אי ספיקת כליות – אילוף הכליות הסוררות – כל מה שחשוב לדעת – חלק 1

(Patroclus by Jacques-Louis David (1780)
בחלקו העליון של הגב התחתון נמצאות הכליות – טוב שישארו בשליטה.

אפשר להחלים ממחלת הכליות ללא תרופות.

English

לסדרת המאמרים – עשרת המזונות הבריאים ביותר לחולי כלייה

בעיות בכליות – זו תופעה מפחידה ביותר – אבל יש לה פתרון – פשוט, טבעי, וללא תרופות.

"אין תרופה יעילה מלבד השתלת כליה, בנוסף לכך אנו מתמודדים עם מעט מדי תורמים ותחלואה ותמותה גבוהים הקשורים לדיאליזה שהטווח שלה ארוך" אומר פרופסור לביולוגיה של תאי גזע ורפואה רגנרטיבית וחוקר אנדו מקמהון  Andrew McMahon מUniversity of Southern California [מקור].

כל מה שחשוב לדעת כדי להחלים מאי ספיקת כליות בדרך אחרת –  נמצא במאמר זה – אני הצלחתי בכך, הפצתי את השיטה בקרב חברים שהצליחו להחלים – רוצה לדעת כיצד להוריד קריאטינין בעזרת מזון כתרופה – ללא תרופות. כיצד להפחית את האוראה ולאזן את קריסת מדד הסינון שמכונה ה- GFR.
מה זה GFR?,
המדד הקובע ושסביר להניח שלא שמעת עליו עדיין, אלא אם כן הרופא הודיע שעליך להתכונן לדיאליזה (רוצה לדעת למה מדד זה מוסתר ממך?) הכול נמצא במאמר זה ובמאמרים ש"אילוף הכליות הסוררות" מקשר אליהם.

אני מזמין אותך למסע שיכול לשנות את חייך – 

… וכשהרופאים לא נתנו תקווה להשתקמות הכליות ולהורדת הקריאטינין, הגעתי אליך… ירון היקר,
אני רוצה להודות לך תודה גדולה על הטיפולים וההנחיה שלך.
תוך חודש מתחילת הטיפולים אצלך, הקריאטינין החל לרדת, האוראה ירדה לנורמה, והeGFR החל לעלות. מדהים! זה באמת אפשרי ולגמרי יש מה לעשות ואיך לשפר את המצב.
כשהגעתי אליך, עם eGFR 27 ,קריאטינין 2.94 ואוראה 90, הייתה לי צריבה בשתן שלאף רופא שפניתי לא היה מענה על כך, והשינה שלי הייתה לא סדירה. הייתי קם הרבה לשירותים באמצע הלילה ולקח זמן עד שהייתי נרדם חזרה.
וכשהרופאים לא נתנו תקווה להשתקמות הכליות ולהורדת הקריאטינין, הגעתי אליך.
הייתי מודאג, עם הרבה ספקות אך עם הרבה תקווה ורצון אמיתי שזה יצליח.
הצום חלבונים שנתת לא היה פשוט בהתחלה, אך בזכות אשתי שתמכה בי והצטרפה אלי לחוות את צום החלבונים שנתת, הצלחתי להיכנס לדיאטה הזו.
בהדרגה התרגלתי , גיליתי שזה לא כזה נורא, שזה לגמרי אפשרי והתחלתי להרגיש יותר טוב עם כל שבוע של הצום.
לאחר הטיפול הראשון אצלך, אמרתי לאשתי, אני מרגיש כאילו נולדתי מחדש. יום למחרת הטיפול הראשון אצלך, הופתעתי לגלות שהצריבה בשתן איננה, מה שלא קרה שנים. ישנתי רצוף, וכבר חודש מאז תחילת הטיפולים אצלך, אני ישן ברוב הימים שינה רציפה וככשקם נרדם יחסית מהר למה שהיה לפני הטיפולים אצלך.
התחלתי לעשות גם הליכות כמעט כל ערב כ40 דקות.
כיום, חודש אחרי שהתחלתי את הטיפולים אצלך וחודש וחצי מאז בדיקות הדם הקודמות,
הeGFR עלה ל29, קריאטינין ירד ל2.75 ואוראה ירדה ל 42 ?
אין מילים לתאר את גודל השמחה והתקווה שלנו כיום, לאחר קבלת תוצאות בדיקות הדם, חודש לאחר תחילת הצום חלבונים. אני מאמין שתוך חודש אני אוכל להוריד את רמות הקריאטינין ל2 ואולי אף להגיע לנורמה.? כוחה של טיפה החוצבת בסלע:)

