על ירון מרגולין

ירון מרגולין 1954- בויקיפדיה

Yaron margolin. Photographer: Sharit Uzieli. copyright: Yaron Margolin

Yaron margolin. Photographer: Sharit Uzieli. copyright: Yaron Margolin

בשנת 1958 החל מרגולין ללמוד ריקוד בכפר הולדתו תל עדשים ובהמשך, משנת 1968 התקבל ללימודים אצל ירדנה כהן כלת פרס ישראל, ממייסדי המחול הישראלי.
מרגולין המוכר כיום כמאסטר בהחלמת הכליות לאחר שהביא מאות אנשים להחלמה, המציא ופיתח שפת מחול ייחודית: שיטת מרגולין, שנודעה כיעילה בפיתוח גמישות הרקדן וברבות השנים נחשפה כבעלת כישורים מופלאים בריפוי.

האסתטיקה ומחשבת המחול מבטאים את המהות של מרגולין הן כרקדן בעצמו והן כמורה, כמדריך וכמפתח מחול. בכל שנות פעילותו, על הבמה, כמטפל ומוביל תהליכים ושינויי חיים, נשאר מרגולין נאמן למניפסט של פוקין על המחול החדש שפורסם בארה"ב כמכתב לעיתונות ב-6 ביולי 1914 ולהצהרתה של גראהם על כך שהריקוד איננו בידור אלא אמנות ממוקדת, עצמאית הלוחמת על זכותה לביטוי עצמה ועצמאותה. מרגולין טען, מאז ומתמיד, כי מאחורי הריקוד עומדות מחשבת האדם, כבודו וחירותו.
עם תלמידיו נהג להתמקד בפילוסופיה של האמנות, תוך התבססות על תפיסות שהכיר אצל ברוך שפינוזה וממשיכיו ביניהם קונסטנטין ברונר, מיכאל בארז וניקו הורודניצ׳יאנו (Nicu Horodniceanu). כמורה ומדריך לריקוד הקפיד מרגולין לעטוף את תלמידיו בלימוד מוזיקה וכן באמצעות תנועה לפי גישת דלקרוז (אורה גורלי) ובאימונים אינטנסיביים ויומיומיים של גוף ונפש לריקוד בשיטה שפיתח.
תלמידי ריקוד התענינו בחידושיו והגיעו ללמוד אצל מרגולין מירושלים ממכסיקו, מארגנטינה, משוויץ, קנדה, יוון, גרמניה, וכן מאנגליה, מניו יורק ואפילו מיפן. למרגולין היו גם תלמידי מחול פלסטינים ממזרח ירושלים. חלק מהעניין הרב שעורר בית המחול שלו בירושלים נקשר בתורת הריפוי שהתגלתה שם. ובמסגרת הלימודים בבית המחול נלמדה שיטת הריפוי שלו לצד שיטת אימון הרקדן ואכן תלמידים רבים של מרגולין מטפלים בשיטת הלחיצות שפיתח ברחבי הארץ ומחוצה לה.

ירון מרגולין - שיטת מרגולין לגמישות הגוף  כוללת לחיצות ומתיחות בדרגות קושי מדורגות

ירון מרגולין ביום הולדתו ה 60 – יוני 2014 שיטת מרגולין לגמישות הגוף כוללת לחיצות ומתיחות בדרגות קושי מדורגות

בימנו אלו (2014) מרגולין נמצא באימונים אינטנסיביים ויומיומיים של גוף ונפש על מנת לעמוד באתגר נוסף בקרירה הדינמית שלו.

בשנת 2014 הוזמן מרגולין לקחת חלק בפתיחת פסטיבל לריקוד בניו יורק על במת הלינקולן סנטר ועבור מופע זה הפך את "טנגו על קצה הכיסא" לריקוד סולו דורשני ומאתגר בשם "לאונטס מלך סיציליה". לאונטס הוא גבר כבן 60 ועבור מרגולין מסמל אדם עקשן שמתגמש ומוותר על ראייתו המצומצמת את סביבתו בשנות חייו המבוגרות.

