מזון מחלים קוליטיס

לשאלות וקביעת תור לפגישת ייעוץ

במאמרי זה אתמקד בקשר בין פצעים, חבלות וכאבים באברי הפנים, הצוואר והגב העליון גם במרפק היד ומזון. אכתוב על מזון הולם ומצב הרגשות בנפש האדם שנקשרים בכאבים במקומות אלו.

נחתכתם במצח, קיבלתם מכה מחלון באף? רוצים לדעת מה זה אומר? אולי הגיעתם למצב בו אתם מגזימים בעבודה, יתכן שהגוף קורא לכם לסדר, לצאת לשלושה ימי חופשת-בטלה, שינה ומנוחה.

מבוא קצר

אברי הגוף, מצב העור והשרירים כואבים, שורפים או מסתיידים ומתנוונים משקפים תזונה לקויה ולא מתאימה לגיל בו אנו נמצאים. יש ומלמדים על קטעי חיים שהסתימו במפתיע שלא על פי התוכנית.

תזונה שגויה בדרך כלל מאוד טעימה ומושכת, גורמת לגוף לספוג באבריו רעלים שמוציאים אותו מאיזון ומתפקוד מלא.
בכל תקופת גיל אנשים משנים הרגלי אכילה, נערים לא אוכלים מזון שאכלו כשהיו תינוקות וגם לא יונקים חלב אם. במהלך החיים אבדה, בגלל ההרגל היכולת להמשיך ולשנות הרגלי אכילה. דבר זה מחרב את הגוף.
סיבה נפוצה אחרת לתחלואי הגוף ולמכאוביו באירועי חיים שרגשות קשים כיסו עליהם.
רגשות קשים הם: תיסכול, אכזבה, צער,זעם, שיכרון חושים, התפעמות טרם עת, ותחושת אבדן שליטה.
הכאב בגוף משקף גם חוויות רגשיות שנקטעו. התחלה של תהליך טוב ואולי גם מרגש שהשתבש ואיכזב. נוצרים רגשות שקשה לתת עליהם את הדין או ללכנת אתם עד הסוף.

השיטה שפיתחתי: שיטת מרגולין מאבחנת מקרים שונים ומטפלת בכאבים בעזרת תשאול, שיח מחלים, מגע, לחיצות המשולבות בנשימות עומק, מתיחות זעירות של שרירי האבר ולחיצה עליהם ומעבר לתזונה מיטיבה, מאזנת ומחלימה.

מצח – פצעונים וחבלות במצח מלמדות על חציית קוים אדומים, אתם לא יודעים לומר: "לא", אנשים עוברים את הקווים האדומים שלכם. למדו לעמוד על שלכם, אם תמשיכו בלי לטפל בבעיה אתם מסכנים את המעיים שלכם, התזונה שלכם לקויה – חסרים לכם סיבים תזונתיים.

מרכז המצח – וחלקו העליון של האף – משקף תחושות אי נעימות, "לא נעים לי" הוא משפט שכיח בחייכם, התזונה שלכם לקויה – אתם מוצפים בחלב, טרם עברתם את גיל הגמילה מיניקת חלב, הגיע הזמן לשקול מעבר למזון של מבוגרים ולהיגמל מחלב, אגב; יוגורט מעיזים, גבינה רכה כוטג' לא מוגדרים חלב.

בתמונה – הלחיים משקפות את מצב הנאמנות בחיינו גם את מצב הכליות ובחלקם השמאלי שמתחת לאף את הקיבה.

לחיים וגב עליון – פצעונים וחבלות בלחיים או בגב העליון משקפות מערכות יחסים מסורה ונאמנה אבל פגיעה בנאמנות קשה מאוד – קשייה משתקפים בלחיים. אדם קרוב לכם בגד בכם. אתם חווים תחושת ננטשות. משהו גנב מכם רעיון, חסף סוד שהפקדתם בידיו.
זה הרגע בו מופיע פצעון בלחי ימין, אולי ענף סרט את הלחי הזו …

