סימנס וכוחו של הנבל

סימנס – מכונות כביסה שמנקות כמעט הכול … הרשע והפשע ממציאים לעצמם ואת עצמם מחדש, בגלגולים  שחוזרים על עצמם.

סימנס - חברה שמנצלת כוח אדם זול באוושויץ

סימנס – חברה שמנצלת כוח אדם זול באוושויץ

בימים בהם כוחו של הנבל מחלחל בתרבות העם היהודי בארץ ישראל מהראש עד לזנב ראוי שנתבונן בסימנס.
סימנס – Siemens החברה שהוקמה בשנת 1847.
מדובר על חברת הענק סימנס חברה שהוקמה על ידי מר ורנר פון סימנס. פון סימנס היה ממציא והוא ביסס את החברה שהקים באמצעות פיתוח מחט למכשירי טלגרף, אשר בזכותה נתקבל המידע באותיות ולא במורס (עוד על כך כאן). עוד במאה התשע עשרה, התמחו הסימנסים בהעברת מידע וקליטתו מה שפחות הובחן זה שהחברה פתחה תרבות ארגונית של נבל ומשום שמדובר בבית מדרש של נבל וכוחו של נבל עניננו בה גדל דווקא עכשיו – תרבות חברה שעוצבה בשנות השלושים והארבעים של המאה ה-20 וממשיכה להנחות את חברת סימנס גם במאה ה-21.
כוחו של נבל (מאמרי בנושא ראה כאן ) נסה לעקור את כוחו של הנבל משגדל או להכרית אותו ובעל כוחו הפושע, כוחו של הנבל יתגלה כחכם והוא מתנער וממציא את עצמו מחדש וסכנתו משגדל גדולה וכן בכך שאנשי התרבות של הנבל וגם אנשים חסרי תרבות סולחים או לא מודעים או לא מתעדכנים או "נוח להם" כי מכונת הכביסה שלהם בעלת חיישנים נהדרים והם מאפשרים את התופעה הזאת. זה לא רק עם סימנס, נאצים, זה על בעלי כוחות נבלותיים כמו פוליטיקאים וכן תרבות ארגון של חברות מנובלות ולא רק בימין ובעלי הון ניאו ליברליזציה.
נשוב לסימנס. סימנס הנבל. מסתבר שסימנס גוררת אחריה קופת שרצים ענקית, עזבו רגע את הנאצים – נחזור לשם מיד. כיום סימנס נקשרת עם שוחד ושמה של סימנס נקשר בתשלומי שוחד לבכירים בחברת החשמל בישראל, שעל פי העיתונות, תשלום השוחד היה בתמורה להעדפת רכישה של מתקנים שהחברה מייצרת על פני מתקנים של חברות אחרות מהעולם, אגב המתקנים הללו שנרכשו במאות מליוני שקלים, נתגלו כבלתי תקינים.

Jewish prisoners working in the Siemens airplane factory at Bobrek sub-camp עובדי כפיי יהודים במפעל סימנס שבתת המחנה ריכוז שבאוושויץ בשם בובריק

Jewish prisoners working in the Siemens airplane factory at Bobrek sub-camp
עובדי כפיי יהודים במפעל סימנס שבתת המחנה ריכוז שבאוושויץ בשם בובריק.

שוחד וסימנס

מ-2005 החלה סימנס להיחקר, תחילה בגרמניה, לאחר מכן בארצות הברית ואולי גם … טוב, אני ממשיך …. אז מ 2005 חוקרים פרשת שוחד אשר בה מעורבים בכירים בחברת סימנס, בעיקר בחטיבת הטלפוניה שלה. התברר כי בלפחות 2,700 מקרים העסיקה החברה נציגים מקומיים, בין היתר במדינות ישראל, בנגלדש, ניגריה, ארגנטינה, ונצואלה, סין ועיראק, כאשר תפקידם של נציגים אלה היה לקדם באמצעים לא חוקיים את זכייתה של סימנס במכרזים מקומיים לאספקת טורבינות ומוצרים אחרים מתוצרת החברה לממשלות המדינות המעורבות. סימנס הואשמה בשימוש בבריונים לתקיפת העדים נגדה בארגנטינה. סימנס נקנסה בגין מעשיה אלו בסכום של מיליארד ו-600 מיליון דולר.

