגוף מסלקת את מדד לחץ הדם ומחלימה אותך מיתר לחץ דם – לאן אני מכוון בדברים אלו?
לשפגאט, פירואטים וגרנד ג'טה –
לא אני מכוון לגמישות מחשבתית
ולגמישות מערכת הובלת נוזלי הגוף שלנו
כך למשל,
עורקים גמישים – הם שמובילים אותנו לבריאות ואריכות חיים ובגמישותם תלויה איכות חיינו בגמישות העורקים ולא בהתערבות בעבודתו התקינה של הדופק.

האדם נברא. מיכאלאנג'לו – הציור החילוני שבלב הותיקן.

מדד גמישותם של העורקים – יש לגמישות העורקים מדד והוא מדד מצוין. במדד גמישות צינורות ההובלה בגוף האדם עסקו מתחזקי המחלה שלפנינו – רופאים, הגם שלרפא לחץ דם הם לא יודעים כנראה ולכאורה. עורקים גמישים נמצאים בפסגת השאיפות להארכת חיים ושמירה על איכותם – כל עלייה (של 20 מ"מ כספית) בלחץ שנמדד בזמן שהלב מתכווץ ומזרים דם לגוף, מה שמכונה הלחץ הסיסטולי מלמדת על אבדן הגמישות הזו. הלחץ הסיסטולי (כשהלב מתכווץ) במצב גמיש אמור להיות 120 – אבל נניח שהמדד (מכשיר פשוט למדידת לחץ דם) מצביע על עלייה קלה ל-140 (מכונה עליה של 20 מ" מ כספית – הכספית נמצאת בשעון המדידה) משמע אבדן גמישות העורקים והצטברות חומרים על הדפנות שלהם (פלאק) שמונעים את גמישותם אבל גם מכפילה (!!) את הסיכון לאירוע קרדיו-וסקולרי – בשפה פשוטה יותר, אבדן גמישות שיכולה להביא התקף לב; שבץ מוח; שבץ בעין, וחסימת עורק לאבר חיוני, שבהחלט יכולה לפגוע בו קשות.

הקיסרית ג'וזפין – ציור הכנה של Pierre-Paul Prud’hon פייר-פול פרידון אחד מגדולי הציירים. 1758-1823

מנוחת הלב – היא מדד נוסף, באותו שעון מדידה לגמישות הצנרת – שאומרת: כל עלייה של 10 מ"מ כספית בלחץ הדיאסטולי, שנמדד כאמור בזמן מנוחת הלב (ומראה בשעון 90 במקום 80, למשל) מכפילה את הסיכון לאירוע כהתקף לב, שבץ בעין או חסימת עורק ושבץ מוחי. ככל שנעמיק בנושא תלך הבנתנו ותגבר בהערכתה את נושא הגמישות כי בנוסף לכך אבדן גמישות צינורות הובלת המזון בגוף ופינוי הפסולת ממנו שניכרת בעלייתו של לחץ הדם הסיסטולי (מ120 ל 140 למשל) או של הדיאסטולי (מ90 ל 100) מסכנת את אבי העורקים בקרע באבי העורקים היורד, את הכליות במחלת כליות כרונית וכשמדד הסינון ה-GFR יורד היא גם עלולה לחייב טיפולי דיאליזה מפרכים שמסתיימים לרוב במותו של המטופל. ואם לא די בכך עורבת גם סכנה לחלות בסוג של אלצהיימר שנובע מפגיעה בכלי הדם.

מחולות בני-ברית דוד 1990. בשנות ה-70 של המאה העשרים אפשר היה להגיע לגמישות כזו רק הודות ללחיצות ההגמשה שהיו לחיצות ההחלמה.
צילם שמיה לוי. רוקד – ירון מרגולין

הטיפול שמצאתי משלב החלמת הכליות שבה אני מתמחה בתקופה האחרונה, וגמישות הצנרת שבה אני מצליח ממש בימים אלו לראות תוצאות מדהימות כפי שתוכלו לראות בעצמכם בוידאו המצורף – כאן למטה – ולמי שנשארו מלא שאלות – אשמח להשיב עליהן.
https://www.youtube.com/watch?v=cwWoxJpnbP4&feature=youtu.be

אל הבלוג של לחיצות ההחלמה ברשת החברתית – כאן

למאמר הראשון בסדרה זו – לחץ דם – תרופות מרוקנות – כאן

משקה כורכום – להפחתת לחץ דם גבוה – מתכון על טהרת חומרים נוגדי-דלקת, נוגדי וירוסים וחיידקים. פשוט, טבעי וטעים להשתגע.
2 כוסות חלב שקדים / שיבולת שועל / אורז / או חלב סויה גם קוקוס.
1כ ס"מ שורש כורכום טרי קצוץ דר.
1כפית אבקת קינמון או מקל קינמון
0.5 ס"מ של שורש ג'ינג'ר טרי מגורר
3 תרמילי הל (לא חובה אבל מומלץ)
3 פרחי ציפורן.
1 כפית סוכר או דבש (אפשר גם פחות, לפי הטעם)
מוסיפים את כל המרכיבים לסיר קטן, מלבד הדבש, ומבשלים על להבה נמוכה – לא להביא לרתיחה. במשך כ 5 דקות (אני בוחש בכפית מדי פעם) המרכיבים מתאחדים.
מסננים לכוס הגשה. אפשר קודם להעביר למעבד מזון.ללהגיש מסונן.
תענוג.

למאמר השני  בסדרה זו – B12 – והסיבוכים שאפשר למנוע – כאן
למאמר השלישי בסדרה זו- על שיקום הגוף שלך והגלוטתיון – כאן
למאמר הרביעי בסדרה זו – תיאמין – B1 – כאן

נשארו לך שאלות

אשמח להשיב על כל שאלה-

לטופס פנייה ישירה אל ירון מרגולין – נא להקליק – כאן

אני מזמין אותך לאתר החדש שלי – לחיצות ההחלמה

נשארו לך שאלות

שמי:

טלפון:

דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם):

איך אני יכול לעזור לך:

אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך:


למען הסר ספק, חובת התייעצות עם רופא (המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי של כל מטופל או שלך) לפני שימוש בכל תכשיר, מאכל, תמצית או ביצוע כל תרגיל. המידע באתר של ירון מרגולין או באתר "לחיצות ההחלמה" (בפיסבוק או MARGOLINMETHOD.COMׂ), במאמר הנ"ל ובמאמרים של ירון מרגולין הם חומר למחשבה – פילוסופיה לא המלצה ולא הנחייה לציבור להשתמש או לחדול מלהשתמש בתרופות – אין במידע באתר זה או בכל אחד מהמאמרים תחליף להיוועצות עם מומחה מוכר המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי שלך ושל משפחתך).
מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא מוסמך או רוקח בכל הנוגע בכאב, הרגשה רעה או למטרות ואופן השימוש, במזונות, משחות, תמציות ואפילו בתרגילים, או בתכשירים אחרים שנזכרים כאן.

נשלח ב כללי

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*