"אילוף הכליות" הוא המאמר שמזמן אותך להחלים. מסביר לך הכול על החלמה מכליות סוררות וגם מלמד אותך עד כמה קל, אפשרי ונפלא להפוך את המצב הזה לכוח ולבריאות – מדובר בתחומה של הרפואה המשלימה ומונעת תחלואה ובמזון כתרופה. כחלק מהמאמץ שעליך לבצע, אם הכליות שלך סוררות ומדד ה-GFR שלך יורד מתחת ל 70, עליך לשנות מיד כמה הרגלי תזונה והראשון לא לגעת בטחינה! על השני אספר לך בהמשך – המאמר הזה יסודי ומקיף ויגלה לך עוד ועוד. בסוף המאמר אעמוד גם על תרופות למשל, תרופות נגד יתר לחץ דם (קנדור, וקטור, וקטור פלוס גם פורוסמיד furosemide שמוכרת בשמות המסחריים פוסיד, פוזיד (Fusid), לאסיקס (Lasix), פורוביט (Furovite), מיפר (Miphar) שמעלות את הקריאטינין. עליך לבדוק, אם תרופות אלו ברשימת תרופותיך, אם הרופא שלך מסכים להחליפן בתרופות שנזקיהן לכליות שלך פחותים. הקריאטינין עולה מתרופות, מתזונה שגויה, יתר קורטיזול גם מיתר ספורט כשהקריאטינין עולה, כנראה בגלל תרופות להפחתת לחץ דם מיותר עליך לשנות הרגלי תזונה: כולם מדברים על הפחתת מלח, אני אגיד לך לצרוך פחות פחמימות. (הקישור למאמר שמציג את המחקר בנושא זה כאן), רופאים רבים ממליצים לך ליטול תרופות להפחתת הקריאטינין בטענה שכליות מפסיקות לתפקד היטב במצב זה, אבל רק מדד ה-GFR יחשוף את האמת לגבי נושא זה, כי בדרך כלל הכליות בשלב זה עוד בריאות, ולמעשה אין בכלל צורך רפואי בכדורים להורדת קריאטינין אלא להסיר את יתר לחץ הדם ללא תרופות (כמובן – פרסמתי על נושא זה כאן), מתכונים ומה צריך לאכול כדי להבריא מהר.

הכליות הסוררות – הוא מאמר מוביל, מהפכני ופתוח לכול חלק ממאמץ ההחלמה ומאבק נגד התדרדרותה המתמדת של מחלת הכליות, והחמרת מחלת אי ספיקת כליות שמשתקפת בהתדרדרות מדד הסינון ה- GFR, וחמור מכך הסתרתו מהמטופל בשלב בו אפשר להחלים בקלות ללא תרופות (GFR 6045) ובעזרת המזון כתרופה.

בסוף פרק 1 של המאמר אני כותב על תרופות למשל, תרופות נגד יתר לחץ דם (קנדור, וקטור, וקטור פלוס) שמעלות את הקריאטינין כשהכליות בכלל בריאות, ואין למעשה צורך רפואי בכדורים להורדתו אלא להסיר את התרופות נגד יתר לחץ הדם שמעלות קריאטינין, כי התרופות שמעלות את הקריאטינין הן הבעיה ולא הכליות. במקרה כזה אני ממליץ לבחון את נושא ה-GFR ולהפחית בהתאם את יתר לחץ הדם, יתר קורטיזול בעזרת תרופות מתאימות ועדיף ללא תרופות ובעזרת מזון כתרופה (נושא שפרסמתי עליו – כאן), מתכונים יחודיים ומה שצריך לאכול כדי להבריא מהר נמצאים אף הם במאמר – מוזמנים לקרא.
פרק א
המשך לפרק א-כאן,
פרק ב
פרק ג