בגיל 61 ולמעלה מ-15 שנה לאחר פרישתו מבימת המחול, יבצע הרקדן והכוראוגרף, ירון מרגולין, הודות לשיטת הלחיצות שפיתח את הסולו "לאונטס", בפתיחת פסטיבל הריקוד בלינקולן סנטר, ניו יורק, ב-9 בינואר 2015. ירון המשיך לטפל באנשים בכאבי גוף – ניהול קרירה, ייעוץ זוגי ופיתוח כשורי חיים בירושלים, בתל אביב ובהוד השרון.
"היכולת ללוות ולסייע לאנשים לעבור את המסע שלהם, תורמת לחיי (אמר, והוסיף). יש לי הנאה כשאני מסייע למצות הזדמנויות שנכרות על הדרך ולפתח באמצעותן כישורי חיים. כישורי חיים מתפתחים נוכח השגת יעדים, הצלחות, דילמות ואתגרים בדרך" אומר ירון

 המטופל הראשון של ירון היה חולה סרטן – משהחלים (באמצע שנות ה80), היה ברור שיש כאן כלי רב עוצמה- לסיפור המלא נא להקליק – כאן

הדמימה פוגעת בכישורי הגוף ומעכבת התפתחות של כישורי נפש ומחשב בהירה. הדמימה מעייפת ומעמיסה עצמה על המוח וכשהמוח עייף שולטות בו התאוות. ללא טיפול הולם, לא תחזור פעולת השריר הגמיש מטבעו לתקינותה ולא ישוחררו מכאוב הגוף. בצילום מרגולין בפריז 2017.

דמימה – כיווץ שרירים כרוני שלא משתחרר ויוצר הסתיידות, הצטברות של רעלים וכשל תפקודי של הנוזל הבין תאי, התוך תאי ושל השרירים החלקים שעוטפים את צנרת הגוף [מקור]. ירון מרבה לחקור ולפרסם מאמרים. הוא מקשר בין צורות מחשבה צרות אופק, קשר מצומצם עם מציאות, מאבקים שמעקבים אדם מלהתפתח בתחומי חיים, פיתוחם של כישורי חיים חדשים, סקרנות, עשייה, התמדה או העדרה עם כאבי גוף. "סטרס, תזונה שגויה ושאיננה מתאימה לאדם הייחודי, ומתח רגשי גבוה יוצר כיווצי שרירים כרוניים, מכאובי גוף ובהמשך דמימות". הדמימה יכולה להתחיל מתזונה שגויה, למשל עודף חלבונים מהחי, מחסור בסיבי תזונה, או תזונה שמעוררת גן למחלה (אפיגנטיקה) להוביל לכיווץ שרירים במערכת כלי הדם, דופן המעי או צנרת ניקוי הדם שבכליות ובהמשך להשפיע על מערך הרגשות, אשר מצידו עלול להוביל לפגיעה נוספת וחדשה של תפקוד השרירים.
בקליניקות שלו ברחבי הארץ פרץ ירון שוב ושוב את דמימות הגוף ומשחרר ממכאוביו. בשנת 2022 חדל מרגולין לפעול בקליניקות מסיבות אישיות. כיום הוא מתמקד בפרסום מאמרים ובסיוע לתהליכי החלמה בעיקר ממחלת הכליות, בהיותו ראשון ויחיד בתחום זה: " עלית על כולנו" קבעה ד"ר שטרן בפגישתה האחרונה עם מרגולין.

כמי שהגיע מעולם הריקוד – מרגולין שלמד אצל המאסטרים הגדולים של הריקוד ורקד לצד כוכבי על, סבור שלא כל אדם, גם אם הוא נפגע מאוד בכליותיו ויודע שמדובר במחלה סופנית, יכול לפתח כישורי החלמה, שדורשים התמדה ושמירה על יסודות ריפוי. דרושה סקרנות ולא כל אדם, יכול לפתח כישורי חיים בכלל גם אם הוא מצהיר ומתחייב על כך או זועק לסיוע. "אחרי הכל", אומר מרגולין, עיקרי המחלה טבולים בהרגלי חיי האדם שנפגע". מרגולין כמאסטר של הריקוד ומי שרואה למעמקיה את נפש האדם ממיין את תלמידיו ואת כוכביו גם בקליניקה. הוא בוחר עם מי הוא יכול לעבוד על תהליכי החלמה. לא לפי מדד ה-GFR, כפי שרבים חושבים, אלא לפי הדרך בה הוא פונה לעזרה דרך האתר. קשה לדעת מראש אבל, הוא בהחלט ממיין ומקבל רק בודדים לעבודה. מרגולין רומז לגבי מי שלא מתאים לו כלל וכלל בפרק השביעי של התכנית לשיקום הכליותכאן: "תכנית לשיקום הכליות גורסת כי יש לשנות את המודל המסורתי המבוסס על מחלה / תרופה לגישה פרטנית ממוקדת מטופל, המעניקה עדיפות להעדפות המטופל ובמיוחד לשנות את הגישה מתחזוקה וניהול מחלה להחלמה"

