קריאת הגוף – מה אומרות פניך

מרכז המצח והאף לחיים ולסת - פצעונים שמלמדים על תכני-חיים.

מרכז המצח והאף (ירוק) לחיים (אדום) ולסת (סימון בסגול) – פצעונים שמלמדים על תכני-חיים.

נחתכתם במצח, קיבלתם מכה מחלון באף? רוצים לדעת מה זה אומר? אולי הגעתם למצב בו אתם מגזימים בעבודה, יתכן שהגוף קורא לכם לסדר, לצאת לשלושה ימי חופשת-בטלה, שינה ומנוחה או אפילו לשנות משהו בתפריט התזונה.

עיגולים שחורים מתחת לעיניים מצביעים בדרך כלל על אלרגיה למזון! אם בדיקות הדם שלך מזעזעות, חיידק הליקובקטר מככב במערכת המעיים שלך, רגע, נראה שהבעיה שלך אולי קלה לפתרון משחשבת – עיגולים שחורים מתחת לעין מצביעים גם על חולשה אפשרית בכליות – שמקורה כנראה בתזונה שגויה. ועל כך אפשר לקרא הכל כאן

 • לסדרת מאמרי – מבוא לתורת הגוף-נפש המודרנית חלק א

"מה אומרות פניך" הוא המאמר שיתכן וישיב על השאלות הללו. במאמר בנושא "קריאת הגוף" שעיקרו הפנים, אתמקד בקשר בין פצעים בפנים, חבלות וכאבים גם בצוואר ובגב העליון ובמרפק היד ואפילו אזכיר את הרגל – חוויות מחיי היומיום ומזון משתקפים בשרירי הגוף ואפילו במבנה שלו. רגשות עמוסים מדי ומזונות שכבר לא מתאים לך מייצרים כאב ותופעות עוריות שונות. אכתוב כאן על מזון הולם ומצב הרגשות בנפש האדם שנקשרים בכאבים במקומות אלו ודרכי ריפוי בניהם תוספי מזון. כדאי להיעזר בשרטוטים המצורפים. ואחרי הכל מדובר במאמר כוללני – אבל מרתק.

לורנצו לוטו – התערוכה בגלריה הלאומית של לונדון

מבוא קצר
אברי הגוף, מצב העור וצבעיו (צהוב, חיוור, אדמדם) גם איכות השרירים – כשהם רפויים, או מתוחים גם מכווצים ואפילו כואבים, שורפים או מסתיידים מרמזים על תכנים מורכבים של חיי האדם. לאורך הזמן שרירים מכווצים נעשים שרירים שמכווצים כרונית והם מתחילים להתנוון. מלמדים על תוכן חיינו. מעבר לכאב הפיזי השרירים שיצאו מאיזון יכולים לשקף מצב נפשי, איכות של התזונה שגויה, עייפות מופרזת וגם ירידה בתפקודם של האברים הפנימיים (לב, ריאות, כליות, כבד, מעיים) דילמות בחיים ואפילו נוכחות של חיידקים ופטריות.

לחיצות ההחלמה – ירון מרגולין מטפל בבנו יורי. רישום בן טריט.

השיטה שפיתחתי "לחיצות ההחלמה" החל מסוף שנות ה 70 בקרב הרקדנים בירושלים: "שיטת מרגולין לשחרור כיווצי שרירים כרוניים" החלה כלחיצות ההגמשה, אבל עד מהרה נחשפה כאחת משיטות ההחלמה הטובות בעולם.

מחולות בני-ברית דוד 1990. בשנות ה-70 של המאה העשרים אפשר היה להגיע לגמישות כזו רק הודות ללחיצות ההגמשה שהיו לחיצות ההחלמה. צילם שמיה לוי. רוקד – ירון מרגולין