נוסטלגיה, זכרונות מהעבר – אם כואב לכם בחלקו הפנימי של מרפק היד אפשר שאתם מוצפים רגשית. רגשות אלו קשורים בגעגועים והם תוקפים אתכם ומשתקפים במרפק יד שמאל (בחלק הפנימי – כלומר היכן שהאמה נוגעת בזרוע).
אתם נמשכים אל זיכרונות מהעבר, נשענים על העבר, מתרחקים מחיי ההווה אל העבר. מרפק פנימי שמאלי יגיד שחסרה לכם משמעות בחיים. אולי אתם בתרדמה של היכולת למימוש עצמי, זה רגע בו כדאי לכם לעיין במאמר שלי על רות המואביה ושלוש השאלות. למאמר יש ללחוץ כאן.
מרפק ימני (פנימי) מספר שקשה לכם להתמודד עם הצלחה ואין לכם נחיתה רכה לאחר שעליתם לפסגה, אתם נעדרים מהלך רגשי שמוזיקאים יכנו: "דימינואנדו" כלומר יציאה זורמת איטית, הדרגתית ורכה מהישג או מתחושת שיא והתרגשות גדולה אל שקט, מנוחה, נחיתה רכה וזורמת.
לעבור משיא, מבלי ליפול לשכרון או לדראמה דורש אימון שאצילי יוון הק

מיץ ירוק: נבטים, עלי חסה ערבית, עלי מנגולד גבעולי חרדל טריים מהשדה: לסחוט בג'וסר במהירות האיטית.

מיץ ירוק: נבטים, עלי חסה ערבית, עלי מנגולד גבעולי חרדל טריים מהשדה: לסחוט בג'וסר במהירות האיטית.

דומה באתונה שקדו עליו, יתכן שאתם לא למדתם טכניקות לשרוד הצלחות גדולות כפי שנהגו היוונים ואחריהם גם הרומאים.

פצעים בגב העליון יכול לשקף רגשי אשמה, נושא מורכב וסבוך שאנשים רבים מעדיפים לטאטא אל מתחת לשטיח. רגשי אשמה דורשים טיפול. פצעונים בגב העליון באים לומר לכם שאתם עושים דברים שאין הם חלק ממשאלות לבכם ואתם עושים אותם רק כי "לא נעים" לכם ולא כי אתם רוצים לעשותם.

ריאות

בדקו את מצב השינה בשעות הבקר 3 – 5 אם השינה מתפוררת ואין רצף בשעות אלו, אתם מתעוררים – יתכן שיש לכם נפילת אנרגיה כללית.
שוב עולה נושא החלב – הימנעו ממוצרי חלב, אם אתם סובלים מכאבי שיעול בבית החזה, אם אתם סובלים מעצירות, מברונכיטיס שלוחץ לכם במצח ומופעה ככאב או הפצעונים והחבלות מופיעות בלחיים, בגב העליון או במרפק (בחלקו הפנימי) תחשבו על מזון שגוי – חלב וכן על הריאות. סביר להניח שתופעות אלו משקפות גם מצב לא תקין של הריאות – שיקלו מעבר למזון מחלים, לקחת כתוסף מזון 1000 מ"ג שמן נר הלילה ליום או שלוש פעמים ביום אסטרגלוס. יתכן שתצטרכו לעבור בדיקת ריאות, להיפגש עם שיטת ירון מרגולין ולהידרש לטיפול ברגשות האשם (למאמר בנושא רגשות האשמה – ללחוץ – כאן).

אף

אף – פצעונים וחבלות באף מלמד על שאיפה לריגושים, נושא רגיש ושכיח אצל צעירי הדור החדש. ריגושים !
אף חבול, פצעונים באף מזהירים בפני חולשה נפשית בעקבות יתר ריגושים, משבר נוכח בנפשכם ואתם מתעלמים ממנו -יתכן שיש לכם יותר מדי סטוצים, אתם נהנים אבל יש לכך מחיר והגוף מזהיר אתכם – על הגזמה!
(קחו "פרסאוס" להקלה על המצב הנפשי, הוא נמצא בערכת תמציות האבנגורי, אם לא תמצאו אותו גם טראומיל יכול לסייע לכם, אם גם אותו לא מצאתם אתם בבעיה, קחו רסקיו, או סמסו 0544737727 ובקשו פגישה איתי), צאו לחופשה, במקום שמאפשר לנוח. הפסיקו את התזזית בחיכם לשלושה ימים !!!