ההחלמה זאת העבודה שלך, ויכולתך להתמודד עם תהליכי ההחלמה זו הקריירה החדשה שלך והיא כוללת יצירת נורמות חיים מיטיבות, נבחנת נכונותך להשקיע ומרגע שהחלטת לעבוד איתי רושם מרגולין (שם) (1). לחיצות ההחלמה (2), מזון כתרופה (3), תוספי מזון (4) ההתמדה היא חלק מהצלחתך (5).

"התופת" בהשרת שירתם של פטררקא ודנטה לרצף יצירותיו של ליסט עם הרקדנית יעל הרמתי – כאן מביא מרגולין הן כרקדן והן ככוריאוגרף את רעיונותיו של נפתלי עירוני בדבר עצמאות המחול לשיא.

על הדמימות מרבה מרגולין לפרסם בבלוג זה: yaronmargolin.com

לעמוד הפייסבוק 

מעמוד הפייסבוק "ירון מרגולין מוביל תהליכי שינוי בחיים"

על הסודות –  ומה הם כוחות ההחלשה שלא סיפרו לך עליהם המצליחנים המפרסמים את דרכם להשגת המטרה שבחזונם אפשר לקרא במאמריו. האם שמעת על כוחות ההחלשה שמחבלים בהצלחה? במאמר קצר על הסוכר, משפטי ההחלשה וארגון כוחות ההתמד מרגולין מספר על חמשת משפטי ההחלשה שמחכים לך בדרך הארוכה אליה.

ירון מרגולין מאמן את יעל הרמתי בשיעור ריקוד – הכולל את טכניקת הלחיצות שפיתח והיו ברבות השנים לשיטת מרגולין להחלמה היא "לחיצות ההחלמה".

מרגולין מספר ששיטת הלחיצות שפתחת באולפני הריקוד בירושלים בשנות ה 70, התגלתה עם הזמן, בנוסף לסגולת שכלול של יכולת הגוף והנפש להתגמש, ושמירה על נעורים מתמשכים גם כבעלת סגולות ריפוי יוצאת דופן.

ברבות השנים שיטת "הלחיצות" היא "לחיצות ההחלמה" עברה למרחב הקליניקות הטיפוליות, "צברתי ניסיון רב כמטפל. הצלחתי להאריך חיים של אנשים, לרפא מחלות מורכבות וקשות והקשה בהן אי-ספיקת כליות". "כשתחלואי הכאב, הם דווקא בין המטרדים הפשוטים יותר להחלמה", אומר מרגולין ומוסיף שאלו היו שכיחים בקליניקה עד שנחשף כהמחלים של הכליות.
בסרטון שלפנינו (1:24 דקות) – מרגולין מאפשר הצצה לטיפול בבעיה בגב עליון, ובכאבים שמוקרנים אל אזור הכתפיים והשכמות. כאבים שמקשים על הפעלת הידיים (הרמה וכיפוף מאחרי הגב). ניכר שמקור הכאב כאן בתשישות עקב מאמץ יתר בקרירה מאוד
מוצלחת. ומשגשגת.
Example of the Yaron Margolin method for body treatmen

להחלים כליות ללא תרופות. וידאו עם ירון מרגולין

This image has an empty alt attribute; its file name is Screenshot_20190726_232712.jpg