ההחלמה המופלאה – כשמסתכלים על היכולת של "לחיצות ההחלמה" להחלים כליות ולהוציאם ממצבי אי ספיקת כליות למשל, אין להן תחרות בעולם המערבי כולו – עוד על כך כאן, כאן וכאן –  מאבחנת מקרים שונים של כאב והופעת תסמינם על העור, כדי לטפל בהם ובכאבים טרם הופעתם. אני מזמין אותך להשתמש ולהכיר חלק מדרכי האבחון שלי -מה אומר גופך, תנועות השרירים – מה הן חושפות. מה מגלה העדר תנועה בשריר כגון כיווצי שרירים כרוני או דמימה – (כאן) אני משתמש לאבחון מהיר בהתבוננות והתרשמות מהמצב של פניך, אני מבקש פעמים רבות ממאות הפונים לשלוח אלי 3 תצלומי פורטרט (לא סלפי) לשם כך, גם תשאול יסוד שכולל 5-12 שאלות פשוטות, ובפגישה הראשונה גם המגע בגופך עוזר לי. אני מדבר על לחיצות ההחלמה – מתיחות עדינות שמשולבות נשימות עומק, מתיחות זעירות של שרירי האבר הנבחן או הדרוש החלמה, לחיצה עדינה עליהם ומעבר לתזונה מיטיבה, מאזנת ומחלימה אותך.

מצח – פצעונים וחבלות במצח מלמדות על חציית קוים אדומים, אתם לא יודעים לומר: "לא". אנשים עוברים את הקווים האדומים שלכם. למדו לעמוד על שלכם, אם תמשיכו בלי לטפל בבעיה אתם מסכנים את המעיים שלכם, התזונה שלכם לקויה – חסרים לכם סיבים תזונתיים.

המצח פצוע - אני לא יודע לומר לא ?

המצח פצוע – אני לא יודע לומר לא ?

מרכז המצח – וחלקו העליון של האף – משקף תחושות אי נעימות, "לא נעים לי" הוא משפט שכיח בחייכם, התזונה שלכם לקויה – אתם מוצפים בחלב, טרם עברתם את גיל הגמילה מיניקת חלב, הגיע הזמן לשקול מעבר למזון של מבוגרים ולהיגמל מחלב, אגב; יוגורט מעזים, גבינה רכה כוטג' לא מוגדרים חלב. אולי יעניין אותך להעמיק בנושא זה – חומר מרתק במאמרי על התפתחות האני בגיל 14 שמשתקף במצח (מתוך – "מסלול ההתפתחות הנורמטיבי בחיי אדם ודמימותיו בטבלה") – כאן
לחיים וגב עליון – פצעונים וחבלות בלחיים או בגב העליון משקפים מערכות יחסים מסורה ונאמנה אבל פגיעה. נושא הנאמנות לא ברור ואולי נתקל בקשים עקב חשש מחוסר הדדיות – עד שהדבר יובהר הקושי, המתח עולה וניכר בלחיים. אדם קרוב לכם נחשב כבוגדני. אתם חווים תחושת ננטשות. משהו גנב מכם רעיון, חשף סוד שהפקדתם בידיו.
זה הרגע בו מופיע פצעון בלחי ימין, אולי סתם ענף סרט את הלחי הזו …
נוסטלגיה, זיכרונות מהעבר – אם כואב לכם בחלקו הפנימי של מרפק היד אפשר שאתם מוצפים רגשית. רגשות אלו קשורים בגעגועים והם תוקפים אתכם ומשתקפים במרפק יד שמאל (בחלק הפנימי – כלומר היכן שהאמה נוגעת בזרוע).
אתם נמשכים אל זיכרונות מהעבר, נשענים על העבר, מתרחקים מחיי ההווה אל העבר. מרפק פנימי שמאלי יגיד שחסרה לכם משמעות בחיים. אולי אתם בתרדמה של היכולת למימוש עצמי, זה רגע בו כדאי לכם לעיין במאמר שלי על רות המואבייה ושלוש השאלות. למאמר יש ללחוץ כאן.

מרפק ימני (פנימי) מספר שקשה לכם להתמודד עם הצלחה ואין לכם נחיתה רכה לאחר שעליתם לפסגה, אתם נעדרים מהלך רגשי שמוזיקאים יכנו: "דימינואנדו" כלומר יציאה זורמת אטית, הדרגתית ורכה מהישג או מתחושת שיא והתרגשות גדולה אל שקט, מנוחה, נחיתה רכה וזורמת.
לעבור משיא, מבלי ליפול לשיכרון או לדרמה דורש אימון שאצילי יוון הקדומה באתונה שקדו עליו, יתכן שאתם לא למדתם טכניקות לשרוד הצלחות גדולות כפי שנהגו היוונים ואחריהם גם הרומאים. נושא זה נקשר במושג מומנטו מורי – אם תרצה להעמיק במומנטו מורי – אני מזמין אותך לגלוש לכאן כאן, ולכאן

פצעים בגב העליון יכול לשקף רגשי אשמה, נושא מורכב וסבוך שאנשים רבים מעדיפים לטאטא אל מתחת לשטיח. רגשי אשמה דורשים טיפול. פצעונים בגב העליון באים לומר לכם שאתם עושים דברים שאין הם חלק ממשאלות לבכם ואתם עושים אותם רק כי "לא נעים" לכם ולא כי אתם רוצים לעשותם.

