יש פתרון כולל לבעיות הקשורות לדימוי עצמי, חוסר בטחון וערך עצמי נמוך

ארנו ברקר – Arno Breker – פסל המפלגה. ישנם זמנים בהם ההשתיכות שלך למפלגה מקנה לך מעמד. כשהזמן חולף אותה מפלגה, יכולה להרוס אותו. זה מה שקרה במקרה של ארנו ברקר יחברותו במפלגה הייתה לעמדה של ביזיון והשפלה עד כדי כך שכל כשרונותיו וכישוריו הגדולים התגמד ונוכח השתיכותו אליה. הזהרו ברצתכם אחר מעמד שמוקנה לכם בחנופה וללא מאמץ!

אנשים מוכנים להקריב הרבה מחירותם, כבודם, גם מהתקדמותם בחברה, בקריירה למען התחושה שיש להם מרחב ביטחון מובטח.

למה לא השגתי את זה עד היום?

השאלה הקשה ״למה לא השגתי כבר את מה שאני כל כך רוצה״  – מִתְעַכֶּבֶת וקוראת לך להתבונן על תחושת הביטחון שלך.
עלה בדעתך שלבעיה השפעה מרחיקת לכת על בצקות בגוף, ירידה בתפקוד של אבר הכליה, אטיות מעצבנת ואפילו בהתנפחותן של העיניים שלך – כולל בעיות הקשורות עם דימוי עצמי, וחוסר בטחון?
אם אני יודע מה אני רוצה ומה צריך לעשות כדי להשיג זאת אז למה אין לי את זה ביד שלי עד היום? זו השאלה – ויש לה גם שם – היא מכונה השאלה השלישית (למי שמכיר ויודע את שיטת שלוש השאלות) מכל מקום זו השאלה המרכזית שעומדת לפני מי שחש תקוע.
רוצה להעמיק בנושא השאלות הראשונות – שנושאן תקיעות, השארות מאחור – פספוס של הזדמנויות – כאן המאמר שמפרט כל זאת לעומק – להקליק כאן

המעמד קובע

לִבִּי בְמִזְרָח וְאָנֹכִי בְּסוֹף מַעֲרָב /אֵיךְ
אֶטְעֲמָה אֵת אֲשֶׁר אֹכַל וְאֵיךְ יֶעֱרָב
אֵיכָה אֲשַׁלֵּם נְדָרַי וֶאֱסָרַי, בְּעוֹד / צִיּוֹן בְּחֶבֶל אֱדוֹם וַאֲנִי בְּכֶבֶל עֲרָב
יֵקַל בְּעֵינַי עֲזֹב כָּל טוּב סְפָרַד, כְּמוֹ / יֵקַר בְּעֵינַי רְאוֹת עַפְרוֹת דְּבִיר נֶחֱרָב.
Arno Breker -"The Calling" (1941

3. למה לא השגתי את זה עד היום?
למה הרצון שלי לא מזיז אותי קדימה?
למה האמצעים לא מסייעים לי לצאת מהמצב המביך?

תחושת הביטחון, שאנחנו מקבלים מהרגלינו, מסביבתנו המוכרת – מהתפקיד, מהמעמד שלנו יכולה להחליף כישורי חיים, מעורבות וצורך להתאמץ.
תחושת הביטחון חשובה מאוד לאנשים ולעיתים עד כדי כך שהבחירה בבן זוג מוכרעת על-ידי תחושת הביטחון שחלק ממנו מוקנה לך מהקשר לפרטנר שלך. פעמים רבות גם ההצמדות אליו – מבטיחה לך תחושת ביטחון – כי לפרטנר שלך יש מעמד: מנהלת בנק! שרה בממשלה, מנהלת בית-ספר … אחד שירש משהו מאמא שלו…