שחיתות – אירן – הצנטרפוגות של סימנס והישראלי שברח לפרו

סימנס מימנה אפיקים פליליים של פעולות ממושחתות להשגת חוזים ממשלתיים בסכום של בין 800 מיליון ל-1.4 מיליארד דולר בין השנים 2001 ל-2007. במדינות בעלות רמת שחיתות גבוהה, הגיעו התשלומים הללו עד לערך של 40% מהחוזה שסגרה שם.
(ראו עוד על כך כאן  וכאן ).
סימנס לקחה חלק בבניית כורים גרעיניים תחת משטר האייתולות בבושהר שבאיראן ובעקבות לחץ אמריקאי התחייבה לא לחתום על חוזים חדשים עם איראן. בנושא זה הודיע מנכ"ל "סימנס", פטר לושר, על ההחלטה בכנס של מחזיקי מניות החברה והבהיר כי ההסכמים שכבר נחתמו עם איראן יכובדו, אך הוסיף כי "החל מאמצע 2010 אנחנו לא נקבל הזמנות חדשות מאיראן". סימנס החלה לבנות בשנת 1974 כור גרעיני בבושר. הפרויקט הופסק בעקבות המהפכה ב 1979. במהלך שנות ה 80 ניזוק הכור כתוצאה מהפצצות עיראקיות. איראן חיפשה אחר מדינה שתסייע לה להשלים את בניית הכור אך נתקלה בקשיים שנבעו מלחץ בינ"ל אמריקאי. בינואר 1995 חתמו אירן ורוסיה על חוזה ל 10 שנים בסך של 780 מליון דולרים. נחזור לשחיתות של סימנס. שהרי גם היום שמה של סימנס  אינו נקשר רק במוצרי אלקטרוניקה וטלפוניה והיא מואשמת כי שילמה באמצעות אורן אהרונסון (לשעבר דירקטור ונושא משרה בכיר בסימנס) ו…. נמשיך, אז תשלומי שוחד נכבדים שולמו לדן כהן, אשר בתמורה להם קידם התקשרויות בין חברת החשמל לבין סימנס בעסקאות לרכישת טורבינות גז ושירותים נלווים לתחנות כוח של חברת החשמל. (עוד על כך כאן)

Prisoners at forced labor building airplane parts at the Siemens factory in the Bobrek labor camp

Prisoners at forced labor building airplane parts at the Siemens factory in the Bobrek labor camp

דן כהן יקיר סימנס בישראל

בישראל, נחשף כי שורה של מנהלים תפרו מכרזים למידותיה של ענקית האנרגיה הגרמנית, סימנס והדליפו מידע מסווג שקידמו את זכייתה של סימנס במכרזים תמורת מיליוני דולרים שהועברו דרך חשבונות סודיים בשוויץ.
עוד על כך כאן  וכאן).

השופט (באר שבע) שנחשד בפרשה זו והורשע הוא דן כהן  – עו"ד דן כהן, שופט לשעבר שבנו נשוי לבתו של אהרון ברק, אשר היה דירקטור בחברת החשמל, דן כהן נמלט לפרו במהלך החקירה והוסגר אחר כך לישראל, דן כהן הואשם בעבירות של קבלת שוחד ומרמה.
מערכת שליטה ובקרה נרכשה בארץ מסימנס ב-300 מיליון שקל. מערכת גרמנית שמכונה מערכת DMS. תפקיד המערכת הוא לייצב את מתח החשמל, לספק חשמל עוקף לשכונות מנותקות ולקצר את זמני הפסקת החשמל, במיוחד בתנאי מזג-אוויר קשים. מערכת ה-DMS, מסתבר, לא הוכיחה את עצמה בשעת המבחן). ואשר לחברת סימנס ולאחים עופר – זה בקישור שכאן וכיצד סייע כהן הנבל והמושחת לחברת האחים עופר בעסקה שעלתה למדינה עשרות מיליוני דולרים? גילויים חדשים בפרשת השוחד בחברת החשמל כאן וגם קצת כאן.