ריאות – בדקו את מצב השינה בשעות הבקר 3-5 אם השינה מתפוררת ואין רצף בשעות אלו, אתם מתעוררים – יתכן שיש לכם נפילת אנרגיה כללית. מזון חומצי (ph) יכול לגרום לבעיה הזאת.
שוב עולה נושא החלב – הימנעו ממוצרי חלב, מבשר אם אתם סובלים מכאבי שיעול בבית החזה, אם אתם סובלים מעצירות, מברונכיטיס שלוחץ לכם במצח ומופיע ככאב או הפצעונים והחבלות מופיעות בלחיים, בגב העליון או במרפק (בחלקו הפנימי) תחשבו על מזון שגוי – חלב מיותר לכם, גם בשר אדום והוא מכביד מאוד על הריאות שלך. יש לשקול מעבר למזון מחלים, להוסיף נבטי ברוקולי לסלט, לקחת כתוסף מזון 1000 מ"ג שמן נר הלילה ליום או שלוש פעמים ביום אסטרגלוס. יתכן שעליך לעבור בדיקת ריאות, ph' להיפגש עם שיטת ירון מרגולין ולחיצות ההחלמה – גם להידרש לטיפול ברגשות האשם (למאמר בנושא רגשות האשמה – ללחוץ – כאן) זה הזמן שכדאי לך לעיין במאמרי הסובב את המעבר ממזון חומצי לבסיסי שהורס ומדרדר מתאשפזים בבתי החולים בארץ ובעולם המערבי – המאמר "מצב בריאותי מתדרדר באשפוז" יכול להציל אותך מסבל מיותר והוא מופיע כאן.

אף – פצעונים וחבלות באף מלמד על שאיפה לריגושים, נושא רגיש ושכיח אצל צעירי הדור החדש. ריגושים – גם נטיה לקורוציונה – ניתוק רגשי ועל כך כדאי לך לקרוא במאמרי – כאן.
אף חבול, פצעונים באף מזהירים בפני חולשה נפשית בעקבות יתר ריגושים, משבר נוכח בנפשכם ואתם מתעלמים ממנו – יתכן שיש לכם יותר מדי סטוצים, שמכסים על ניתוק רגשי, פחד מאינטימיות או מהתקרבות לזולת אתם נהנים אבל יש לכך מחיר והגוף מזהיר אתכם – על הגזמה! זהירות, החבלה באף קובעת – (קחו "פרסאוס" להקלה על המצב הנפשי, הוא נמצא בערכת תמציות האבנגורי, פורמולה מצוינת לאיזון נפשי, גם למצבים של בעיות שינה וחרדות – אם לא תמצאו את הפרסאוס – צרו איתי קשר בקישור למטה, אנסה לעזור לכם גם טראומיל יכול לסייע כאן, אם גם אותו לא מצאתם אותו אוף, אתם בבעיה, טוב, קחו רסקיו, או רגיעון – ברוב המקרים אלו לא עוזרים בכלל, שיקלו מנוחה, צאו לחופשה, במקום שמאפשר לנוח. הפסיקו את התזזית בחייכם לשלושה ימים! עיינו במאמרי על הנושא הזה – חרדה – כאן.

שכחה – פצעון, פגיעה ותחושת גרוד באף משקפים שכחה גם אובדן ריכוז, אתם לוקים בשכחה, בהססנות, סובלים מפגיעה בריכוז (קחו פורמולה "רוגע" גם היא מערכת "תמציות האבנגורי". אתם כנראה סובלים מחוסר מנוחה, עייפות שמקורה בחיפוש אחר ריגושים, אפשר שאתם מתעייפים בקלות, בדקו נפילת אנרגיה 9 – 11 בבקר (אם כן שתו מיץ תפוחים בבקר על כך כתבתי ליורי מאמר על שלושת המיצים, למאמר זה נא ללחוץ – כאן.) אם העייפות נופלת עליכם גם בשעות אחרות של היממה נראה שנפלתם על אלרגיה למזון – זה השלב שתצטרכו ליצור קשר עם מטפל לעבור איזון גוף נפש. יש ואתם תקועים שיטת 3 השאלות תוכל לסייע לכם לנוע קדימה – עליה תוכלו לקרוא כאן.