יוסי לובלסקי, פחם טבעי על ניר

יוסי לובלסקי, פחם טבעי על ניר

תחושת ביטחון נוכח מעמד של מקורב אליך, פונה אל הבטחת השווא. היא תחושת הביטחון שמוקנה לך רק מקרבה זו. האם יתכן שמדובר בביטחון אמת אם אין לך שום הזדמנות לפתח כשורי חיים במצב שהמעמד הזה מקנה לך – אולי זו הבטחת שווא שהמצב מקנה לך ושמה האמתי בעצם תרדמה – דימוי עצמי, חוסר בטחון וערך עצמי נמוך.
אנשים שונים נמצאים במרחב רגישות משתנה בכל הנוגע במרחב הנוחות. יש לכך סיבה ביולוגית עמוקה שאדון בה בהמשך – קוראים לה דופמין. כולם מסתירים את ה״רווחים״ מלהיות הבן של, הפרטנר של והמקורב ל… כל אחד שפגשתי בו נרתע בדרכו משיתוף אדם זר בשאיפותיו האמתיות, לצאת מהעלבון הזה ואפילו מהכאב שהמעמד המקורב הזה מקנה לך ולא כישוריך!
האדם הזר הזה יכול להיות אני  – בבואך לשוחח איתי על המצב המביך שלך – ברור שישנה כאן רתיעה עמוקה מלשתף אותי במצבך – זו בעצם עוד בעיה של דימוי עצמי וערך עצמי נמוך – קל יותר להודות בחוסר ביטחון עצמי משל "אני תרנגול פצוע" – מעטים שמסוגלים להודות בעלבון כה צורב – במאמרי על התרנגול הפצוע "אוסקר (פון הינדנבורג) – תרנגול פצוע" אני מעמיק נושא זה – רוצה לך לקרא על כך – להקליק כאן. תרנגול פצוע הוא נער שקיבל הכול – בגלל המעמד של אבא – במחיר של העדר כישורי חיים!!!
הקטסטרופה לבדה יכולה להושיע אותך במצבך – לכאורה מתפרשת אצלך כאסון. רבים רוצים לפעול אבל כמעט כולם לא זזים ממקומם המורדם עד שאירוע מוקצן כ״הגיעו מים עד נפש״ בא ומחסל את אש הצפייה וההתלהבות הפנימית וקורא לך להתנער ולפעול. אוסקר למשל, הוזכר למעלה שום אסון לא קרה לו ודווקא בשל כך נותר כל חייו צל של אבא – הסבל הזה הביא בסופו של דבר לידי כך שהוא זה – לדעתי זה שהביא לחיסולו של אבא – כה שנא אותו אוסקר – תרנגול פצוע – ומיותר לחברה האנושית.

רמז קל שבקלים, ענן שזז ברוח,  יכול לערער את יציאתך לדרך בגלל חרדות. וכיצד תצא לדרך אם ענן זז ברוח?

לחיצות ההחלמה – באופן אבסורדי המוכשר ביותר, בעל הניסיון הגדול יותר, זה שצבר יותר כישורי חיים – פעמים רבות נתקע יותר בפחדיו – מובן לך שדווקא לך הכי קל לי לסייע כי כוחותיך אדירים – כל מה שאני צריך זה להתגבר על פחדיך ובעזרת לחיצות עדינות זה מאוד פשוט ולפעמים גם על חרדותיך. כך אני יכול להגיע לסיפור מהשתתפות במתוצאות מדהימות שרק מי שבטוח בעצמו כמוך יכול להגיע עדם.

כוחו של הרגל ועוצמתו של  עמוד שדרה פנימי

מרחב הנוחות נחשף בשאלה שפתחה את המאמר – "אז למה לא"?  היא מלמדת על חולשה או עוצמה של עמוד שדרה פנימי. החוסן הפנימי שלך משתקף בתשובתך לשאלה. התשובה חושפת גם את הרגליך. את עוצמת העקשנות שלך. מדד העקשנות שלך מתגלה בשמירה על "המה שיש". ה"יש" הזה הוא לפעמים פעילות יתר, תזזיתיות ומימוש ריגושים או הסתכנות שאין עמה קידום. היש הזה הוא אותו קשר שמקנה לך מעמד. היש הזה הוא לפעמים התנגדות לשינוי, ביקורתיות כהרגל או אופי.

