על ירון מרגולין

ירון מרגולין 1954- בויקיפדיה

Yaron margolin. Photographer: Sharit Uzieli. copyright: Yaron Margolin

Yaron margolin. Photographer: Sharit Uzieli. copyright: Yaron Margolin

בשנת 1958 החל מרגולין ללמוד ריקוד בכפר הולדתו תל עדשים ובהמשך, משנת 1968 התקבל ללימודים אצל ירדנה כהן כלת פרס ישראל, ממייסדי המחול הישראלי.
מרגולין המציא ופיתח שפת מחול ייחודית: שיטת מרגולין, שנודעה כיעילה בפיתוח גמישות הרקדן וברבות השנים נחשפה כבעלת כישורים מופלאים בריפוי.

האסתטיקה ומחשבת המחול מבטאים את המהות של מרגולין הן כרקדן בעצמו והן כמורה, כמדריך וכמפתח מחול. בכל שנות פעילותו, על הבמה, כמטפל ומוביל תהליכים ושינויי חיים, נשאר מרגולין נאמן למניפסט של פוקין על המחול החדש שפורסם בארה"ב כמכתב לעיתונות ב-6 ביולי 1914 ולהצהרתה של גראהם על כך שהריקוד איננו בידור אלא אמנות ממוקדת, עצמאית הלוחמת על זכותה לביטוי עצמה ועצמאותה. מרגולין טען, מאז ומתמיד, כי מאחורי הריקוד עומדות מחשבת האדם, כבודו וחירותו.
עם תלמידיו נהג להתמקד בפילוסופיה של האמנות, תוך התבססות על תפיסות שהכיר אצל ברוך שפינוזה וממשיכיו ביניהם קונסטנטין ברונר, מיכאל בארז וניקו הורודניצ׳יאנו (Nicu Horodniceanu). כמורה ומדריך לריקוד הקפיד מרגולין לעטוף את תלמידיו בלימוד מוזיקה וכן באמצעות תנועה לפי גישת דלקרוז (אורה גורלי) ובאימונים אינטנסיביים ויומיומיים של גוף ונפש לריקוד בשיטה שפיתח.
תלמידי ריקוד התענינו בחידושיו והגיעו ללמוד אצל מרגולין מירושלים ממכסיקו, מארגנטינה, משוויץ, מגרמניה, וכן מאנגליה, מניו יורק ויפן. למרגולין היו גם תלמידי מחול פלסטינים ממזרח ירושלים. חלק מהעניין הרב שעורר בית המחול שלו בירושלים נקשר בתורת הריפוי שהתגלתה שם. ובמסגרת הלימודים בבית המחול נלמדה שיטת הריפוי שלו לצד שיטת אימון הרקדן ואכן תלמידים רבים של מרגולין מטפלים בשיטת הלחיצות שפיתח ברחבי הארץ ומחוצה לה.

ירון מרגולין - שיטת מרגולין לגמישות הגוף   כוללת לחיצות ומתיחות בדרגות קושי מדורגות

ירון מרגולין ביום הולדתו ה 60 – יוני 2014 שיטת מרגולין לגמישות הגוף כוללת לחיצות ומתיחות בדרגות קושי מדורגות

בימנו אלו (2014) מרגולין נמצא באימונים אינטנסיביים ויומיומיים של גוף ונפש על מנת לעמוד באתגר נוסף בקרירה הדינמית שלו.

בשנת 2014 הוזמן מרגולין לקחת חלק בפתיחת פסטיבל לריקוד בניו יורק על במת הלינקולן סנטר ועבור מופע זה הפך את "טנגו על קצה הכיסא" לריקוד סולו דורשני ומאתגר בשם "לאונטס מלך סיציליה". לאונטס הוא גבר כבן 60 ועבור מרגולין מסמל אדם עקשן שמתגמש ומוותר על ראייתו המצומצמת את סביבתו בשנות חייו המבוגרות.