עומק הגרון מטריד – שיעול בלתי פוסק במהלך שיחה – האדם מסתיר ממך דבר מה חשוב. יתכן שעליך לעבור בדיקת, ph' להיפגש עם תזונה בסיסית. יש לשקול לשתות כוס מים עם כפית סודה לשתיה – לערבב היטב.

פצעון מעל לשפה משקף דילמות אסטרטגיות, דרמות במרחב הקרירה, והתלבטויות כספיות

פצעון מעל לשפה משקף דילמות אסטרטגיות, דרמות במרחב הקרירה, והתלבטויות כספיות.

שפתיים – השפתיים משקפות את גודלו של מרחב הרגשות. שפתיים רחבות מלמדות על עושר רגשי ומרחב רגשות די גדול לרוב יחשפו אדם נועז רגשית ובעל אנטליגנציה רגשית רחבה, נוטה למגע וקרבה אנושית. שפתיים צרות מדברות על מרחב רגשי קטן, אדם מאופק אבל יתכן שעושרו בא לידי ביטוי  בצפיפות – נמשל ליהלום, ריכוז גבוהה של הרבה יופי.
נשיכת שפתיים במהלך שיחה – איש שיחתך חש מהדברים שעולים במהלכה במבוכה, ומאבד בהדרגה את ביטחונו העצמי.

סערת רגשות – הלב לא שקט – אף, לשון
האף משקף את מצב הלב. הלב מכונה גם המוח הרגשי מכאן נושא סערת הרגשות שנחשף בפגיעה באף. פצעים וחבלות באף משקפים את מצב הלב. 

אדם שמשוחח אתכם ונוגע תוך כדי כך באזור האף, בעין או בלחי – משקר. אם הוא נוגע בלחי – הוא בוגד בכם ביודעין, בעיקר אם הוא נוגע כבצילום למעלה בימנית המגע מוסיף לך מידע ומחשיד אותו כחסר מצפון.  אם נוגעים בעין, הדובר משקר לך, אבל אכפת לו והמצפון מייסר אותו, נגיעה באף אומרת שלא אכפת לו מכם בכלל – הוא מה שנקרא חסר מצפון וחשוד כפסיכופט. 
פצע שמופיע מעל לשפה העליונה מתחת לאף מלמד על קשיים בקרירה, מתח בקרירה, מאבקי כוח בקרירה או דילמה שקשורה בקרירה כגון שינוי מקום עבודה, שינוי תפקיד או פתיחה של חנות בעיר חדשה ועוד. בנוסף פצעון מעל השפה (מתחת לאף) משקף גם דילמות כלכליות, אבדן תחושת בטחון כלכלי וקשיים פיננסיים. כיס המרה הוא האבר שנפגע ממצבים כאלה. יש להתעקש במצב כזה ולדרוש מהרופא בדיקת רמות הבילירובין בדם. באופן כללי בגוף הן לא אמורות לעלות מעל 1 מ"ג לד"ל. מדד גבוה  עלול להעיד על ליקוי בתפקוד של הכבד, על מחלות נגיפיות של הכבד (הפטיטיס) או על חסימה בדרכי המרההבילירובין לא מצליח להתפנות למרה ולכן הרמה שלו בדם עולה. הפצעון מעל השפה העליונה יכול לחסוך לך צרות איומות, אם הידע להקשיב למה שהוא אומר לך יעמוד לרשותך.

בקדמת הלשון משתקף מצבו של המח הרגשי. פצעונים: המח הרגשי עייף.

בקדמת הלשון משתקף מצבו של המח הרגשי. פצעונים: המח הרגשי עייף – עומק הלשון – חרדות.

