ירון מרגולין שב לרקוד

ירון מרגולין -שב בגיל 61 לרקוד ויופיע בניו יורק

ירון מרגולין -שב בגיל 61 לרקוד ויופיע בניו יורק

"לאונטס" בניו יורק

בגיל 61 ולמעלה מ-15 שנה לאחר פרישתו מבימת המחול, יבצע הרקדן והכוראוגרף, ירון מרגולין, את הסולו "לאונטס", בפתיחת פסטיבל הריקוד בלינקולן סנטר, ניו יורק, ב-9 בינואר 2015.

יצירה זו הינה אחת המזוהות איתו בישראל וברחבי העולם.

מאז שג'ודי קפלן, תלמידתו לשעבר, פנתה אליו לפני כשנה והציע לו להשתתף ב- BOOKING DANCE FESTIVAL שהיא עומדת בראשו, עבר מרגולין למשטר תזונה קפדני, פעילות גופנית אינטניסיבית ( בשיטת הלחיצות המיוחדת שפיתח ), וזאת כדי לעשות את הבלתי ייאמן – להחזיר את עצמו לכושר ברמה כזאת, שתאפשר לו לעלות על בימת הלינקולן סנטר בתחילת 2015 ולבצע את "לאונטס" – יצירת מחול תובענית במיוחד.

"לאונטס – מלך סיציליה" הוא מחול הכולל את כל יסודות הריקוד "המרגוליני": קשב מוזיקאלי יוצא דופן, זרימה מתמדת המשנה את צבעיה, עוצמת תנופות של הגוף הנע מחוזק רב לרכות מעודנת – מפירואטים וקפיצות לסאלטות ולישיבה נינוחה. במוקד כל זה ניצבת התנועה – התנועה כרעיון: ״תנועה היא שינוי," מסביר מרגולין, "תנועה מבוססת על שינוי תמידי, ללא הרף, ועל כן ביסוד הריקוד זה עומד השינוי." לתנועה אצלו, לשינוי המתמיד הזה יש ביטויים רבים במהלך הריקוד: החל משינוי בקו האופקי והמעבר לקו הניצב של הכוריאוגרפיה, ועד לביטויים נוספים של השינוי – באופן הביצוע של המחול, במעבר מהרוך והרוגע לתשוקה רבת עוצמה ולהט. ״האתגר גדול והמאמץ אדיר" מסכם מרגולין, "המטרה כאן לשקף את התנועה הפנימית של הריקוד, זו המיוחדות שנותנת ביטוי לשינוי המתמיד בעצמת הרגשות של הרקדן, הרוקד את התוכן הדינאמי של המחול".

ירון מרגולין הוא רקדן מוזיקאלי ובביצועים שלו ניכר תמיד עומק מחשבתי. בהופעתו ב"לאונטס" מזכיר מרגולין שחקן בתיאטרון קאבוקי, ומכאן ההקפדה על הלבוש שעוצב על ידו.

LEONTES Yaron Margolin

LEONTES Yaron Margolin

על דמותו של "לאונטס"

לאונטס הוא דמות מרכזית מ׳אגדת החורף׳ מאת שקספיר.

לאונטס של מרגולין הוא מלך סיציליה, עקשן, רגשן, לוקה בגעגועים עזים לאהבתו ונסער בהתרגשות רבת עצמה כשהוא מצליח להגשים אותה. לאונטס גרש מחייו את הרמיון אהובתו שהייתה אז אשתו, בשל פנטזיות הרסניות ורגע של טירוף שאחז בו, שיגעון של זעם צדקני טבול בתחושות עזות של קינאה.
המלך דימה את הרמיון שוכבת עם חברו הנאמן ובשל כך נוקם בה. בערוב ימיו הוא מתעורר ושב, בבת אחת, לאהוב את הרמיון שלו, הנסיכה, בת הצר הרוסי, כבימי נעוריו.

ירון מרגולין - החזרה לכושר. בחזרה בעין כרם ביולי 2014 לקראת הופעת הבכורה בלינקולן סנטר בתפקיד ליאונטס

ירון מרגולין – החזרה לכושר. בחזרה בעין כרם ביולי 2014 לקראת הופעת הבכורה בלינקולן סנטר בתפקיד ליאונטס

על מרגולין כיוצר ייחודי

האסתטיקה ומחשבת המחול מבטאים את המהות של מרגולין הן כרקדן בעצמו והן כמורה, כמדריך וכמפתח מחול. בכל שנות פעילותו, על הבמה ומאחורי הקלעים, נשאר מרגולין נאמן למניפסט של פוקין על המחול החדש שפורסם בארה"ב כמכתב לעיתונות ב-6 ביולי 1914 ולהצהרתה של מרתה גראהם על כך שהריקוד איננו בידור אלא אמנות הלוחמת על עצמאותה.

מרגולין טען, מאז ומתמיד, כי מאחורי הריקוד עומדות מחשבת האדם, כבודו וחירותו. עם תלמידיו נהג להתמקד בפילוסופיה של האמנות, תוך התבססות על תפיסות שהכיר אצל ברוך שפינוזה וממשיכיו ביניהם קונסטנטין ברונר, מיכאל בארז וניקו הורודניצ׳יאנן Nicu Horodniceanu)). כמורה ומדריך לריקוד הקפיד מרגולין לעטוף את תלמידיו בלימוד מוזיקה באמצעות תנועה לפי גישת דלקרוז (אורה גורלי) ובאימונים אינטנסיביים ויומיומיים של גוף ונפש לריקוד בשיטה שפיתח.