אנשים אחרים ושונים זה מזה. גם אזור הנוחות שלהם אחר וכן השפעת התרדמת על יכולתם להתאמץ ולצאת לדרך.

לאחר ברור מרחב הרגליך כדאי לך להתבונן אל החוויה הפנימית שלך ולברר אותה במדרג עוצמות מ 0 – 10.

מקובל לאבחן אנשים בעלי מרחב נוחות קשיח שמונע מהם לפתח כישורי חיים, בשמירה על הרגלים קטנים שאין להם דבר עם ביטחון. לכאורה הם מקנים לך תחושת ביטחון כמו ישיבה חוזרת וקבועה בכורסה מסוימת. אלו השותים קפה באותה כוס, באותו בית-קפה ובאותו שולחן. האם תמיד ימצא קרוב אליך סמארטפון מאותה החברה? האם אתם תמיד חונים באותה חנייה ציבורית ואם לא נמצא בה מקום אתם נכנסים למתח? אם התשובה לשאלות הללו כן הרי שהמדרג שלך הוא בין 9-10.
רוצה לבדוק את תחושת הביטחון שלך עקב מעמד – בהבטחת השתייכותך לזוגיותך מתחזקת תחושת הביטחון שלך – גברים זקוקים לגיבוי לשם תחושת ביטחון עצמי. ישנם מצבים בהם הגיבוי כל כך חשוב לך עד כדי כך ששולט בך ומביא אותך להקריב את חירותך ולהיצמד לזוגיות שלך רק בגלל שהיא מגבה אותך בנושאי הקריירה שלך. בשאר הפרמטרים עבר זמנה ואם אשאל אותך מה ידוע לך על הצד השני יתגלה שמדובר באדם זר לך. כיצד ידורג אצלך מצב זה?
ככל שמדרג תחושת הביטחון שלך עקב מעמד גבוה – מתקרב לערכים בין 8-10 כך עולות הבעיות הקשורות לדימוי עצמי, חוסר בטחון וערך עצמי נמוך. 
מדרג גבוה של תחושת ביטחון עקב מעמד גבוה מגביל אותך, בולם את התפתחותך ומייצר בך יותר תחושת בטחון שקרי והנאה ממכרת. תענוג שסוגר בפנינו את האופק המחשבתי. יש לדעת שבהימנעות מפיתוח כישורי חיים חדשים התמד ומאמץ – עולה השפריץ המענג כל כל של הדופמין במוח … והוא ממכר יותר מאלכוהול! עיסוי קרקפת יכול להפחית את הדופמין ולרוקן את המוח – זהו צעד ראשון בדרך אל החופש שלך. בווידאו הקצרצר הזה אני מראה לך כיצד אפשר להתחיל לפתור את הבעיה שלך:

הקטסטרופה כתרופת פלא לחוסר יעילות

אזור הנוחות הבלתי יעיל והשפעת הדופמין חולפת נוכח אסון וגיוס כוחות הישרדותיים – נושא זה מופיע בסיפורה של פרה – סיפור מרגש מאוד שמעלה את הקטסטרופה כתרופת פלא – הסיפור הזה קצת מגזים אבל האמת שהוא תמיד ראוי להיקרא שוב. אפשר לקרוא אותו בלחיצה כאן
וכן ב"עורק הזהב "
גם כאן וכאן גם כאן

 