כדי להצליח להשחית בגודל כזה גם בישראל צריך אדם מנובל מקומי. מנכ”ל סימנס ישראל לשעבר אורן אהרונסון נמצא מתאים לכך. אורן אהרונסון בעל כוח נבל אמיתי, כלומר חושים וראיית מעמקים חזקה שעומדת לרשות נבל אמיתי יש לו עובדה: "אני יודע שלכל אדם יש את הדלק שלו. אחד זה כסף, שני זה נשים, שלישי זה אגו. היו לי תכונות של צייד בקטע הזה – ידעתי לחוש מה כל אחד רוצה, ולהתאים לו את השוחד שלו. לכל אחד יש גם את הקצב שלו. היו כאלה שאמרו שלא צריך, אבל לא סגרו את הדלת. לפעמים זה היה תהליך, אבל בסוף לקחו". המקור כאן.)  אורן אהרונסון לא צדיק בודד הוא השתמש בגיסו שלמה דניאל, כאיש קש. דניאל קיבל לחשבונותיו הפרטיים בשוויץ ובהונג קונג את הכסף מסימנס, והעביר אותו לעובדי חברת החשמל במספר מנות באמצעות החשבונות הסודיים שפתחו בחו”ל. דניאל לא פעל מתוך שנאה לשמה בעצמו העיד בעבר ברשות ני”ע על כך שגזר עמלה של 6% מכל העברה כספית שביצע.

זוכרים את השופט מבאר שבע – דן כהן – הוזכר לעיל – אז זהו אורן אהרונסון המנובל הזה שלא פעל לבד בישראל הוא ששימש כעד מדינה נגד השופט והדירקטור לשעבר בחברת החשמל דן כהן שהורשע בקבלת שוחד בהיקף 1.1 מיליון יורו כדי להטות מכרז לרכישת טורבינות גז לטובת סימנס. כהן, שישב בועדת המכרזים שאישרה את ההתקשרויות עם סימנס, קיבל כ־4 מיליון דולר בתמורה לפעולתו.

סיסנס אוהבת שליטה – קרטל מאפשר זאת

קרטל הוא שליטה – שמאפשרת מסחר לא הוגן שקורע את הצרכן – סדיזם מודרני וסימנס בעלת עבר סדיסטי מסתדרת עם קרטל נהדר. כשחברה, למשל חברה ישראלית נמצאת תחת שליטה של קרטל – הליכוד (כנראה) מאוד אוהב קרטל אבל קרטל רב עוצמה, אחרת איך נסביר את התלהבותו של נתניהו, שר האנרגיה שלו (שטיניץ) והממשלה כולה לקידום קרטל הגז בישראל אז הימין אוהב קרטל וסימנס אוהבת את הימין – אבל עוד על כך ידובר בהמשך כשנדבר על סימנס – נאצים, ימין בגרמניה, עובדי כפייה, ושואה – ואוושויץ … עכשיו נדבר על זותות, למשל על כך שקרטל מעצב מחירים מופקעים לצרכן ורכישת ציוד יהיה בהדרגה מרגע היווצרו במחירים מופקעים, כמו שהתגלה למשל, אצלנו בחברת החשמל ובקשריה עם סימנס. דבר כזה אפשרי אם יש אנשים מושחתים, תאווי כוח, כסף ועוד דברים ואז גם כשבידי החברה (חברת החשמל, החברה האזרחית, אנחנו) היו אלטרנטיבות זולות באופן משמעותי ובכל זאת החברה – אנחנו – היא שילמה בתקופת שלטון הליכוד המון כסף לסימנס – וזה עצבן כמה אזרחים ישראלים (האויבים לדעת כמה מההם) שביקשו לתבוע את סימנס – אבל זה לא ברור אם הצליח להם – נראה שסימנס יצאה מהעניין …
טוב נמשיך, קונצרן האנרגיה הגרמני סימנס, באמצעים משפטיים, בעזרת מניפולציות של נבל ניסה לחבל בתביעת ענק על סך 3.8 מיליארד שקל שהגישה נגדו חברת החשמל בישראל 2013, וזאת בגין חברותו בקרטל עולמי למסדרי מתח גבוה (GIS). כך קבע בית המשפט האזורי במינכן בפסק דין שניתן. פסק הדין בבית המשפט הגרמני ניתן בעקבות בקשת סימנס לסעד הצהרתי שלילי, לפיו חברת החשמל אינה יכולה לתבוע ממנה נזקים על חברות בקרטל. בעקבות פסק הדין, הודיעה סימנס אז לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד שהיא חוזרת בה מבקשתה לסלק על הסף את תביעת חברת החשמל נגדה.
– עוד על כך – כאן