… וכשהרופאים לא נתנו תקווה להשתקמות הכליות ולהורדת הקריאטינין, הגעתי אליך… ירון היקר, אני רוצה להודות לך תודה גדולה על הטיפולים וההנחיה שלך. תוך חודש מתחילת הטיפולים אצלך, הקריאטינין החל לרדת, האוראה ירדה לנורמה, והeGFR החל לעלות. מדהים! זה באמת אפשרי ולגמרי יש מה לעשות ואיך לשפר את המצב. כשהגעתי אליך, עם eGFR 27 ,קריאטינין 2.94 ואוראה 90, הייתה לי צריבה בשתן שלאף רופא שפניתי לא היה מענה על כך, והשינה שלי הייתה לא סדירה. הייתי קם הרבה לשירותים באמצע הלילה ולקח זמן עד שהייתי נרדם חזרה. וכשהרופאים לא נתנו תקווה להשתקמות הכליות ולהורדת הקריאטינין, הגעתי אליך. הייתי מודאג, עם הרבה ספקות אך עם הרבה תקווה ורצון אמיתי שזה יצליח. הצום חלבונים שנתת לא היה פשוט בהתחלה, אך בזכות אשתי שתמכה בי והצטרפה אלי לחוות את צום החלבונים שנתת, הצלחתי להיכנס לדיאטה הזו. בהדרגה התרגלתי , גיליתי שזה לא כזה נורא, שזה לגמרי אפשרי והתחלתי להרגיש יותר טוב עם כל שבוע של הצום. לאחר הטיפול הראשון אצלך, אמרתי לאשתי, אני מרגיש כאילו נולדתי מחדש. יום למחרת הטיפול הראשון אצלך, הופתעתי לגלות שהצריבה בשתן איננה, מה שלא קרה שנים. ישנתי רצוף, וכבר חודש מאז תחילת הטיפולים אצלך, אני ישן ברוב הימים שינה רציפה וככשקם נרדם יחסית מהר למה שהיה לפני הטיפולים אצלך. התחלתי לעשות גם הליכות כמעט כל ערב כ40 דקות. כיום, חודש אחרי שהתחלתי את הטיפולים אצלך וחודש וחצי מאז בדיקות הדם הקודמות, הeGFR עלה ל29, קריאטינין ירד ל2.75 ואוראה ירדה ל 42 ? אין מילים לתאר את גודל השמחה והתקווה שלנו כיום, לאחר קבלת תוצאות בדיקות הדם, חודש לאחר תחילת הצום חלבונים. אני מאמין שתוך חודש אני אוכל להוריד את רמות הקריאטינין ל2 ואולי אף להגיע לנורמה.? כוחה של טיפה החוצבת בסלע:)

שיטת אימון הרקדן שפיתחתי ייחודית בזרימה מתמדת של הגוף העובר בה במסלולים תנועיים ותוך כדי שימוש בנשימות עומק, הרפיית שרירים וקשב מוזיקאלי'.
האני הגמיש׳ הוא מונח יסוד בתפיסת עולמו ושיטת הטיפול הזו שמרגולין מתאפיין בה מפתחת גמישות אני. גמישות מחשבתית ומחשבה צלולה ורחבת אופקים אשר מסייעים לו יחד עם שיטת לחיצות על שרירי גוף (סרבני תנועה – "דמימות") היא "לחיצות ההחלמה" לטפל במכאובי גוף שונים, ולהחזיר את הגוף לתנועה נטולת כאבים.

אימון הרקדן – הגוף עובר באמצעות "הלחיצות" שהיו תחילה "לחיצות ההגמשה" וכיום התפתחו ל"לחיצות ההחלמה" מאתגר טכני אחד לשתיים כך הוא מדלג ועובר אל ודרך מצבים שונים, נח, מתרווח, "נושם". מתפתחת ומתאפשרת לו גמישות גוף חדשה, שמאירה כל פעם מחדש את נשמתו. גמישות שהולכת וגדלה עם הזמן. ברבות השנים התגלתה שיטה זו כבעלת יכולות ריפוי והן שימשו אותו בקליניקות בירושלים, תל אביב ובהוד השרון.
לפניך קטע וידאו קצרצר מאימון הבקר לרקדן [ירושלים 22.5.14 ושבהמשכו ירדתי לראשונה (מזה 15 שנים) לשפאגאט.