אספסיה – ייסדה את שיטת השאלות על-פי אפלטון. היא שהפכה בחוכמתה הרבה ושיטת עבודתה את אחד מבחורי אתונה העתיקה (ליסיקלס) למושל שהחליף את המדינאי האגדי פריקלס בכבודו ובעצמו. ככל הנראה אספסיה הייתה מנהלת הקריירה הראשונה בהיסטוריה. למעלה "אספסיה"  – פסל של קלאמיס (Calamis), במקור "מושיעה של הגברים".    אספסיה הייתה הפילוסופית גם כאן היא ראשונה בהיסטוריה והידוע בתלמידיה – הוא סוקרטס – גדול המורים של אפלטון. שמה נקשר עם ראשי המבינים את הנפש ומכאן נקשרת אספסיה עם הפסיכותרפיסטים הראשונים ועם מייסדי תורת הנפש עצמה. ב"משתה", ספרו הנודע של אפלטון,  היא מוצגת כהמורה הגדולה של סוקרטס דיוטימה. למעשה דיוטימה מבוססת על דמותה. אספסיה למדה את תורתה באזור שנקשר כיום עם טורקיה – בעיר מילטוס שבאסיה הקטנה שם לימד אנכסגורס – Anaxagoras – פילוסוף שנולד בשנת 464 לפני הספירה לערך. חשוב לציין שאנכסגורס היה הראשון שדיבר על חוש ההישרדות – ככוח טבעי וקרא לו נוז nous (כפי שמוזכר בדיאלוג האפלטוני פידון – דיאלוג שדן בן השאר בתורת הנפש של אפלטון) הנוז הוא תבונה ויש המתרגמים שכל, יכולת הבנה או אִינְטֶלִיגֶנְצְיָה. מוגדר גם כקישור בין השכל וכוח ההישרדות. מאוחר יותר עבר אנכסגורס לאתונה ונמנה על ידידיו של המדינאי הגדול פריקלס. פריקלס הוגדר כאחד מתלמידיו לצד המחזאי אוריפידס, ומי שהתפרסם כפילוסוף ענק והמורה של אפלטון – סוקרטס. בן תלמידיו נמצאה גם אספסיה. אספסיה היא שהביאה את כתביו של אנכסגורס לאתונה ואחר כך גם אותו עצמו הביאה לאתונה. לאחר שאספסיה עברה לגור באתונה, בה חייתה עד מותה. באתונה היא הייתה דמות חשובה ביותר הן מבחינה פוליטית והן מבחינה אינטלקטואלית – העידו שהייתה גם כותבת הנאומים של פריקלס. אספסיה ככל הנראה היא שטיפחה את מוטיב האהבה בנאומיו המרשימים. סוקרטס כנזכר למעלה, מדבר עליה בהערצה ושמה עולה בכתבי אפלטון. כאמור לעיל בסימפוזיון שבו מוצגת בן השאר תורת הנפש של אפלטון ותורת האהבה שלו, סוקרטס מודה שממנה הוא למד את המכונה כיום "שיטת סוקרטס" היא שיטת השאלות והדרך לילד את הטוב והנכון מנשמותיהם של המשוחחים אתו באמצעות שאלות. כיום השיטה משמשת בסיס לטיפול בדיבור ואימון לקריירה. אספסיה הוגדרה כחכמה והיפה בנשות אתונה – מכונה גם Afrodita Sosandra . בהחלט יתכן שאספסיה היא מייסדת שיטת הטיפול בדיבור שנפוצה כל כך כיום. אספסיה – במקור היה פסל ברונזה של קלאמיס CA. 460, רק עותקי שיש רומאים נשמרו ממנו. הטוב מהם נמצא במוזיאון הלאומי הארכיאולוגי של נאפולי. לוצ'יאן או לוקיאנוס מסאמוסאטה, האשורי, מציין שאספסיה לקלאמיס הוצבה בכניסה לפרופילאה שבאקרופוליס של אתונה כשעל פניה נסוך "חיוך טהור ונכבד". קלאמיס היה פסל יווני גדול בן המאה ה-5. פסלו הנודע אפולו הגיע לגובה של 9 מטרים. הוא הוצב לחוף הים השחור באפולוניה פונטיקה (Apolonia Póntica).

 

פורטרט – רמברנדט מתאר את עיניו הדומעות בעוצמות של בכי ללא מילים שנוגעות במעמקי נפשם של המתבוננים בציור.