ישראל זה לא אירופה – נוהגים אנשי ימין רבים לשיר ״פה זה לא אירופה״ (מרגלית צנעני) אבל מדינות אירופה, הם גם לא ליכוד של ימניים ונציבות האיחוד לא שיחקה משחקים: קנס חסר תקדים של כ-750 מיליון יורו (כ-4 מיליארד שקל) הוטל על החברות, שיצרו את הקרטל וכל אחת מהן נתבעה לפי מידת אשמתה. את הקנס הגדול ביותר, כ-397 מיליון יורו, ספגה סימנס שהובילה את הקרטל.
בתחילה הדו"ח האירופי בדק חשדות לגבי קיומו של קרטל, שבו היו חברות היצרניות הגדולות בעולם של ציוד תשתית ואנרגיה, בהן סימנס, אלסטום, שניידר, טושיבה ומיצובישי. הדו"ח קבע נחרצות כי לפחות מאז 1988 עשקו אותן חברות את חברות החשמל בעשרות מדינות בעולם באמצעות תיאום מחירים וניפוחם בסכומים המוערכים בעשרות מיליארדי דולרים.
הקרטל הוא כוח עצום וכשנבל בשורשי נשמתו הוא רע לצרכנים – כלומר לאנשים רגילים – זה אנחנו (בתנאי שאנחנו לא אוחזים בדעות ימניות – הם כך נראה תומכים ומעודדים דברים כאלה, לפיות נציגיהם כיום לוחמים בכל עוזם למען קרטל ענק – מתוה הגז!) הקרטל הזה שסימנס נקשרת בו הכתיב מחירים מופקעים לכל מדינה (מלבד ארה"ב וקנדה) שרכשה בשנים 1988-2004 מסדרים אוטומטיים (חוליה חשובה בהולכת החשמל לצרכנים) לתחנות לייצור חשמל ולתחנות משנה.
לפי דו"ח הוועדה, האירופאית שהוגש לנציבות בפברואר 2007, מאז אפריל 1988 ועד מאי 2004 גרמו חברות הקרטל נזק כלכלי עצום לכל מדינה שחברת החשמל שלה רכשה מסדרים (גם חברת החשמל שלנו בניהן). מדובר במדינות באסיה, אפריקה, המזרח התיכון, כלומר אנחנו דרום אמריקה, מרכז ומזרח אירופה – וכמובן במערב אירופה. הנזק הכולל נאמד במיליארדי יורו, שהתקבלו באמצעות תיאום מחירים וניפוחם.
כבר בינואר 2007 קבעה נציבות הסחר האירופאי שסימנס והחברות היפניות והאירופאיות חברו לקרטל הזה שנושאו חלוקת שווקים, הקצאת מכסות ושימור נתחי שוק היסטוריים, הקצאת פרויקטים בין היצרנים, תיאום מכרזים, תיאום מחירים ביחס לפרויקטים והחלפת מידע רגיש. לאור ממצאים אלו, הנציבות הטילה קנסות כבדים על חברות הקרטל בסך של כ-750 מיליון יורו. על גובה הקנסות הוגשו ערעורים שחלקם עדיין נידונים. (מקור -)
התביעה שהגישה חברת החשמל בישראל נגד סימנס בדצמבר 2013, מתבססת על קביעה של הממונה על ההגבלים העסקיים, דיויד גילה (ראה/י גם דיוויד גילה  גם דיויד גילה ומונופול הגז), על חברותה של סימנס בקרטל המדובר. על פי הקביעה מחודש ספטמבר אותה שנה, סימנס וחברות נוספות כגון ABB, אלסטום, פוג'י, היטאצ'י, ניסאן ומיצובישי חברו לקרטל לחלוקת שווקים שפעל בתחילת שנות האלפיים, ותיאם מחירים של עשרות מכרזים בתחום תשתיות החשמל מול חברת החשמל.