ירון מרגולין הוא אחד מיוצרי המחול הבולטים בישראל ונמנה על מובילי התפתחות התחום בישראל. בסולו הנודע שלו ״מחולות בני ברית דוד״ הופיע מרגולין באולמות החשובים בבירות אירופה בריקוד שכלל 20 קטעים קצרים ספוגי רגש ורבי הבעה.

תלמידי ריקוד התענינו בחידושיו והגיעו ללמוד אצל מרגולין מירושלים ממכסיקו, מארגנטינה, משויץ, מגרמניה, וכן מאנגליה, מניו יורק ויפן. למרגולין היו גם תלמידי מחול פלסטינים ממזרח ירושלים.

https://www.facebook.com/yaron.margolin/videos/vb.785919699/10152746185914700/?type=2&theater&notif_t=like&notif_id=1513626737661301

במוסד האמנותי שניהל בירושלים פעלו שתי להקות מחול:
להקת מחול ירון מרגולין – בה הוא הופיע כסולן וכוריאוגרף מרכזי ו׳להקת המחול הרב תרבותית׳ שהפעילה נערים פלסטינים, ילדי מצוקה מירושלים ועולים מאתיופיה ומדינות חבר העמים.
לאחר שני סיבובי הופעות של להקת המחול הרב תרבותית באירופה החליטה עיריית ירושלים להפסיק את פעילותה של הלהקה.

ירון מרגולין נהנה מאהדה והערכה רבה והתמקד, מאז פרישתו מהמחול, בשכלול ובפיתוח הטכניקה הייחודית לגמישות הגוף והחלמה מכאבים. הוא מטפל ומקל על כאבים בשיטת הלחיצות שפיתח בשנות ה-70 ומסייע לסובלים מבעיות גב, כאבי גפיים ומחלות מורכבות שמקורן בכיווץ שרירים כרוני.

LEONTES Yaron Margolin 10.5.14

LEONTES Yaron Margolin 10.5.14

לפרטים נוספים ג׳ודי קפלן מנהלת ומיסדת הבוקינג דאנס פסטיבל, בלינקולן סנטר, ניו יורק:
E-mail :jodikaplan@att.net

http://www.bookingdance.com

ירון מרגולין

E-mail : yaron@yaronmargolin.com

yaron.margolin@facebook.com

דגניה כהן תקשורת שיווקית
Dgania Cohen Marketing Communication
ת.ד 4202, תל-אביב 61042
טל: 6208422 – 03 ,פקס : 6208423 – 03
E-mail : dganiaco@netvision.net.il

מתוך הנאמר ביו טיוב כשהסרטון שמוצג למעלה פורסם: "מיד תבחינו בפשטות, בחוסר היומרה ובאמצעים הצנועים – הינה אני בסלון של אורה גורלי בעין כרם. כאן אני רוקד. לא מבקש מכם תרומות ולא כספים – אני עצמאי – כדרכי – רוקד … בחרתי לחזור לכושר, לאחר עשרים שנות פרישה מעולם הריקוד ומבמות בינלאומיות. בחרתי לחזור לבמת המחול המקצועית כרקדן וירטואוז, גמיש המסוגל לעמוד במעברים רגשיים רבי עוצמה בזמן קצר. לאחר ארבעה חודשים של ריקוד הופיעו כאבי גוף משתקים בצד ימין של גופי." רוצה לדעת עוד שם וגם כאן – ועוד נרשם שם:
הסרטון מייצג את הריקוד שלי לאונטס כפי ששמיה לוי צילם בחזרה Yaron Margolin's 2014 LEONTES 12 9 14 rehersal


אני מזמין אותך ליצור קשר בטופס כאן למטה,
אשמח להשיב לכל שאלה.

  שמי Name:


  טלפון phone:


  דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם) Email:


  איך אני יכול לעזור לך How can I help you:


  אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך Exceptional laboratory tests:


  למען הסר ספק, חובת התייעצות עם רופא (המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי של כל מטופל או שלך) לפני שימוש בכל תכשיר, מאכל, תמצית או ביצוע כל תרגיל. ירון מרגולין הוא רקדן ומבית המחול שלו בירושלים פרצה התורה כאשר נחשפה שיטת המחול שלו כבעלת יכולת מדהימה, באמצע שנות ה – 80 לרפא סרטן. המידע באתר של ירון מרגולין או באתר "לחיצות ההחלמה" (בפיסבוק או MARGOLINMETHOD.COM ), במאמר הנ"ל ובמאמרים של ירון מרגולין הם חומר למחשבה – פילוסופיה לא המלצה ולא הנחייה לציבור להשתמש או לחדול מלהשתמש בתרופות – אין במידע באתר זה או בכל אחד מהמאמרים תחליף להיוועצות עם מומחה מוכר המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי שלך ושל משפחתך. מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא מוסמך או רוקח בכל הנוגע בכאב, הרגשה רעה או למטרות ואופן השימוש, במזונות, משחות, תמציות ואפילו בתרגילים, או בתכשירים אחרים שנזכרים כאן.

  For the avoidance of doubt, consult a physician (who knows in detail the general health of each patient or yours) before using any medicine, food, extract or any exercise. The information on Yaron Margolin's website or the "Healing Presses" website (on Facebook or MARGOLINMETHOD.COM), in the above article and in Yaron Margolin's articles are material for thought – philosophy neither recommendation nor public guidance to use or cease to use drugs – no information on this site or anyone You should always consult with a qualified physician or pharmacist regarding pain, bad feeling, or goals and how to use foods, ointments, extracts and even exercises, or other remedies that are mentioned as such

  כתיבת תגובה

  Or

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  *