בגיל 61 ולמעלה מ-15 שנה לאחר פרישתו מבימת המחול, יבצע הרקדן והכוראוגרף, ירון מרגולין, הודות לשיטת הלחיצות שפיתח את הסולו "לאונטס", בפתיחת פסטיבל הריקוד בלינקולן סנטר, ניו יורק, ב-9 בינואר 2015. ירון ממשיך לטפל באנשים בכאבי גוף – ניהול קרירה, ייעוץ זוגי ופיתוח כשורי חיים בירושלים, בתל אביב ובהוד השרון.
"היכולת ללוות ולסייע לאנשים לעבור את המסע שלהם, תורמת לחיי. יש לי הנאה כשאני מסייע למצות הזדמנויות שנכרות על הדרך ולפתח באמצעותן כישורי חיים. כישורי חיים מתפתחים נוכח השגת יעדים, הצלחות, דילמות ואתגרים בדרך" אומר ירון

 המטופל הראשון של ירון היה חולה סרטן – משהחלים (באמצע שנות ה80), היה ברור שיש כאן כלי רב עוצמה- לסיפור המלא נא להקליק – כאן

הדמימה פוגעת בכישורי הגוף ומעכבת התפתחות של כישורי נפש ומחשב בהירה. הדמימה מעייפת ומעמיסה עצמה על המוח וכשהמוח עייף שולטות בו התאוות. ללא טיפול הולם, לא תחזור פעולת השריר הגמיש מטבעו לתקינותה ולא ישוחררו מכאוב הגוף. בצילום מרגולין בפריז 2017.

דמימה – כיווץ שרירים כרוני שלא משתחרר ויוצר הסתיידות. ירון מקשר בין צורות מחשבה צרות אופק, קשר מצומצם עם מציאות, מאבקים שמעקבים אדם מלהתפתח בתחומי חיים ועשייה וכאבי גוף. "סטרס ומתח רגשי גבוה יוצר מכאובי גוף ובהמשך דמימות".
בקליניקות שלו ברחבי הארץ פורץ ירון שוב ושוב את דמימות הגוף ומשחרר ממכאוביו.

"התופת" בהשרת שירתם של פטררקא ודנטה לרצף יצירותיו של ליסט עם הרקדנית יעל הרמתי – כאן מביא מרגולין הן כרקדן והן ככוריאוגרף את רעיונותיו של נפתלי עירוני בדבר עצמאות המחול לשיא.

על הדמימות מרבה מרגולין לפרסם בבלוג זה: yaronmargolin.com

לעמוד הפייסבוק 

מעמוד הפייסבוק "ירון מרגולין מוביל תהליכי שינוי בחיים"

על הסודות –  ומה הם כוחות ההחלשה שלא סיפרו לך עליהם המצליחנים המפרסמים את דרכם להשגת המטרה שבחזונם אפשר לקרא במאמריו. האם שמעת על כוחות ההחלשה שמחבלים בהצלחה? במאמר קצר על הסוכר, משפטי ההחלשה וארגון כוחות ההתמד מרגולין מספר על חמשת משפטי ההחלשה שמחכים לך בדרך הארוכה אליה.

ירון מרגולין מאמן את יעל הרמתי בשיעור ריקוד – הכולל את טכניקת הלחיצות שפיתח והיו ברבות השנים לשיטת מרגולין להחלמה היא "לחיצות ההחלמה".

מרגולין מספר ששיטת הלחיצות שפתחת באולפני הריקוד בירושלים בשנות ה 70, התגלתה עם הזמן, בנוסף לסגולת שכלול של יכולת הגוף והנפש להתגמש, ושמירה על נעורים מתמשכים גם כבעלת סגולות ריפוי יוצאת דופן.

ברבות השנים שיטת "הלחיצות" עברה למרחב הקליניקות הטיפוליות, "צברתי ניסיון רב כמטפל. הצלחתי להאריך חיים של אנשים, לרפא מחלות מורכבות וקשות והקשה בהן אי-ספיקת כליות". "כשתחלואי הכאב, הם דווקא בין המטרדים הפשוטים יותר להחלמה", אומר מרגולין ומוסיף שאלו היו שכיחים בקליניקה עד שנחשף כהמחלים של הכליות.
בסרטון שלפנינו (1:24 דקות) – מרגולין מאפשר הצצה לטיפול בבעיה בגב עליון, ובכאבים שמוקרנים אל אזור הכתפיים והשכמות. כאבים שמקשים על הפעלת הידיים (הרמה וכיפוף מאחרי הגב). ניכר שמקור הכאב כאן בתשישות עקב מאמץ יתר בקרירה מאוד
מוצלחת. ומשגשגת.
Example of the Yaron Margolin method for body treatmen

שיטת אימון הרקדן שפיתחתי ייחודית בזרימה מתמדת של הגוף העובר בה במסלולים תנועיים ותוך כדי שימוש בנשימות עומק, הרפיית שרירים וקשב מוזיקאלי'.
האני הגמיש׳ הוא מונח יסוד בתפיסת עולמו ושיטת הטיפול הזו שמרגולין מתאפיין בה מפתחת גמישות אני. גמישות מחשבתית ומחשבה צלולה ורחבת אופקים אשר מסייעים לו יחד עם שיטת לחיצות על שרירי גוף (סרבני תנועה – "דמימות") היא "לחיצות ההחלמה" לטפל במכאובי גוף שונים, ולהחזיר את הגוף לתנועה נטולת כאבים.