אריק מאייר

לאחר קביעת הנציבות האירופאית, הרשות בישראל ביקשה וקיבלה חומרי חקירה הקשורים לחברות שפעלו מול חברת החשמל בישראל.
מדובר בהסדר כובל עולמי, אשר ישראל הייתה רק אחת מעשרות רבות של מדינות אשר הושפעו הימנו. עיקרו מניעת התחרות בשוק מסדרי המתח תוך שימור נתחי השוק ההיסטוריים של החברות שהיו צד להסדר, כפי שהיו ערב תחילת יישומו של ההסדר וייצוב רמה מתואמת של מחירים.
בין היתר היא זימנה לחקירה את אריק מאייר, ששימש כ"מתאם הקרטל" מטעם ABB במרבית שנות פעילות הקרטל. על פי קביעת הממונה, כלל הפרויקטים בישראל הוקצו לקבוצה האירופית, וכולם, מלבד אחד, הוקצו במסגרת הקבוצה לאחת מארבעת קבוצות החברות – סימנס, אלסטום, ABB ו-AEG, אשר אינה פעילה עוד בשוק מסדרי המתח. חברות אלו הן למרבה הפלא גם זכו בפועל במכרזי חברת החשמל לביצוע אותם הפרויקטים. עוד על כך כאן
וגם כאן וכאן – סימנס ממשיכה להסתבך בישראל – הינה זה.
יש גם MRI מסתבר שאחרי שכבר הודיע בית החולים הדסה לסימנס על זכייתה על פני חברות אחרות עם האם אם ארי MRI – שלה – טוב תקראו על כך כאן .

היום תאגיד סימנס עובד עם איראן. התולעת – הוירוס Stuxnet שהתגלה בשנת 2010, נועד לתקוף את הצנטריפוגות שחברת סימנס סיפקה לאיראן כדי לתמוך בתוכנית הגרעין שלה. העיתון הגרמני Sueddeutsche Zeitung מדווח כי סימנס הגרמנית מודה כי היא זו שהחדירה את התולעת למחשבי הכור הגרעיני בבושהר שבאירן. מדובר בתולעת שפגעה במערכות המיחשוב והביאה לדחיית הפעלת הכור (מקור). ואשר לסימנס וכל מיני בכירים לשעבר ברכבת ישראל שכביכול קיבלו תשלומי שוחד מחברת "סימנס" תמורת זכייתה במכרזים לאספקת עשרות קרונות לרכבת ישראל יש לקרא כאן.
– See more at:

הפרק האפל שבמאמרי ונקשר בכוחו של הנבל שחיי עמוק בנשמת ארגון העל סימנס מתקרב – שחיתות, רע, נבלות, תאוות בצע, תאוות כוח ובסדרי גודל כאלו יונקים השראה ממקורות הזוהמה. הנה זה בא.

סימנס ניצלה כוח עבודה זול, בכפייה במהלך מלחמת העולם השנייה - סימנס זו הצליחה לשמור בתום המלחמה על 87 אחוז מכושר הייצור שלה

סימנס ניצלה כוח עבודה זול, בכפייה במהלך מלחמת העולם השנייה – סימנס זו הצליחה לשמור בתום המלחמה על 87 אחוז מכושר הייצור שלה.