לשון – הקצה הקדמי של הלשון מיצג את המוח הרגשי – בדומה לאף (ראה/י למעלה) וכן לשון לבנה כל אלו כשהם פצועים או כואבים משקפים את הלב ומדברים על ״יש צורך להוריד קצב, לקחת חופשה בת 3 ימים״. לשון לבנה וכן לשון פצועה בקצה הקדמי מנסה להזכיר לכם שעברתם סערת נפש. אדם שחושף את לשונו בעת דיבור מגלה לכם שהדברים אינם רגועים. הם מסעירים וחובה עליכם לברר למה הוא לא רגוע כשהוא מדבר עליהם.

חרדות – בעומק הלשון נמצאים הרגשות הנוקשים ביותרהחרדות והפחדים – על דרך פשוטה וטבעית לטפל בחרדות רשמתי כאן. פצעים בעומק הלשון באים להגיד לך שהגיע הזמן לטפל גם בחרדות ששבים ומקלקלים את איכות חייך – על "טיפול נפשי ללא תרופות – חרדות, פחדים וייאוש – תסמינים שיש להם פתרון טבעי, מדויק ומהיר" – כאן. החרדות נקשרים באבר הכבד אבל הפחדים עם אי ספיקת כליות – יש לבדוק את מצב הGFR אם מופיעים פצעונים בעומק הלשון שלך – אני מזכיר לך סיבת המוות מספר אחת כיום בארה"ב היא אי ספיקת כליות– על הטיפול שיכול להציל את חייך אם יש לך פצעונים בעומק הלשון כאן. מאמר נוסף שיכול לסייע לך אם נחשפת לגירוי בעומק הלשון הוא: "טיפול נפשי ללא תרופות – חרדות, פחדים וייאוש – תסמינים שיש להם פתרון טבעי, מדויק ומהיר" – הקישור אליו כאן

אבחון על-פי הלשון. הלשון היא שריר, וכמו כל שריר היא ניזונה מכלי דם רבים. עושר אספקת הדם לאזור הלשון מאפשר לה לשנות את המרקם והרקמה שלה. זו הסיבה שכל מחלה או דיסהרמוניה פנימית המתחוללת בגוף ומקבלת מיד ביטוי על פני הלשון.
הלשון מחולקת לאזורים שונים, המבטאים בהתאמה אזורים שונים בגוף. כך, למשל, החלק העמוק של הלשון מייצג את הכליות, המרכזי מייצג את הקיבה ומערכת העיכול, הצדדים את הכבד (ימין) והטחול (שמאל) כשהחלק העליון ביותר, עד קצה הלשון, מייצג את הלב והריאות. הלשון היא שריר, וככל שריר משקף רגשות שלא באים לידי ביטוי – דמימה כשפעילותו הטבעית מתקלקלת. זו הסיבה שמחלות, ירידה בעוצמת הנפש, או דיסהרמוניה פנימית המשפיעה על הגוף מקבלת ביטוי על פני הלשון.
החלק העמוק של הלשון מייצג את הכליות והחרדות, תפיסות האבדן, כאשר הצד העמוק השמאלי משקף את עוצמת הפחדים והפסיביות, קיפאון ביזמות. במרכז הלשון הקיבה ומערכת העיכול שמשקפות יכולת לעמוד על שלך, חציית גבולות, שתלטנות, חולשת אני ומרחב משל עצמך. החלק הקדמי ביותר, עד קצה הלשון, מייצג את הרגשות ואת מצב הלב. המפה למעלה, מפרטת עוד אברים, תחושות ומצבי נפש שמשפיעים על מצב הגוף. צורתה, צבעה, מרקמה של הלשון קובע שיש בעיה גם החיפוי שלה, לחות ורטיבות, חריצים, רעד, נוקשות, פצעונים וכמובן חיוניות. כל היבט מייצג עבורך התנהגות נפשית-פיסיולוגית שונה, וכך, על ידי אבחנה נכונה, ניתן להגיע לתמונה הפנימית משלימה ומדוייקת של בריאות האדם, נושא זה חשוב ביותר כשלפני המטפל פרטי מחלה מזעריים בלבד.
Diagnosis by the tongue