איזון המוח הרגשי הוא רגע, במהלך הטיפול במכאובים ו"באיזון גופנפש" ושמירה על נעורי הגוף.. ירון כמי שמבקש את שלוות הנפש כמשימת חיים, משתמש במצבי שכיבה (על מזרן טמפורה משובח) ובלחיצות ההחלמה תוך כדי תנועה מתמדת – מעודנת למדי וחלומית, כדי להביא לאיזונו של המוח הרגשי ולהגשמת יעד השקט שבנפש. זרימת הגוף כאן פנימית ומענגת. מדובר בחווה יוצאת דופן בה רוב האנשים נרדמים ומתעוררים כחדשים וחיוך נסוך על פניהם. שיטה זו התגלתה כיעילה מאוד להורדת עייפות מהמוח ולרענון כוחות המאמץ וההתמדה ונכרת כמתאימה למדי גם למכורים לעבודה ולאנשי קרירה דורשנית. בתוך כ 20 דקות אתה/את קם/ה בתחושת רעננות מופלאה, שמאפשרת לך לשוב למרוץ החיים והקרירה בדומה לשיבה למסלול הדורשני אחרי חופשה מפנקת בת 4-3 ימים.

ירון, כמי שחי בשינוי מתמיד שב ומשתנה כשבשנים האחרונות היה לכתובת לרבים ומושיע. במקרה ירון החל לטפל בחולי כלייה, מחלה שלא נמצאה לה עד כה תרופה והיא מובילה את החולים למוות טרם עת. ירון מספר שהכליות הוא נושא שאליו הוא הגיע באופן מקרי וללא ידע מקדים. תחילה נפגע בעצמו מהמחלה והחל לחפש דרכי החלמה בעזרת ד"ר שטרן שגרה ופועלת בפריזץ בהמשך הוטל עליו להחלים מאי ספיקת כליות את אחד מרקדניו והוא הצליח גם בכך. מרגולין מזהה שכל מחלת כליות אחרת ושונה: "מדובר במספר מחלות קטנות והשם "אי ספיקת כליות" הוא כותרת על שמרכזת תחתיה אותן אבל לא רומזת כלל על אסטרטגית הטיפול". ירון מרגולין זכה להצלחה בתחום בו רפואת הממסד ובמיוחד הנפרולוגיה כשלה בו, כ40 אלף חולי כליה נמצאים ללא מענה כרגע בארץ – תתארו לכם מה קורה בקליניקה שלו. אפילו מלאכת המיון קשה ומתנדבים שעוזרים לו לפעמים קורסים. ישנם ימים שמגיעות עשרות ומאות פניות אל הבלוג (הזה yaronmargolin.com) מרחבי העולם. רוב הפניות נואשות, חרדות ומתחננות לעזרה ובכל זאת רובן לא יכולות לקבל מענה, כי ירון עובד לבד ולאט ו"יש לבחון כל מקרה מחדש, כי כל מחלת כליות שונה ויחודית" אומר מרגולין. בעקבות הישגיו המרשימים הוא פרסם את מאמרו "אילוף הכליות הסוררות" – כאן, שהביא לו כבוד ופרסום כפורץ דרך בתחום זה גם קרא אליו אינספור מחלימים.

מחלים עצמאי

בברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה.

זה מדהים, רופאים שיודעים לשלוח אותי לבדיקה אחרי בדיקה ולומר לי שהכל בסדר. והדבר היחיד שעוצר את ההתדרדרות שלי במשקל, בחיוורון ובלחץ דם הגבוהה זה המזון המומלץ על ידך לחולי כלייה. פסיליום בוקר ובערב, לחם שיפון כהה, בצל, קוואקר, וכוסמת שהוספתי לתפריט העדין שגזרתי מהמאמרים שכתבת וראה איזה פלא, התחלתי לחזור לעצמי. אוכל כמו נזיר אבל זה עובד. אין לי מילים כמה אסיר תודה אני. מכתב שהגיע באימייל

This image has an empty alt attribute; its file name is IMG_20190422_142621-1.jpg