שכחה – אף

האף משקף גם אובדן ריכוז, אתם לוקים בשכחנות, בהססנות, סובלים מפגיעה בריכוז (קחו פורמולה "רוגע" גם היא מערכת "תמציות האבנגורי". אתם כנראה סובלים מחוסר מנוחה, עייפות שמקורה בחיפוש אחר ריגושים, אפשר שאתם מתעייפים בקלות, בדקו נפילת אנרגיה 9 – 11 בבקר (אם כן שתו מיץ תפוחים בבקר על כך כתבתי ליורי מאמר על שלושת המיצים, למאמר זה נא ללחוץ – כאן.) אם העייפות נופלת עליכם גם בשעות אחרות של היממה נראה שנפלתם על אלרגיה למזון – זה השלב שתצטרכו ליצור קשר עם מטפל (סמסו 0544737727).

סערת רגשות – הלב לא שקט – אף, לשון

האף משקף את מצב הלב. הלב מכונה גם המוח הרגשי מכאן נושא סערת הרגשות שנחשף בפגיעה באף. פצעים וחבלות באף משקפים את מצב הלב.

לשון

הקצה הקדמי של הלשון מיצג את המח הרגשי – בדומה לאף (ראה/י למעלה) וכן לשון לבנה כל אלו כשהם פצועים או כואבים משקפים את הלב ומדברים על ״יש צורך להוריד קצב, לקחת חופשה בת 3 ימים״. לשון לבנה וכן לשון פצועה בקצה הקדמי מנסה להזכיר לכם שעברתם סערת נפש.
לשון כזו דורשת בדיקת דופק. בררו אם יש לכם הלמות לב וקוצר נשימה. אם יש לכם תחושת כיווץ באזור בית החזה, עיניים כבויות, אם אתם מתקשים לבלוע, בדקו את הלשון ואם היא עוטה מעטה לבן, אם ישנו פצע בקדמת הלשון, בררו מה קורה עם שרירי הלב שלכם. שיקלו בדיקת לב, וכן לעבור למזון מחלים, חזקו את הלב, זה הרגע לשקול לקחת תוסף של עוזרד 500 מ"ג פעמים ביום, כוס מיץ עשב חיטה בבקר או כוס מיץ ירוק מבוסס על עלי חסה טריים (ראה/י מאמר על המיצים שכתבתי) או שני ספלי תה עוזרד ביום.
שתו מיץ פומלית (הכלאה בין אשכולית ופומלה) פעמים ביום. לפומלית יתרונות מיטיבים עם הלב והיא מוגדרת כמזון המיטיב עם חולי לב, הוא הדין לגבי הענבים.
מיץ ענבים טוב לחולי לב. התחילו את הבקר עם כוס מיץ ענבים גדולה וכעבור שעה עברו למיץ פומלית. הוסיפו לסלט שאתם צורכים זרעי פשתן – טריים שנטחנו רגע לפני אכילתם.
זרעי פשתן מכילים ויטמין E אשר מחזק את המערכת החיסונית ואומגה 3, 75% מחומצות השומן שבזרעי הפשתן הן בלתי רוויות ועשירות בחומצה האלפא לינולנית אומגה 3, חומצה זו מפחיתה ומגינה בפני מחלות לב ותהליכים סרטניים. היות וחומצה זו (אומגה 3) רגישה לתהליכי התחמצנות רצוי לטחון את הזרעים רגעים ספורים לפני פיזורם על סלט, יעל וגורט או להוסיף למרק. אומגה 3 באיכות מעולה יש גם בשמן חרדל – בקבוק שמן חרדל נמכר במרכולים בפריז ומספיק ל 5 שנים. כפית ליום. מחירו שם זניח.