אימון הרקדן – הגוף עובר באמצעות "הלחיצות" שהיו תחילה "לחיצות ההגמשה" וכיום התפתחו ל"לחיצות ההחלמה" מאתגר טכני אחד לשתיים כך הוא מדלג ועובר אל ודרך מצבים שונים, נח, מתרווח, "נושם". מתפתחת ומתאפשרת לו גמישות גוף חדשה, שמאירה כל פעם מחדש את נשמתו. גמישות שהולכת וגדלה עם הזמן. ברבות השנים התגלתה שיטה זו כבעלת יכולות ריפוי ומשמשת אותו בקליניקות בירושלים, תל אביב ובהוד השרון.
לפניך קטע וידאו קצרצר מאימון הבקר לרקדן [ירושלים 22.5.14 ושבהמשכו ירדתי לראשונה (מזה 15 שנים) לשפאגאט.

איזון המוח הרגשי הוא רגע, במהלך הטיפול במכאובים ו"באיזון גופנפש" ושמירה על נעורי הגוף.. ירון כמי שמבקש את שלוות הנפש כמשימת חיים, משתמש במצבי שכיבה (על מזרן טמפורה משובח) ובלחיצות ההחלמה תוך כדי תנועה מתמדת – מעודנת למדי וחלומית, כדי להביא לאיזונו של המוח הרגשי ולהגשמת יעד השקט שבנפש. זרימת הגוף כאן פנימית ומענגת. מדובר בחווה יוצאת דופן בה רוב האנשים נרדמים ומתעוררים כחדשים וחיוך נסוך על פניהם. שיטה זו התגלתה כיעילה מאוד להורדת עייפות מהמוח ולרענון כוחות המאמץ וההתמדה ונכרת כמתאימה למדי גם למכורים לעבודה ולאנשי קרירה דורשנית. בתוך כ 20 דקות אתה/את קם/ה בתחושת רעננות מופלאה, שמאפשרת לך לשוב למרוץ החיים והקרירה בדומה לשיבה למסלול הדורשני אחרי חופשה מפנקת בת 4-3 ימים.

ירון, כמי שחי בשינוי מתמיד שב ומשתנה כשבשנים האחרונות היה לכתובת לרבים ומושיע. במקרה ירון החל לטפל בחולי כלייה, מחלה שלא נמצאה לה עד כה תרופה והיא מובילה את החולים למוות טרם עת. ירון מספר שהכליות הוא נושא שאליו הוא הגיע באופן מקרי וללא ידע מקדים. הוטל עליו להחלים מאי ספיקת כליות את אחד מרקדניו והוא הצליח בכך, זכה להצלחה בתחום בו רפואת הממסד ובמיוחד הנפרולוגיה כשלה בו, כ40 אלף חולי כליה נמצאים ללא מענה כרגע בארץ – תתארו לכם מה קורה בקליניקה שלו. בעקבות הישגיו המרשימים הוא פרסם את מאמרו "אילוף הכליות הסוררות" – כאן, שהביא לו כבוד ופרסום כפורץ דרך בתחום זה גם לאינספור מחלימים.

מחלים עצמאי

בברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה.

ירון מרגולין הוא מייסד לחיצות ההחלמה – לאתר הרשמי – כאן.

נשארו לך שאלות 

אשמח להשיב על כל שאלה 

לטופס פנייה ישירה אל ירון מרגולין – נא להקליק – כאן  


שמי Name:

טלפון phone:

דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם) Email:

איך אני יכול לעזור לך How can I help you:

אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך Exceptional laboratory tests:


5 comments on “על ירון מרגולין
  1. עופר הגיב:

    מעוניין להתייעץ

  2. חיים הגיב:

    קורא מזדמן

    נראה לי שהתכוונת ל"הנאה" ולא: "יש לי "הנעה" כשאני מסייע למצות הזדמנויות שנכרות על הדרך ולפתח באמצעותן כישורי חיים……"

1 פינגים/מעקבי קישורים עבור "על ירון מרגולין"

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*