לשון קדמית לבנה, מכוסה בפצעונים דורשת בדיקת דופק. בררו אם יש לכם הלמות לב וקוצר נשימה. אם יש לכם תחושת כיווץ באזור בית החזה, עיניים כבויות, העדר ברק בעין, אם אתם מתקשים לבלוע, בדקו את הלשון ואם היא עוטה מעטה לבן, אם ישנו פצע בקדמת הלשון, בררו מה קורה עם שרירי הלב שלכם. שיקלו בדיקת לב, וכן לעבור למזון מחלים, אני ממליץ לך להתחיל במאמרי "צום חי" חזקו את הלב, זה הרגע לשקול לקחת תוסף של עוזרד 500 מ"ג פעמים ביום, כוס מיץ עשב חיטה בבקר או כוס מיץ חסה (אורגנית) כוס מיץ ירוק מבוסס על עלי חסה טריים (ראה/י מאמר על שלושת המיצים ) גם שני ספלי תה עוזרד ביום יעזרו לך. יש לשקול ליטול תוסף מזון קו אנזיםQ-10 במינון גבוהה. תוסף קיו10 הוא ממגיני הלב הטובים ביותר. יש לשקול ליטול 400מ"ג פעמיים ביום.
שתו מיץ פומלית (הכלאה בין אשכולית ופומלה) פעמים ביום. לפומלית יתרונות מיטיבים עם הלב והיא מוגדרת כמזון המיטיב עם חולי לב, הוא הדין לגבי הענבים.
מיץ ענבים טוב לחולי לב. התחילו את הבקר עם כוס מיץ ענבים גדולה וכעבור שעה עברו למיץ פומלית. הוסיפו לסלט שאתם צורכים זרעי פשתן – טריים שנטחנו רגע לפני אכילתם.

זרעי פשתן מכילים ויטמין E אשר מחזק את המערכת החיסונית ואומגה 3, 75% מחומצות השומן שבזרעי הפשתן הן בלתי רוויות ועשירות בחומצה האלפא לינולנית אומגה 3, חומצה זו מפחיתה ומגינה בפני מחלות לב ותהליכים סרטניים. היות וחומצה זו (אומגה 3) רגישה לתהליכי התחמצנות רצוי לטחון את הזרעים רגעים ספורים לפני פיזורם על סלט, ועל יוגורט או להוסיף למרק. אומגה 3 באיכות מעולה יש גם בשמן חרדל – בקבוק שמן חרדל נמכר במרכולים בפריז ומספיק ל 5 שנים. כפית ליום. מחירו שם זניח. עוד מידע על הסיבות לכך שאומגה 3 משמן זרעי חרדל טובה ביותר אפשר לקרא – כאן.

לסת – מכורים לאתגר. אדם תחרותי, פצעונים וחבלות בלסת מלמדים בן השאר על תשוקתכם להגיע ליעד, לכבוש מטרות, לעבוד קשה – אתם נהנים ממאמץ, להגיע ראשונים זו חוויה מענגת עבורכם – יתכן שזאת גם הסיבה שבגללה אתם מכורים לעבודה. הקרירה שלכם מובלטת בניהול חייכם. קודם המטרה, אחר כך היעד המנוחה בסוף הילד. טוב כשמגיעים הביתה … יתכן שהלסת באה לומר לכם היי, רגע, עברתם את המידה הטובה – על-פי תנאי הגוף שלכם. יתכן שההתמכרות שלכם קשורה ביעד אחר. כלל לא בהישגי קרירה, ביחסי מין, תאוות כוח, נהנתנות, או בריצוי, יש את המנקים כל דבר ואלו שמכורים לנתינה.
פצעונים, נפיחות, חבלות כאב בלסת באים לומר שאתם מסיימים יום עבודה אחד ומתחילים יום עבודה נוסף. תנוחו.
פצעונים בלסת אומרים שאתם מגזימים. אין אדם שיכול לשכנע אתכם לצאת לחופש ובכול זאת חופשה הפעם כנראה התשובה לה אתם זקוקים. כשאתם מגזימים המוח הרגשי מתעייף וכשהמוח הרגשי מתעייף כוח הרצון שלכם נחלש ואתם נתפסים לנורמות התנהגותיות שלא מוצאות חן בעיניכם – הגוף שמוחו עייף מייצר משפטי החלשה דוגמת "יו איך בא לי" … והכוונה לגלידה או לחמאת בוטנים בלילה כשאתם חוזרים מותשים וההחלטה על משטר להורדת קלוריות נרמסת. הרחבתי על נושא זה  כאן. עייפות כרונית זו יכולה גם להשתקף ברגל התחתונה, בחלקו העליון של שריר השוק האחורי (Tibialis posterior), יתכן שאתם צולעים מסיבה זו.