המאמר "אילוף הכליות הסוררות" וכן מאמרים נוספים, שמאמר זה מקשר אותך אליהם מפרסם על מה כדאי לך לאכול כדי לבלום את התדרדרות המחלה (לידיעתך, המכלול הזה נמצא כרגע בתרגום לאנגלית, ויעלה בקרוב לרשת)- וגם מה אסור לאכול. זה הרגע בו אני חייב להוסיף את הדבר השני שעליך לשנות בתזונה: עליך להפחית את מנות החלבון שלך. נושא זה משתנה על-פי מדד ה-GFR שלך. אני לא פוסח על הכישלון של הרפואה הממסדית ועל האמון, שבעיקר גברים, נותנים בה ומתוך עיוורון מצער של מצבם ואי ראייה של המצב לאשורו (העדר מדדים חשובים בבדיקות הדם והשתן, מתן כדורים שמעלים קריאטינין ומורידים אותו ועוד) = התדרדרות מתמדת של מדד הסינון ה- GFR, והסתרתו מהמטופל בשלב בו אפשר להחלים בקלות ללא תרופות (GFR 60-45) ובעזרת לחיצות ההחלמה בשלב שאינו דורש אפילו שינויי תזונה נרחבים. כל זאת ממשיך גם ברגעים אלו ולמרות שהמחדל (בכל הקשור לתחום הנפרולוגיה מגיע עד לשמיים ואי ספיקת כליות בארה"ב הגיעה כבר לסיבת המוות מספר אחת).
כדאי לך לדעת שאפשר לצאת מהמצב! אני הצלחתי, מטופלים שלי מצליחים – אפשר להחלים מהמחלה הנוראה.
אני מזמין אותך לראות תוצאות חיוביות בתוך 3 חודשים! עוד על כך כאן בצילום כאן למטה ובהמשך, גם בסוף המאמר תופענה בדיקות דם (לפני/אחרי) שאת הכליות הסוררות של בעליהן אילפתי בחודש שעבר.
סייעתי להביא לידי ריפוי מהיר ובזמן קצר מאוד כליות של מבוגרים שונים מגילאי 38-87, מצורפת גם בדיקה מפעימה מיום ה -25.10.2018, שהתווספה לאחר פרסום המאמר הזה. וכאן מתאריך ה8.4.2019 – אפשר להחלים!

לפני 3 חודשים היינו במצב קשה מאוד, הבדיקות היו גרועות ולא ידענו מה אפשר לעשות. בטח לא עם כליות. על הסוכרת בכלל לא חשבנו. במזל, הגענו לקרוא את ״אילוף הכליות הסוררות״ והיה ברור שצריך להגיע אליך. ועכשיו – התוצאות מדהימות!! A1c ירד ל 6.2 בלי תרופות כשבמשך 20 שנה היה 7-9 (ב ״טוב״ היה 6.8 עם אינסולין). ה urea ירד מ 68 ל 45 והחלבון בשתן מתוצאות של 1200-2000 ירד ל 382. תודה רבה רבה. יש לנו מזל גדול מאוד שהגענו אליך. מזעזע לחשוב איפה היינו בלעדיך. תודה!! עוד על כך – כאן

תוצאות הבדיקה הראשונה שפרסמתי ואלו שנוספו (באישור המחלימים) בהמשך הדרך הביאו לעשרות פונים מכל הארץ, כי הן הראו ירידה של ערכי הקריאטינין ללא תרופות. אולם, הסיבה שהנפרולוגים שיתפו פעולה כבר מההתחלה הייתה שונה – שגם הם יודעים שקריאטינין עולה בגלל תרופות, אבל התוצאות הראו עוד דבר: עליה מתמדת של ה-eGFR או ה-GFR (לכיוון ה-120, הוא המדד הבריא של תפקוד הכליות) ואת זה הם טרם ראו.[קצב הסינון הפקעתי (Glomerular filtration rate – ‏GFR)].