דמימות התקיעות ואי-הנוחות

הדמימה של התקיעות משתקפת בגוף – קל לזהותה בגלל שהיא בולטת מיד למי שיודע לקרוא אותה – היא מופיעה בעיניים דומעות ושורפות, בעיניים מתנפחות, וכן בדלקת בעפעפיים ובכאבי גב שמוקרנים אל הזרועות.

הדמימה מופיעה גם בציפורניים ובציפורניים שבורות, בציפורניים מתפוצצות ובכסיסת ציפורניים (אוניכופגיה כרונית chronic onychophagia) שער דליל או בנשירת יתר של שער ובהתקרחות – משקפות אדם שחושש להגשים את עצמו.

איך לצאת ממצבי תקיעות בחיים – ירון מרגולין פורץ דמימה בשריר הרחיב שבגב עזרת לחיצות ההחלמה ומשחה ירוקה. תל-אביב 2017.

כאבי גב – נקשרים בהתמכרות לדופמין נוכח ציפייה ותקוה שיקרה משהו טוב ללא מאמץ… בשריר הגב הרחיב (Musculus latissimus dorsi) מופיעה דמימה זו. מדובר בשריר גדול ושטוח המכסה את החלק האחורי-צידי של הגו. שריר הגב הרחיב הוא מניע ראשי של הזרוע כאשר הוא פושט (מיישר אותה), מקרב ומסובב פנימה את הזרוע וזו גם הסיבה שבדמימה זו הכאב שלך מורגש בה כשהזרוע נעה.

כואב לך ביד שמאל? ראוי לדעת – ביד שמאל הדמימה משקפת את שתיקך – האדם מתוסכל וצפייה שלא מתממשת בתודעתו מתקבלת בשתיקה ארוכה. אם לא נדבר על כך סביר להניח שתתקשה להניע את הזרוע השמאלית בפשיטה, יישור – Extension.

צורת השריר "לטיסימוס דורסי" מזכירה משולש שקדקודו העליון בנקודת החיבור שלו לעצם הזרוע. כאן אני לוחץ, מותח בעדינות – בדיוק שם נמצאת הדמימה הזו –

כיווץ שרירים כרוני וכיווץ מרחב הנוחות שבחייך פועלים בו בזמן ומשתקפים בנפש. הדמימה נחשפת בצורות של ערך עצמי נמוך, העדר ביטחון עצמי ואטיות מעצבנת – היא נמצאת בצומת דמימות בה גם התקיעות והעדר כישורי חיים כולן משתקפת בגוף ובה בעת מתפרץ במוח הורמון ממכר ומענג – דופמין.

רישום מופלא של צייר גאון בן המאה ה-18, Pierre-Paul Prud’hon פייר-פול פרידון אחד מגדולי הציירים, נשכחתפיסת התנועה – לאן פונה דרכי בולטת כהשראת הענק מרישו י הגדולה של ליאונרדו דה וינצ'י. האם יכנס לסלע, יזיז או ו הצידה, ישוב לעמוד יצעד קדימה או בעקבו עיניו ילך – זו עמדת הגדולה שרק גאון יכול לתאר ברישום. מזל שפרידון זוכה להכרה מחדש.

הלחיצות שלי על השרירים המכווצים ובמיוחד על שרירי הקרקפת שלך, הצוואר, הגב והזרועות שלך – באות לסייע לך לקום ולצעוד קדימה במרחב העשייה שלך.

לא ברור כיצד אבל באותו רגע בו משתחררים שרירי הקרקפת שלך, הצוואר, והיד גם פוחתת השפרצתו של הדופמין וגם הבכי ללא סיבה שפורץ באמצעות עיניים דומעות.