השענות על הלסת שכיחה – מלמדת על התענינות בנושא.

נגיעה עם האצבעות במהלך שיחה בחלק התחתון של הפרצוף, מחשבה עמוקה – הרהור בנושא שיתכן שמוביל להרחבת הנושא גם לאי הסכמה, הבעת ספק, או ביקורתית. בהקשר זה זקן יכול להסגיר עמקות רוחנית.

שפשוף האוזן במהלך שיחה – אזן ימין – האדם מולך חש מאויים מהנאמר, אזן שמאל, איש שיחתך מזדהה עם נושא השיחה.
כאשר אנחנו משוחחים עם אדם שמגרד, נוגע באזן ימינו, כדאי לשים לב שנושא השיחה מעורר בו אי נחת, ואף מאיים על תחושת ביטחונו. מומלץ לעדן את הדברים או אף לחדול מהם. במקרים אחרים יש להוסיף וללחוץ עליו, כדי להגיע לאמת.

סרטון קצר שמדגים את הטכניקה ל"איזון של המח העייףי׳. הסרטון צולם בקליניקה ברמות השבים בסוף יוני 2014, אני נראה במהלך טיפול לאיזון המח הרגש – העייף.

הבטן – היא באה לפגישה משום שכאב לה הגב, לפתע הסתובבה והרימה מעט את חולצתה ואמרה: "תראה את הפופיק שלי."  לא הבנתי מה היא עושה, אבל היא המשיכה "הוא מצחיק לא". הפסקת רצף דיבורה אפשרה לי לחשוב, אבל היא קטעה את מחשבתי וצחקה והמשיכה בשלה: "כל כך התביישתי בו כשהייתי נערה שאפילו לים לא נכנסתי, כי פחדתי שיחשף" כאן עצרתי אותה ואמרתי "חרדות – את סובלת מחרדות מגיל צעיר" . היא נדהמה. קריאת הבטן מצילת חיים היא, דרך הבטן מיד אפשר לדעת גם אם אחד מאברי הגוף הפנימיים נפגע – עוד על כך בווידאו שמצורף מעט יותר למטה –

רכות – פצעון באזור הרכות, גרוד ברכה הימנית במהלך שיחה – חרדה. הפחדים ניכרים בכתף השמאלית – אדם משוחח ומניע את כתף שמאלו או נוגע בצוואר סמוך לכתף משדר לך שהוא מאד מודאג, חושש ומפחד מהעומד לקרה.

חוסר ביטחון – אישה אשר לא בטוחה בעצמה תיגע במידה רבה בשערה, תעביר אותו מצד לצד ותנסה להביט בו בכל אמצעי שניתן. וגבר יחטט באף ויגרד באזור הגבות ובמפרצי השער שלצידי המצח גם באזור חלציו.

מיץ ירוק: נבטים, עלי חסה ערבית, עלי מנגולד גבעולי חרדל טריים מהשדה: לסחוט בג'וסר במהירות האיטית.

מיץ ירוק: נבטים, עלי חסה ערבית, עלי מנגולד גבעולי חרדל טריים מהשדה: לסחוט בג'וסר במהירות האיטית.

מיץ ירוק – אם בישיבה אתם לא נשענים בצורה נוחה על הגב, לא מורחים אותו על המשענת – אתם אמביציוזיים בהגזמה – תשמרו על בריאותכם בעזרת מיץ ירוק.
שתו מיץ ירוק (ראו מאמרי "שלושת המיצים" אותו חיברתי, כנזכר למעלה, לבני יורי), נסו להכין את המיץ מ 4 עלי סלרי, שני מלפפונים, 8 עלי חסה, צרור נבטי ברוקולי, ותפוח עץ אחד ושתו אותו בישיבה, לאורך 4 דקות (אני מניח שזה הכי הרבה שאפשר לבקש מכם) אם אפשר לבקש עוד,
הישענו על הגב, ושיקלו לצאת ליומיים מנוחה בנוף שמכריח אתכם לנוח ולשבת עם הגב צמוד למשענת. טוב, יום אחד … חצי יום..
לסת משקפת גם אנרגיה מינית נמוכה, תחושת ריקנות, חוסר התמדה, קריסת כוח הרצון, רגשי אשמה (ראו מאמרי בנושא "רגשי אשמה ומניפולציות") גם חרדות.
החרדות נקשרות בערעור על כוחות ה"יופי", הרעבת הנשמה ואבר הכליות. חרדות ניכרים בעומק הלשון קרוב לבית הבליעה (שירטוט מימין למעלה) הם תגובה רגשית על התרחקות מהיקר לנו ביותר, שימו לב, כנראה שאתם נוטשים את ה"יופי" שבחיכם, העבודה במקום 1, והילדים במקום 2. התבלבלתם לא?