סימנס והנאצים

הנאצים בתחילת דרכם המַאכטאֶרגרַייפוּנג הייו סתם מפלגה ימנית פוליטית בגרמניה – חמודים כאלה אבל עם המון שנאה בלב הם חיו מתרומות החברות הגדולות לפני שהגיעו לשלטון, והחזירו להן בריבית דריבית כשהגיעו אל השלטון. אחת החברות הללו היא סימנס.
התאגיד סימנס חתם עסקה עם השטן הנאצי. עסקיו פרחו בתקופת שלטון הימין בגרמניה – השואה – והתאגיד כידוע משגשג עד היום ופועל בשתוף פעולה עם הימין החמוד גם בישראל – זה כוחו של הרגל וגם כוחו של הנבל.
בתקופת השואה – בין היתר, הפעילה סימנס. מפעלים ובתי מלאכה בהם עבדו עובדי כפייה, חלקם היו ממוקמים במחנות ריכוז והשמדה. כך למשל במפעל סימנס אשר הוקם במחנה ההשמדה אושוויץ.

אלפי אסירים עבדו בתת המחנה אושוויץ מספר 3 בובריק  (Bobrek – עיר בפולניה) בו הקימו תשלובות גרמניות כמו "סימנס", "קרופ" (גוסטב קרופ – הואשם כפושע מלחמה. בנו, אלפריד קרופ, הועמד לדין במשפטי נירנברג, במשפט מיוחד – ספישל, משפט קרופ (מספר העובדים שמתו משיטות הניצול האכזריות במפעלי ק' נאמד ב-70,000- 80,000. המקור כאן גם כאן). בשנת –1948 הוא הורשע בשימוש רצחני בעבודת כפייה, באופן שהשופטים האמריקנים מצאו כי הוא חריג אפילו בקני המידה של גרמניה הנאצית ו"אי גה פארבן" (תאגיד ענק של חברות בתחום תעשיית הכימיה) היו אלו מפעלים גדולים, בין השאר לייצור גומי ובנזין סינתטיים, כימיקאלים ותחמושת. כתוצאה מן היחס האכזרי לאסירים שנסחטו עד שארית כוחותיהם, עד להגיעם למצב של הפיכתם לשבר כלי, בלא תזונה מספקת, צלחת מרק ליום, בלא טיפול רפואי, ובליווי עונשים גופניים סדיסטיים – מתו אלפי אסירים במפעלים אלה. כך שימשה העבודה באושוויץ כאמצעי נוסף להמתה המונית של אסירים: השמדה באמצעות עבודה. רבות מהעבודות שהוטלו על אסירי אושוויץ היו ניצול עבדים לכל דבר – עוד על כך כאן. בסימנס אוושויץ הועבדו תחת איומים וחרפת רעב כ-100,000 אסירים ואסירות לאספקת חשמל למחנה עצמו. שהרי סימנס הפעילה את תחנת הכוח באושוויץ. החברה שהוקמה על תשתית של ניצול, רע ונבלות אינה מכחישה את המיוחס לה, אך טוענת שלא הייתה לה ברירה. (עוד על כך כאן)

למי שלא הייתה ברירה זה לניצול אושוויץ, רודולף וברה, שמתאר כיצד מהנדסי החברה סימנס עמדו עם סרגלים צהובים מתקפלים בזמן ששומרים הכו באכזריות אסירים למוות מולם.

סימנס לא לבדה גם נסטלה, שתפה פעולה עם הנאצים וכן פולקסוואגן ואפילו – פורד. פורד עצמו היה המשקיע הזר המפורסם ביותר של היטלר. בשנת ‏1923 הכריז הנבל הימני של גרמניה היטלר שהוא רואה ב"היינריך פורד כמנהיגה של התנועה הפאשיסטית המתעצמת באמריקה". (כאן)
סימנס ממשיכה לשווק הן בישראל והן בעולם כולו.