התוצאות האלו גם הירידה בערכי הקריאטינין, האוריאה, החלבון שבשתן, האלבומין, של ה A1C והגלוקוז גם של חומצת שתן – Uric Acid, הכולסטרול הרע (LDL), ועליית ה-HDL, מדד הגמישות של העורקים וכמובן, כנזכר לעיל, מדד הסינון של הכליות – ה-GFR הדהימו את טובי הנפרולוגים, ששיתפו פעולה וזה תמיד מרגש, אבל היו גם האחרים – אלו שמטופליהם כבר לצערי, לא אתנו והשתכנעו להיכנס לדיאליזה.
הריפוי אפשרי, אנשים מחלימים. אני החלמתי ואינני רופא אבל, הבנתי שפנייה לרפואה הקונבנציונלית רק מזרזת את הסוף, דרך הדיאליזה, לכאורה טיפול, בפועל הזנחה שחושפת את הבעיה ואת האמת: לנפרולוגיה, לרפואת הממסד אין מרפא לכליות.
מדד הסינון (ה-GFRGlomerular Filtration Rate) מוסתר, דרשו אותו!
המסננת נסתמת ואין להם תשובה לבעיה הזו, גם אין להם תשובה להפסקת ייצור האריתרופויאטין Erythropoietin Epo על ידי הכליות – בעזרת לחיצות ההחלמה, כבדרך נס הצלחתי להפעיל מניפולציות על הכליות שהביאו לחידוש ייצור האריתרופויאאטין כתבתי על כך כאן. כך שהמצב מלמד – עליך למצוא דרך להחלמה לבד. אחרת המצב שלך יהיה לא טוב – גם אם הקריאטינין יורד מעט לזמן מה, בעזרת תרופות, הכל מתדרדר בהמשך הדרך, כי התרופות מרוקנות את הגוף מיסודות חשובים למשל, ברזל (אנמיה) ויטמין B12 ומהגלוטתיון כך שהכליות נסתמות עוד יותר. המצב שנחשף בכל הקשור לרפואת הכליות נראה כמיושן, חסר תוכלת ומאכזב. ומשהבנתי שלא נשארה לי ברירה אלא לרפא כליות בעצמי, החלתי לרפא כבר גם כליות של אחרים. בהתחלה סרבתי, אבל ד"ר שטרן מפריז שכנעה אותי לתת יד. אני – רקדן, מורה לריקוד גם כוריאוגרף (כאן הקישור לערך ירון מרגולין בויקיפדיה) אבל, אני גם אדם סקרן ונחוש כך מצאתי דרך והצלחתי לפתח כישורים בנושא הזה והם מתפתחים ומשתכללים ומוכיחות שאפשר להחלים מאי ספיקת כליות. אני החלמתי.

לטופס פנייה ישירה לקביעת תור – נא להקליק – כאן

המדד שמצביע על הכליות הוא ה-GFR (מדד קצב הסינון הפקעתי (Glomerular filtration rate – ‏GFR). רושמים אותו גם eGFR – הוא המדד הכי חשוב בשלב הגעתך לטיפול החלמה. כולם מדברים על הקריאטינין. נותנים ומציעים כדורים, תרופות נגד קריאטינין וה-GFR יורד! (בהמשך אוסיף את הנוסחה לחשב אותו ואם הרופא מתעקש להסתירו ממך, היא לא מדויקת, אבל אולי תסייע לי להציל, בעזרת חשיבה מחודשת שלך, בעזרתה, את חייך) ומה בנוגע להורמון FGF-23 (תפקידו העיקרי של FGF23 הוא ויסות ריכוז הפוספט/זרחן בפלזמה (בדם)  Fibroblast growth factor 23) – FGF23) הינו הורמון הגורם להפרשה מוגברת של זרחן בשתן (phosphaturic). ככל שרמת ההורמון FGF-23 עולה, כך יכולת הכליה לטפל בזרחן יורדת (התופעה ניכרת בהפרשה מוגברת של זרחן בשתן) והצורך בדיאליזה עולה. אבל אם ה-FGF23 לא עלה רק ה-GFR ירד, למה לזרז את ההכנות לדיאליזה?
ההורמון FGF-23 עולה עוד לפני העלייה ברמת הזרחן ובכך מצביע על הצורך המוקדם בצום זרחן הגענו להנחיית תזונה שלישית. כן עליך להימנע ממוצרי חלב, סובין חיטה, ואגוזים, גם משמרי בירה. צום מזרחן יכול להציל אותך, מצער שבבתי הספר לרפואה משקיעים במדע התרופות (פרמקולוגיה) אבל אין למעשה קורסים בנושאים דוגמת המזון כתרופה – בנוסף, רמה גבוהה של FGF-23 מקשרת בין חולי דיאליזה למחלות לב, ולכן יש צורך טרם הכוונה לדיאליזה בטיפול תומך גם ללב אם ההורמון Fibroblast growth factor 23 עולה. מחקרים מראים על יתר תמותה בדיאליזה כשה-FGF-23 עולה וסיבת המוות שבץ לב.
FGF-23 בעל תפקידים נוספים הקשורים בתהליכי בנייה ופירוק של העצם, הסתיידויות ברקמות רכות, וספיגת הסידן בכליות.
האם גם אותו שכחו הממהרים אל הדיאליזה למדוד לך?
הורמון FGF-23 מנבא מחלות לב שנגרמות כתוצאה ממחלת הכליה הכרונית, התקשחות הצנרת והסתיידויות ברקמות רכות. הפתרון לבעיה זו פשוט: גמישות העורקים עליה אני מרחיב את הכתיבה במאמרי על גמישות העורקים – כאן. בזכות המחקר ומציאת הסמן FGF-23 כמנבא מחלות לב, ניתן יהיה לטפל באופן מוקדם ובצורה טובה יותר בחולים, בלחץ הדופק (PP) ובכך למנוע את מחלות הלב ולגרום להארכת חיים.
בשלב זה יש לדעת המלצה על דיאליזה היא הודעה בכישלון שאומרת "לא הצלחנו להחלים אותך" ובפועל – מדד הסינון קרס. GFR- 5 הוא מדד המוות. וכשמדד הסינון עומד על המספר הנורא – GFR 15 משמעו כחודשיים לחיות עד שיעמוד על GFR – 5, או דיאליזה: דיאליזה! (מדד הדיאליזה משתנה ומקובל כיום כאשר ה- GFR עומד על 6-7.
בווידאו למעלה, אני מסביר לך, מהם הסיכונים שמחכים לך בבואך אל הדיאליזה.
האם הרופא אמר לך שדיאליזה דורשת תזונה נזירית מאוד מוקפדת בלעדיה היא מסכנת את בריאות הלב שלך, את המוח שלך?

