על ירון מרגולין

ירון מרגולין 1954- בויקיפדיה

Yaron margolin. Photographer: Sharit Uzieli. copyright: Yaron Margolin

Yaron margolin. Photographer: Sharit Uzieli. copyright: Yaron Margolin

בשנת 1958 החל מרגולין ללמוד ריקוד בכפר הולדתו תל עדשים ובהמשך, משנת 1968 התקבל ללימודים אצל ירדנה כהן כלת פרס ישראל, ממייסדי המחול הישראלי.
מרגולין המציא ופיתח שפת מחול ייחודית: שיטת מרגולין, שנודעה כיעילה בפיתוח גמישות הרקדן וברבות השנים נחשפה כבעלת כישורים מופלאים בריפוי.
האסתטיקה ומחשבת המחול מבטאים את המהות של מרגולין הן כרקדן בעצמו והן כמורה, כמדריך וכמפתח מחול. בכל שנות פעילותו, על הבמה, כמטפל ומוביל תהליכים ושינויי חיים, נשאר מרגולין נאמן למניפסט של פוקין על המחול החדש שפורסם בארה"ב כמכתב לעיתונות ב-6 ביולי 1914 ולהצהרתה של גראהם על כך שהריקוד איננו בידור אלא אמנות ממוקדת, עצמאית הלוחמת על זכותה לביטוי עצמה ועצמאותה. מרגולין טען, מאז ומתמיד, כי מאחורי הריקוד עומדות מחשבת האדם, כבודו וחירותו.
עם תלמידיו נהג להתמקד בפילוסופיה של האמנות, תוך התבססות על תפיסות שהכיר אצל ברוך שפינוזה וממשיכיו ביניהם קונסטנטין ברונר, מיכאל בארז וניקו הורודניצ׳יאנו (Nicu Horodniceanu). כמורה ומדריך לריקוד הקפיד מרגולין לעטוף את תלמידיו בלימוד מוזיקה וכן באמצעות תנועה לפי גישת דלקרוז (אורה גורלי) ובאימונים אינטנסיביים ויומיומיים של גוף ונפש לריקוד בשיטה שפיתח.
תלמידי ריקוד התענינו בחידושיו והגיעו ללמוד אצל מרגולין מירושלים ממכסיקו, מארגנטינה, משוויץ, מגרמניה, וכן מאנגליה, מניו יורק ויפן. למרגולין היו גם תלמידי מחול פלסטינים ממזרח ירושלים. חלק מהעניין הרב שעורר בית המחול שלו בירושלים נקשר בתורת הריפוי שהתגלתה שם. ובמסגרת הלימודים בבית המחול נלמדה שיטת הריפוי שלו לצד שיטת אימון הרקדן ואכן תלמידים רבים של מרגולין מטפלים בשיטת הלחיצות שפיתח ברחבי הארץ ומחוצה לה.

ירון מרגולין - שיטת מרגולין לגמישות הגוף   כוללת לחיצות ומתיחות בדרגות קושי מדורגות

ירון מרגולין ביום הולדתו ה 60 – יוני 2014 שיטת מרגולין לגמישות הגוף כוללת לחיצות ומתיחות בדרגות קושי מדורגות

בימנו אלו (2014) מרגולין נמצא באימונים אינטנסיביים ויומיומיים של גוף ונפש על מנת לעמוד באתגר נוסף בקרירה הדינמית שלו.

בשנת 2014 הוזמן מרגולין לקחת חלק בפתיחת פסטיבל לריקוד בניו יורק על במת הלינקולן סנטר ועבור מופע זה הפך את "טנגו על קצה הכיסא" לריקוד סולו דורשני ומאתגר בשם "לאונטס מלך סיציליה". לאונטס הוא גבר כבן 60 ועבור מרגולין מסמל אדם עקשן שמתגמש ומוותר על ראייתו המצומצמת את סביבתו בשנות חייו המבוגרות.

בגיל 61 ולמעלה מ-15 שנה לאחר פרישתו מבימת המחול, יבצע הרקדן והכוראוגרף, ירון מרגולין, הודות לשיטת הלחיצות שפיתח את הסולו "לאונטס", בפתיחת פסטיבל הריקוד בלינקולן סנטר, ניו יורק, ב-9 בינואר 2015. ירון ממשיך לטפל באנשים בכאבי גוף – ניהול קרירה, ייעוץ זוגי ופיתוח כשורי חיים בירושלים, בתל אביב ובהוד השרון.
"היכולת ללוות ולסייע לאנשים לעבור את המסע שלהם, תורמת לחיי. יש לי הנעה כשאני מסייע למצות הזדמנויות שנכרות על הדרך ולפתח באמצעותן כישורי חיים. כישורי חיים מתפתחים נוכח השגת יעדים, הצלחות, דילמות ואתגרים בדרך" אומר ירון

הדמימה פוגעת בכישורי הגוף ומעכבת התפתחות של כישורי נפש ומחשב בהירה.. הדמימה מעייפת ומעמיסה עצמה על המוח וכשהמוח עייף שולטות בו התאוות. ללא טיפול הולם, לא תחזור פעולת השריר הגמיש מטבעו לתקינותה ולא ישוחררו מכאוב הגוף.