רודולך ורבה 1946. אחד מן המעטים שהצליח לברוח ממחנה ההשמדה אושוויץ, והראשון שדיווח לעולם המערבי על מעשי הזוועה של הנאצים במחנה, ועל תוכנית ההשמדה המתוכננת של יהדות הונגריה. Rudolf Vrba 1946

רודולך ורבה 1946. אחד מן המעטים שהצליח לברוח ממחנה ההשמדה אושוויץ, והראשון שדיווח לעולם המערבי על מעשי הזוועה של הנאצים במחנה, ועל תוכנית ההשמדה המתוכננת של יהדות הונגריה.
Rudolf Vrba 1946

מקורות:

Siemens is at the heart of Holocaust compensation claims

http://healworlds.blogspot.co.il/2016/02/74-27021942-siemens.html?m=1

חיי היומיום של אסירי אושוויץ

פלוגות העבודה הגדולות שמחוץ למחנה עבדו בחפירות, בייבוש ביצות, בבניית מערכת הביוב, בפירוק אווירונים פגועים, בסלילת דרכים. אחרים עבדו במשקים חקלאיים גדולים בסביבות בירקנאו. אלפי אסירים עבדו בתעשיות הנשק והתחמושת שהוקמו באזור אושוויץ, כמו מפעלי "אוניון". בתת המחנה אושוויץ מספר 3 הקימו תשלובות גרמניות כמו "קרופ", "סימנס" ו"אי גה פארבן" מפעלים גדולים, בין השאר לייצור גומי ובנזין סינתטיים. כתוצאה מן היחס האכזרי לאסירים שנסחטו עד שארית כוחותיהם, עד להגיעם למצב של שבר כלי, בלא תזונה מספקת, בלא טיפול רפואי, ובליווי עונשים גופניים סדיסטיים – מתו אלפי אסירים במפעלים אלה. כך שימשה העבודה באושוויץ כאמצעי נוסף להמתה המונית של אסירים: השמדה באמצעות עבודה. רבות מהעבודות שהוטלו על אסירי אושוויץ היו עמל עבדים לכל דבר.

Bobrek sub-camp of Auschwitz III camp, where prisoners worked as slave laborers

העדפות לדן כהן בכלא – http://m.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1001012233
סימנס המושחתת – 20 מליון ₪ לפקידים בישראל http://m.ynet.co.il/Articles/4679805
בעלי סימנס ישראל ביקש שאתרום לאשתו של נסhttp://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3666178

http://m.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1001077893

ב27.2.1942 החלה סימנס לפעול באוושויץ – http://healworlds.blogspot.co.il/2016/02/74-27021942-siemens.html?m=1

http://mobile.mako.co.il/hix-history/Article-28f0b40c96fb631006.htm

מיהן ענקיות התעשייה ששיתפו פעולה עם המשטר הנאצי?

http://m.siemens.com/en/press/pressreleases/pressrelease.php?detail=http://www.siemens.com/press/en/pressrelease/2015/corporate/2015-q1/pr2015010101coen.htm?content[]=Corp

http://www.timesofisrael.com/a-holocaust-survivor-stonewalled-by-siemens/

http://skepticism.org/timeline/september-history/8982-siemens-gives-up-efforts-register-zyklon-trademark-vacuum-cleaner.html

http://www.whale.to/b/auschwitz_p.html

עסקים באירן

סימנס ואירן

כיצד טויחה חקירה נגד סימנס על שתוף פעולה עם אירן

מורן גנוסר שהתריע על השחיתות שנחקרת כיום בחברת החשמל בפרשת סימנס

מורן גנוסר עבד כ-10 שנים בחברת החשמל וזכה להמלצות על מסירותו ומלחמתו ב"גניבות חשמל". הוא קודם לתפקיד מנתח מערכות והתמנה לתפקיד בכיר בפרויקט ה-DMS, מערכת בקרה ארצית לטיפול בתקלות חשמל, שאותה רכשה חברת החשמל מקונצרן סימנס ב-2002 ב-75 מיליון דולר. כאן החל מורן להסתבך – היו תקלות – המון תקלות כי המערכת של סימנס לא תפקדה …