לפי מחקרים שונים, 20% עד 70% ממטופלי דיאליזה נמצאים במצב של תת תזונה על פי קריטריונים רפואיים שונים לאבחון התופעה.
מדד ה-GFR 15-10 הוא מדד נמוך ומסוכן, אבל אם הוא הוסתר ממך עד שהתקרב ל 10-GFR, והוא עוד יכול לרדת והוא גם יורד, ומשקף מצב בו הכליות סתומות, וחייך עומדים בסכנה – הרי לך אדם מאמין ששם את יהבו על משענת של קנה רצוץ – ונמצא בדרכו על קידוש הממסד.
למה הנפרולוג לא מזהיר אותך כשמדד הסינון נמצא על 60 – למה הוא לא מסביר לך שבריאותך הולכת ומתערערת, למה הוא שותק כשמדד הסינון עומד על 33-GFR, וזה מצב טוב, מצב בו עדיין קל למרפאים כמוני לעזור לך להחלים ללא תרופות, בצורה פשוטה ביותר – למעלה, בצילומי האסמסים אפשר לראות את התכתובת מיום ה-26.1.2020 שאותה העלתי לאחרונה ונושא סילוקן של התרופות מחייך משתקף ממנה.

הכותבת בת 63 עם אי ספיקת כליות, לאחר אירוע מוחי ששיתק מחצית גופה השמאלי – לחץ דם גבוה מאוד, וGFR 19 – בוקר אור – לאחר 6 שבועות בטיפול אצל ירון מרגולין – "שבוע טוב על הבוקר לחץ דם 103/69 דופק 65 האם אפשר לא לקחת כדור להורדת לחץ דם של הבוקר האם יכול לסכן אותי????"?

"הם מרוויחים מרפואה, באמצעות טיפול בשלב האנוש והמתקדם של המחלה" אמר ד"ר קילמר ס' מק'קאלי Kilmer S. McCully שהוסיף ואומר אם הרופא שלך טוען: "אה מדד של ההומוציסטאין 9 זה בסדר, אל תדאג" – זיכרו: "הם מרוויחים מרפואה, באמצעות טיפול בשלב האנוש והמתקדם של המחלה" – לכאורה או כדבריו, ומה עם מדד ההומוציאסטין, בוודאי שלא תמצאו אותו בדף התוצאות של הבדיקות – נעדר גם הוא (המקור כאן).