אני משתמש כאן בלחיצות מאוד עדינות ושונות מהרגיל בטיפול בכאבי גב כרוניים. הלחיצות הללו משחררות למעשה את הנפש – ומקנות לך תחושת גיבוי. התהליך הזה מאוד חשוב לתחושת הביטחון שלך. בכדי להביא אותך לרגיעה מלאה ולאזן את נושא הדופמין שמופרש במוח שלך אני מטפל במסירות בכל השרירים שהתכווצו בראש שלך. סביב הראש – והגולגולת נמצאת מערכת שלמה של שרירים – חלקם שרירי הבאה – הם מתכווצים נוכח הצפה רגשית, מוח רגשי עייף והתמכרות לדופמין עקב צפייה לבאות… די עם הצפייה הממכרת הזו וגם כדאי להיגמל מהתמכרות לעייפות.

Splenius Capitis – די להמתין לבאות – כואב לך במרכז הראש, מעל לעיניים – כדאי לבדוק את השריר המסומן. סביר להניח שהוא מכווץ בכיווץ כרוני – דמימה נתפסת ככאב בתוך הראש, מאחורי העיניים – במרכז הראש – יש ללחוץ ולמתוח בעזרת הבוהנים את השריר קרוב לבסיס הגולגולת … עד להרפיית השריר בעברית הוא מכונה שריר האספלנית (הראשי

אם מעניין אותך ללמוד בשיעורים מסודרים את השיטה הזו. חשוב לדעת שכבר בתחילת הרבע השלישי של שנת הלימודים הראשונה – מתוך שנתיים –  אני מלמד את הנושא הזה בדיוק. עיסוי ראש – מאוד חשוב לאיזון המוח, סילוק עייפות ורענון לנפש – הסיבה שכבר בשנה הראשונה אני מכניס את תלמידי לסודות "לחיצות ההחלמה" בשרירי הראש נובעת מהרצון שלי לראות אנשים שמגשימים את עצמם יותר ויותר בסביבתי. הווידאו למעלה מרמז על צורת עבודתי זו.

אבר הכליות הוא האבר החלש ביותר אצל המתבססים על המעמד ומרחב התרדמת לקריירה שלהם –  מחלות כליה, ואפילו מחלות כליה קלות ביותר יכולות להשפיע ולהחמיר את מצב הלב כך שהלב יכול להגיע אפילו למצב של אי ספיקה (מצב בו הלב לא פועל כראוי).  – תוצאה גבוהה של רמות קריאטינין בדם – עלולה להביא אפילו להתקף לב – ממש לא כדאי להתמכר למעמד, לציפייה, לעצלות. עוד על כך כאןאי ספיקת כליות – רמות גבוהות של קריאטינין בדם – גורמת לכך שבגוף שלך נותרת כמות נוזלים גדולה יותר – היא שמכונה בצקות. מצב זה מלמד על מחלת הלב והכליה. הטיפול המומלץ לבעיה כולל התבוננות נפשית, שינוי תזונתי ולחיצות החלמה גם ספורט והעיקר פיתוחם של כישורי חיים.

דמימת הציפייה לשווא – והיתקעות במרחב הנוחות. למעלה ירון מרגולין נראה בצילום כשהוא פועל, בעדינות לפרוץ דמימה זו.

איטיות – אדם מעט ונרדם במרחב אי הנוחות – הוא דומה כמי שהולך וחולם או מעופף, נדמה שהוא פשוט זקוק לפרחי הקלמנטיס שיורידו אותו לקרקע אבל לא זו הבעיה – קצב פעולתו איטי לרגעים ובנושאים אחדים הוא מאוד מהיר. את הסלט יכין בשעתיים אבל את האלגרו המהיר ינגן ללא היסוס!

נסטסיה פיליפובנה – גיבורת "האידיוט" של דוסטוייבסקי בהחלט נושאת דמימה כזו ובמצבה התקין פגשנו בה בדמותה של רות המואביה עליה אני כותב למטה בסוף המאמר.

חשוב לדעת – הורמון הדופמין נוצר במוחנו במצבי של ציפייה ותקווה – והוא ממכר כי הוא נעים.

במאמרי – ריגוש רעיוני או התקווה והדופמין – יחשפו בפניך כל הסודות שבהתמכרות שבהמתנה – ריגוש, המתנה, תקוה ודופמין – המאמר כאן.