ירון המלאך! אז אחרי שכבר חשבתי ששום דבר לא ירפא את הכאב שלי בגב, ושאולי לא אוכל להמשיך לשחק כדורעף- המליצו לי עליך.. אמרו לי שאתה עושה פלאים.. אז הגעתי בפעם הראשונה ורק מלראות אותך הבנתי שיש לי על מי לסמוך. אחרי 3 טיפולים הגב הפסיק לכאוב לגמרי! אבל פתאום היה למקומות אחרים בגוף מקום להתבטא, אז התחילו לי כאב בכתפיים, ברגל.. ידעתי שאחרי טיפול איתך זה יעבור- וכך היה..(כבר הזכרתי- מלאך!). עם כל השגעונות של המזג אוויר עשיתי אפצ'י ו.. נתפס לי הגב. ??‍♀️ החליט להתפס דווקא יום לפני גמר גביע האיגוד. מבכי לבכי כמובן שקיבלת אותי לטיפול בsos.. (רק אומר, לא הצלחתי ללכת ישר, כאבים מטורפים, בקושי להתכופף). יצאתי מהטיפול בן אדם חדש! אבל בעיקר- בהלם מוחלט!! אני הולכת, הגב ישר, אוכל לשחק מחר בגמר!!! ?? ירון, יש לך ידי זהב! תודה ענקית! ולא רק על הטיפול המדהים..תמיד מקשיב, תומך וזמין לכל דבר ודבר. תודההה!??

ירון מרגולין הוא מייסד לחיצות ההחלמה – לאתר הרשמי – כאן.

נשארו לך שאלות 

אשמח להשיב על כל שאלה 

למען הסר ספק, חובת התייעצות עם רופא (המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי של כל מטופל או שלך) לפני שימוש בכל תכשיר, מאכל, תמצית או ביצוע כל תרגיל. ירון מרגולין הוא רקדן ומבית המחול שלו בירושלים פרצה התורה כאשר נחשפה שיטת המחול שלו כבעלת יכולת מדהימה, באמצע שנות ה – 80 לרפא סרטן. המידע באתר של ירון מרגולין או באתר "לחיצות ההחלמה" (בפיסבוק או MARGOLINMETHOD.COM ), במאמר הנ"ל ובמאמרים של ירון מרגולין הם חומר למחשבה – פילוסופיה לא המלצה ולא הנחייה לציבור להשתמש או לחדול מלהשתמש בתרופות – אין במידע באתר זה או בכל אחד מהמאמרים תחליף להיוועצות עם מומחה מוכר המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי שלך ושל משפחתך. מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא מוסמך או רוקח בכל הנוגע בכאב, הרגשה רעה או למטרות ואופן השימוש, במזונות, משחות, תמציות ואפילו בתרגילים, או בתכשירים אחרים שנזכרים כאן.

לטופס פנייה ישירה אל ירון מרגולין – נא להקליק – כאן  


  שמי Name:


  טלפון phone:


  דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם) Email:


  איך אני יכול לעזור לך How can I help you:


  אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך Exceptional laboratory tests:


  For the avoidance of doubt, consult a physician (who knows in detail the general health of each patient or yours) before using any medicine, food, extract or any exercise. The information on Yaron Margolin's website or the "Healing Presses" website (on Facebook or MARGOLINMETHOD.COM), in the above article and in Yaron Margolin's articles are material for thought – philosophy neither recommendation nor public guidance to use or cease to use drugs – no information on this site or anyone You should always consult with a qualified physician or pharmacist regarding pain, bad feeling, or goals and how to use foods, ointments, extracts and even exercises, or other remedies that are mentioned as such
  6 comments on “על ירון מרגולין
  1. עופר הגיב:

   מעוניין להתייעץ

  2. חיים הגיב:

   קורא מזדמן

   נראה לי שהתכוונת ל"הנאה" ולא: "יש לי "הנעה" כשאני מסייע למצות הזדמנויות שנכרות על הדרך ולפתח באמצעותן כישורי חיים……"

  3. דרור הגיב:

   היי
   שמחתי לקרוא על הטיפול היעיל להורדת
   קריאטינין בתחום הרפואה המשלימה, כל הכבוד לך על תוצאות טובות כל כך

   תודה

  כתיבת תגובה

  Or

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  *