המאמר שחומריו בהחלט יכולים להציל חיים, חולק למספר קטעים כדי למנוע את הפלתו החוזרת ונשנת – התנצלות על אי הנוחות. בהמשך נדבר גם על "יתר לחץ דם משני" תופתעו לגלות שנושא זה יכול ללמד אתכם כיצד הכל התחיל להתדרדר, מבלי שידעתם על כך, כבר בהיותכם בני 26, כשהחלתם לרוץ במרחב הקרירה שלכם, אבל גם מצרה זו קל להחלים, אם היא יסוד מחלת הכליות שלכם-

רוצה לדעת מה עליך לבצע עוד, כדי להחלים? נא להקליק על המשך המאמר – כאן

הכל חשוב – למשרד 
פרק א
המשך לפרק א' – כאן.
פרק ב'
פרק ג'

אני מזמין אותך לאתר החדש שלי – לחיצות ההחלמה

לעמוד הפייסבוק של לחיצות ההחלמהכאן

נשארו לך שאלות

אפשר ליצור איתי קשר בטופס כאן למטה, בבקשה לא להתאמץ (לחפש את מספר הטלפון שלי) ולהתקשר. בשל עומס הטיפולים אני ממש לא יכול לשוחח עם מי שטרם נקבעה לו פגישה.

אשמח לשמוע ממך – ירון מרגולין למשרד "לחיצות ההחלמה" – yaron@yaronmargolin.com

אשמח להשיב לכל שאלה.

לטופס פנייה ישירה אל ירון מרגולין – נא להקליק – כאן

למען הסר ספק, חובת התייעצות עם רופא (המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי של כל מטופל או שלך) לפני שימוש בכל תכשיר, מאכל, תמצית או ביצוע כל תרגיל. המידע באתר של ירון מרגולין או באתר "לחיצות ההחלמה" (בפיסבוק או MARGOLINMETHOD.COM ), במאמר הנ"ל ובמאמרים של ירון מרגולין הם חומר למחשבה – פילוסופיה לא המלצה ולא הנחייה לציבור להשתמש או לחדול מלהשתמש בתרופות – אין במידע באתר זה או בכל אחד מהמאמרים תחליף להיוועצות עם מומחה מוכר המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי שלך ושל משפחתך). מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא מוסמך או רוקח בכל הנוגע בכאב, הרגשה רעה או למטרות ואופן השימוש, במזונות, משחות, תמציות ואפילו בתרגילים, או בתכשירים אחרים שנזכרים כאן. 

ההומוציסטאין – האויב הגדול של האנדותל ובריאות העורקים

"אילוף הכליות הסוררות" פרק א
ההמשך לפרק א' של "אילוף הכליות הסוררות"- כאן.
פרק ב'
פרק ג'

"אילוף הכליות הסוררות" תחילת פרק א
ההמשך לפרק א' של "אילוף הכליות הסוררות"- כאן.
פרק ב'
פרק ג'

אריתרופויאטין (EPO) Erythropoietinהכל על ההורמון שאי אפשר לנשום בלעדיו

מאמרים חשובים נוספים

Name שמי:

phone טלפון:

דוא"ל Email (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם):

How can I help you ? איך אני יכול לעזור לך:

Abnormal blood tests - אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך:


שמי Name:

טלפון phone:

דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם) Email:

איך אני יכול לעזור לך How can I help you:

אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך Exceptional laboratory tests:


למשרד "לחיצות ההחלמה" – yaron@yaronmargolin.com

אי ספיקת כליות – טיפול ללא תרופות

אוראה – למה האוראה מוגברת

הקורטיזול וכאבים בבית החזה וביד שמאל

נשארו לך שאלות – כאן

שלום לכולם, באתי לטיפול אצל ירון פעם אחת, הערכים שלי היו: GFR = 64 קריאטינין 1.2 השתדלתי לשמור על התזונה שהוא נתן לי. 3 חודשים אח"כ…GFR = 69קריאטינין 1.13 שיפור! גדול גם בהרגשה. תודה לך
נשלח ב העצמה אישית, כללי, מזון מחלים, תורת הדמימות
One comment on “אי ספיקת כליות – אילוף הכליות הסוררות – כל מה שחשוב לדעת – חלק 1
  1. יצחק מזל הגיב:

    הסבר מרשים.אתה מטפל בכשל בכליות ובאיזה שיטה? תודה