רוצה סיוע בסילוק הדופמין ויציאה ממרחב חוסר היעילות – ללא קטסטרופה – רוצה להצליח, לפתח כישורי חיים חדשים? – אשמח לשמוע ממך.

לטופס פנייה ישירה אל ירון מרגולין – נא להקליק – כאן  

שם:

טלפון:

דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם):

איך אני יכול לעזור לך:


במאמר "טיפול נפשי ללא תרופות – חרדות, פחדים וייאוש – תסמינים שיש להם פתרון טבעי, מדויק ומהיר" – נגלה שבעיה נפשית היא לפעמים סימן לבריאות ועוצמה –  הבעיה מתחילה כשהנפש שלך מתכווצת למען הגנתה – כדי להגן ולשמור על חייך. הזמנה לקריאה – להקליק כאן – 

במאמר "נמאס לי מהחיים מה עושים" – תמצאו תשובות לכל השאלות המטרידות על כאבי הנפש. רוצה להבין לעומק את הסיבות להיווצרות תסמיני דיכאון, ייאוש, חרדה או פחד?– להקליק כאן– 

מתלבטים איך להתחיל – מחפשים שינוי ויזמות?
טיפול בגובה העיניים. במאמר זה תמצאו תשובות לכל השאלות המטרידות, על מצבי תקיעות – שיטה פשוטה, יעילה וזריזה – שלוש שאלות – חושפות ומניעות אותך לברר כדי לפעול – ואם הידיעה מה אני רוצה ברורה ואם ההבנה שלי מגיעה עד אל השורשים של הרצון שלי וחושפת את הסיבה ללמה זה מה שאני רוצה – וגם הדרך והאמצעים להשיג כל זאת שקופים בפני – אז למה לא השגתי את כל זה עד היום? השאלה השלישית פונה אל הבטחת השווא הממכרת. תחושת הביטחון שמצב המתנה שלך למעשה מאוד מסוכנת לעתידך. בו מעורבת ציפייה לבאות – היא המסוכנת – כי היא מעוררת את הורמון הדופמין במוח שלך. ראה במאמרי – ריגוש רעיוני או התקווה והדופמין – כאן יחשפו בפניך כל הסודות שבהתמכרות שבהמתנה – ריגוש, המתנה, תקוה ודופמין
רוצה לדעת כיצד יוצאים מתסכול שבמצב בו התקיעות מובליה, אחת ולתמיד – נא להקליק על המאמר.- כאן

על לחם חוקם של עסקים – מה באמת חשוב לדעת בכדי להצליח (פרק א')

משעמם לי – חבייר בנסאו רצה לחיות לפי רצונו, אבל מבלי להזדקק לפטרונים עשירים – סיפור אמיתי – עם שם בדוי שמובא במאמרי "משעמם לי – מה עושים – זה כואב.
זעקות השבר על שעמום אינן נדירות והן רוויות כאב. יש ומקור השבר בחיים שלך נובע מסיום פרויקט מרגש או מסיום קרירה מוצלחת. רוצה לדעת על הדרך המיוחדת שבה חבייר בנסאו פתר את הבעיה המכאיבה – מאמר זה יכול להאיר את דרכך ולתת לך הזדמנות לצאת מהבעיה שלך למאמר המלא יש להקליק כאן.

במאמר "טיפול נפשי ללא תרופות – חרדות, פחדים וייאוש – תסמינים שיש להם פתרון טבעי, מדויק ומהיר" – נגלה שבעיה נפשית היא לפעמים סימן לבריאות ועוצמה –  הבעיה מתחילה כשהנפש שלך מתכווצת למען הגנתה – כדי להגן ולשמור על חייך. הזמנה לקריאה – להקליק כאן – 

האישה שיצאה ממרחב הנוחות – רות המאביה – הזמנה לקריאה – כאן

נשלח ב העצמה אישית, כללי

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*