"התחלתי לדווח על תקלות ובעיות במערכת" מספר מורן ומצביע על תקלות בשנת 3002-3010, כשהתחילו להכניס את מערכת ה-DMS לתפעול. זוהי מערכת שליטה ובקרה במתח גבוה שחברת החשמל רכשה מחברת Siemens הגרמנית ושעליה נכתב למעלה, היא הייתה אמורה בין היתר לקצר את משך הזמן הנדרש להחזרת זרם החשמל במקרה שפסק. "בתחילה התראתי על דברים קטנים", נזכר מורן, "למשל שהיא לא מאתרת תקלות כנדרש וישנן מספר גדול של התרעות שווא. לאחר מכן על דברים רציניים ומהותיים יותר, דברים שמהווים סכנה בטיחותית לציבור". מורן חש שהוא פוגש שוב ושוב בדבר חמור, בעובדה חדשה שמדובר כבר בסכנה לחיי אדם, "זה כבר בלתי נסבל". אומר מורן גנוסר וממשיך "במסגרת תפקידי, מצאתי פתרון לאחת הבעיות והגשתי הצעת ייעול. לא רק שמנהל המחלקה שלי פשוט זרק אותה לפח, אמרו לי שזה כלל לא מתפקידי ואף ננזפתי". מאחורי הנזיפה סיפור של תיקון תקלות על-ידי סימנס – מורן המתקן הרס הרבה כסף לסימנס – סימנס התחייבה לפתור תקלה מסוימת, אבל "משלמים על כל תקלה סכומים שבין בין 20 ל-50 אלף דולר. את הסכם התמיכה, Siemens פשוט הפסיקה באופן חד צדדי ולאחר מכן ביקשה סכום הגבוה פי 4 מזה. נו אז הנזק שמורן גנוסר עשה כאן היה עצום – מסוכן ממש. מורן גנוסר אדם הגון – אזרח ישר אבל מדובר בישראל בתקופת שלטון הליכוד – אז הדברים התגלגלו אחרת והוא סולק – מה זה נרמס … עוד על כך כאן,  כאן וגם כאן ורפי רותם מוסיף וכותב על כך כאן.

נשארו לך שאלות 

אשמח להשיב על כל שאלה 

לטופס פנייה ישירה אל ירון מרגולין – נא להקליק – כאן  

בבקשה לא להתקשר משום שזה פשוט לא מאפשר לי לעבוד – אנא השתמשו באמצעים שלפניכם –


  שמי Name:


  טלפון phone:


  דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם) Email:


  איך אני יכול לעזור לך How can I help you:


  אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך Exceptional laboratory tests:


  למען הסר ספק, חובת התייעצות עם רופא (המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי של כל מטופל או שלך) לפני שימוש בכל תכשיר, מאכל, תמצית או ביצוע כל תרגיל. ירון מרגולין הוא רקדן ומבית המחול שלו בירושלים פרצה התורה כאשר נחשפה שיטת המחול שלו כבעלת יכולת מדהימה, באמצע שנות ה – 80 לרפא סרטן. המידע באתר של ירון מרגולין או באתר "לחיצות ההחלמה" (בפיסבוק או MARGOLINMETHOD.COM ), במאמר הנ"ל ובמאמרים של ירון מרגולין הם חומר למחשבה – פילוסופיה לא המלצה ולא הנחייה לציבור להשתמש או לחדול מלהשתמש בתרופות – אין במידע באתר זה או בכל אחד מהמאמרים תחליף להיוועצות עם מומחה מוכר המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי שלך ושל משפחתך. מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא מוסמך או רוקח בכל הנוגע בכאב, הרגשה רעה או למטרות ואופן השימוש, במזונות, משחות, תמציות ואפילו בתרגילים, או בתכשירים אחרים שנזכרים כאן.

  מאמרים אחרונים

  נשלח ב כללי
  One comment on “סימנס וכוחו של הנבל
  1. Darci Kayrouz הגיב:

   Perfect work you have done, this site is really cool with good information.

  כתיבת תגובה

  Or

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  *