הדמימה פוגעת בכישורי הגוף ומעכבת התפתחות של כישורי נפש ומחשב בהירה.
הדמימה מעייפת ומעמיסה עצמה על המוח וכשהמוח עייף שולטות בו התאוות.
ללא טיפול הולם, לא תחזור פעולת השריר הגמיש מטבעו לתקינותה ולא ישוחררו מכאוב הגוף.

דמימה – כיווץ שרירים כרוני שלא משתחרר ויוצר הסתיידות. ירון מקשר בין צורות מחשבה צרות אופק, קשר מצומצם עם מציאות, מאבקים שמעקבים אדם מלהתפתח בתחומי חיים ועשייה וכאבי גוף. "סטרס ומתח רגשי גבוה יוצר מכאובי גוף ובהמשך דמימות".
בקליניקות שלו ברחבי הארץ פורץ ירון שוב ושוב את דמימות הגוף ומשחרר ממכאוביו.

על הדמימות מרבה מרגולין לפרסם בבלוג זה: yaronmargolin

לעמוד הפייסבוק

לשאלות וקביעת תור לפגישת ייעוץ

מעמוד הפייסבוק "ירון מרגולין מוביל תהליכי שינוי בחיים"

על הסודות. ומה הם כוחות ההחלשה שלא סיפרו לך עליהם המצליחנים המפרסמים את דרכם להשגת המטרה שבחזונם. האם שמעתה על כוחות ההחלשה שמחבלים בהצלחה? במאמר קצר על הסוכר, משפטי ההחלשה וארגון כוחות ההתמד אני מספר על חמשת תחנות משפטי ההחלשה שמחכים לך בדרך הארוכה אל ההצלחה.
בברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה.

שיטת הלחיצות שפתחתי באולפני הריקוד בירושלים בשנות ה 70, התגלתה עם הזמן, בנוסף לסגולת שכלול של יכולת הגוף והנפש להתגמש, ושמירה על נעורים מתמשכים גם כבעלת סגולות ריפוי יוצאת דופן.
ברבות השנים שיטת "הלחיצות" עברה למרחב הקליניקות הטיפוליות, צברתי ניסיון רב כמטפל. הצלחתי להאריך חיים של אנשים, לרפא מחלות מורכבות וקשות. כשתחלואי הכאב, הם דווקא בין המטרדים הפשוטים יותר להחלמה, אבל שכיחים בקליניקה.
בסרטון שלפנינו (1:24 דקות) – אני מאפשר הצצה לטיפול בבעיה בגב עליון, ובכאבים שמוקרנים אל אזור הכתפיים והשכמות. כאבים שמקשים על הפעלת הידיים (הרמה וכיפוף מאחרי הגב). ניכר שמקור הכאב כאן בתשישות עקב מאמץ יתר בקרירה מאוד
מוצלחת. ומשגשגת.
Example of the Yaron Margolin method for body treatmen

שיטת אימון הרקדן שפיתחתי ייחודית בזרימה מתמדת של הגוף העובר בה במסלולים תנועיים ותוך כדי שימוש בנשימות עומק, הרפיית שרירים וקשב מוזיקאלי'.
האני הגמיש׳ הוא מונח יסוד בתפיסת עולמי ושיטת הטיפול הזו מפתחת גמישות אני. גמישות מחשבתית ומחשבה צלולה ורחבת אופקים מסייעים לי יחד עם שיטת לחיצות על שרירי גוף (סרבני תנועה – "דמימות") לטפל במכאובי גוף שונים, ולהחזיר את הגוף לתנועה נטולת כאבים.

אימון הרקדן – הגוף עובר באמצעות "הלחיצות" שפיתחתי מאתגר טכני אחד לשתיים מדלג אל דרך מצבים שונים, נח, מתרווח, "נושם". מתפתחת ומתאפשרת לו גמישות גוף חדשה. גמישות שהולכת וגדלה עם הזמן. ברבות השנים התגלתה שיטה זו כבעלת יכולות ריפוי ומשמשת אותי בקליניקות בירושלים, תל אביב ובהוד השרון.
לפניך קטע וידאו קצרצר מאימון הבקר לרקדן [ירושלים 22.5.14 ושבהמשכו ירדתי לראשונה (מזה 15 שנים) לשפאגאט.

איזון המוח הרגשי הוא רגע, במהלך הטיפול במכאובים ו"באיזון גופנפש" ושמירה על נעורי הגוף. . אני משתמש במצבי שכיבה על מזרן טמפורה משובח ובלחיצות תוך כדי תנועה מתמדת – מעודנת למדי וחלומית. זרימת הגוף פנימית ונקשרת ב"איזון המוח הרגשי". שיטה זו התגלתה כיעילה מאוד להורדת עייפות מהמוח ולרענון כוחות המאמץ וההתמדה. בתוך כ 20 דקות אתה/את קם/ה בתחושת רעננות שמאפשרת לך לשוב למרוץ החיים והקרירה בדומה לשיבה למסלול הדורשני אחרי חופשה מפנקת בת 4-3 ימים.

לשאלות וקביעת תור לפגישת ייעוץ

2 comments on “על ירון מרגולין
  1. עופר הגיב:

    מעוניין להתייעץ

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*