לסת

לסת – מכורים לאתגר. פצעונים וחבלות בלסת מלמדים בן השאר על תשוקתכם להגיע ליעד, לכבוש מטרות, לעבוד קשה – אתם נהנים ממאמץ, קצת תחרותיים אם לא הרבה וגם מכורים לעבודה. הקרירה שלכם מובלטת בניהול חיכם. קודם המטרה, אחר כך היעד המנוחה בסוף והילד? טוב כשמגיעים הביתה … יתכן שהלסת באה לומר לכם היי, יתכן שעברתם את המידה הטובה. יתכן שההתמכרות שלכם קשורה ביעד אחר. כלל לא בהשגי קרירה, ביחסי מין או בריצוי, יש את המנקים.
פצעונים, נפיחות, חבלות כאב בלסת באים לומר שאתם מסיימים יום עבודה אחד ומתחילים יום עבודה נוסף. תנוחו.
פצעונים בלסת אומרים שאתם מגזימים. אין אדם שיכול לשכנע אתכם לצאת לחופש ובכול זאת חופשה הפעם כנראה התשובה.
מיץ ירוק – אם בישיבה אתם לא נשענים בצורה נוחה על הגב, לא מורחים אותו על המשענת – אתם אמביציונים בהגזמה – תשתרו על בריאותכם בעזרת מיץ ירוק.
שתו מיץ ירוק (ראו מאמרי "שלושת המיצים" אותו חיברתי לבני יורי), נסו להכין את המיץ מ 4 עלי סלרי, שני מלפפונים, 8 עלי חסה ושתו אותו בישיבה, לאורך 4 דקות (אני מניח שזה הכי הרבה שאפשר לבקש מכם) אם אפשר לבקש עוד, הישענו על הגב, ושיקלו לצאת ליומיים מנוחה בנוף שמכריח אתכם לנוח. טוב, יום אחד … חצי יום..

לסת משקפת גם אנרגיה מינית נמוכה, תחושת ריקנות, חוסר התמדה, קריסת כוח הרצון, רגשי אשמה (ראו מאמרי בנושא "רגשי אשמה ומניפולציות") גם חרדות.

החרדות נקשרים בערעור על כוחות ה"יופי", הרעבת הנשמה. חרדות הם תגובה רגשית על התרחקות מהיקר לנו ביותר, שימו לב, כנראה שאתם נוטשים את ה"יופי" שבחיכם, העבודה במקום 1, והילדים במקום 2. התבלבלתם לא?

היופי הוא מזון הנשמה.

קראו את מאמרי "היופי, מיתוסים ודמימות" (קחו פורמולה "פרסאוס" או "טימור" מערכת תמציות האבנגורי להרגיע לחץ), צאו למסע קצר בעולם המשפחתי.
קומזיץ על החוף עם הילדים יעזור.
צימר עם בן/בת הזוג גם יעזור.
עולם האמנות, מרכז אירופה גם יעזור.
סעו לפירנצה – כנסו לגלריה אופיצי – יש בה הרבה יופי, החזקו עם ספרו של המשורר אברהם בן יצחק סונה – יש בו לא רק יופי, גם שגב, אולי הגיע הזמן לחזור לשירת בודלר (בתרגום דורי מנור), לכו לראות את עבודותיו של האדריכל נחמיה גורלי, או של צבי הקר, ציורי הנוף של שולמית ניר, סקואלה גרדה די סאן רוקו בונציה – טינטורטו, מזון לנשמה.

אתם מוזמנים לצפות ב"מחולות בני ברית דוד" ב"תופת" שיצרתי בוידאו ביו טיוב,
אולי הגיע זמן לצאת לנוף האהוב עליכם גם בו יש יופי, למשל כביש הצפון שבגליל העליון, או לעלות על המצוק שמעל ים המלח "מצוקי דרגות" גם שם נמצא יופי. אם בנוסף לפצעונים בלסת או לכאב האוחז בה גוון הפנים שלכם כהה ונטול ברק, יש לכם תחושת קור בחלקי גוף תחתון, אפשר שאתם סובלים במתן שתן, בדקו את הכליות. כנראה שאתם סובלים מכליות מותשות. עברו למזון מחלים. קראו את מאמרי הדן בטיפול וניקוי כליות, איכלו קינואה עם אזוקי, שתו תה שן הארי, שקלו לקחת תוסף מגנזיום 1000 מיקרוגרם ביום ו B קומפלקס (100) מ"ג ביום גם לפנות לטיפול משקיט, מאזן גוף נפש.
אפשר לקבוע פגישה כאן: yaron@yaronmargolin.com.
או כאן:
לשאלות וקביעת תור לפגישת ייעוץ

נשלח ב מזון מחלים
0 comments on “מזון מחלים קוליטיס
1 פינגים/מעקבי קישורים עבור "מזון מחלים קוליטיס"
  1. […] שונות בכל חלקי הגוף גם דלקת פרקים. הכרוב יעיל נגד קוליטיס כיבית,  הכרוב מכיל חומצה לקטית, שמסייעת בצורה משמעותית […]

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*