עומק הלשון פצועה - אז מה זה אומר שיש לי עודף מלח בגוף. רק אל תגידו שאני חרד.

עומק הלשון פצועה – אז מה זה אומר שיש לי עודף מלח בגוף. רק אל תגידו שאני חרד.

פצעים בעומק הלשון יכולים ללמד על שלפוחית רגיזה, על הפרעות בשינה, על הצפת מלחים בגוף וגם על התחלה של כאב בבוהן (גאוט) בדקו את הדם – חפשו אוריאה אסיד Uric Acid  או חומצת שתן בדם – יתכן שבדיקה זו תציל אותכם ממוות. היא חושפת מצבי כליה – ותחילת חולי – יש לזכור כיום מחלת כליות היא סיבת מוות מספר אחת בארה"ב ובישראל היא הסיבה השניה למוות. וכמובן הדבר מצביע על על חרדות. מניסיוני אפשר להחלים מיתר חומצת שתן, Uric Acid, פרסמתי על נושא זה מאמר – הקישור אליו נמצא כאן.

היופי הוא מזון הנשמה.
נפש מרוקנת, משועממת, מיוסרת לעתים מבוהלת או פוחדת (בהבדל מחרדה) גם מיואשת ואפילו עייפה מאוד ומדוכאת זקוקה ליופי. קראו את מאמרי "היופי, מיתוסים ודמימות" (קחו פורמולה "פרסאוס" או "טימור" מערכת תמציות האבנגורי להרגיע לחץ), אם אתם סובלים ממחסור ביופי, כמזון לנשמה צאו למסע קצר בעולם המשפחתי, טפלו העציץ, סדרו מחדש את הבית, האזינו לבטהובן,: adagio un poco mosso beethoven, בביצוע גיזקינג הוא יופי שמימי, כמובן ישנן גם נפשות שדי להם באיזה שיר פופולרי, גם זה יכול להשפיע לטובה.
תדליקו מדורה על החוף עם הילדים, הלהבה תמיד יכולה לקרב ולעזור ליצור קשרים על חוף הים.
הגזמת זה הזמן לקחת חדר-צימר ולהזמין את בן/בת הזוג ברור שנוף יפה וחדר בו יעזור.
עולם האמנות, הוא שיא היכולת לסייע כאן – מרכז אירופה, הפסלים של צ'ליני, הציורים של טינטורטו ורמברנדט, דלקרואה… האדריכלות הטורקית והאיטלקית גם הצרפתית – הנוף, הבית, הגן והפסל גם הפרח… הפקת האופרה במרכזים החשובים כמו בלונדון ומילנו או בפריז, ווינה – כל אלו תמיד יכולים לסייע למי שאוהב יופי שמימי.

שמשון הגיבור מחסל את אויביו - טינטורטו

טינטורטו – רישום מאוסף האופיצ'י – שמשון הגיבור נלחם באויבי ישראל.

סעו לפירנצה – כנסו לגלריה אופיצי – יש בה הרבה יופי, היחזקו עם ספרו של המשורר אברהם בן יצחק סונה – יש בו לא רק יופי, גם שגב, אולי הגיע הזמן לחזור לשירת בודלר (בתרגום דורי מנור), לכו לראות את עבודותיו של האדריכל נחמיה גורלי, או של צבי הקר, ציורי הנוף של שולמית ניר, סקואלה גרדה די סאן רוקו בונציה – טינטורטו, מזון לנשמה.
אתם מוזמנים לצפות ב"מחולות בני ברית דוד" ב"תופת" שיצרתי בוידאו ביו טיוב, (התופת – חלק ב') אולי הגיע זמן לצאת לנוף האהוב עליכם גם בו יש יופי, למשל כביש הצפון שבגליל העליון, או לעלות על המצוק שמעל ים המלח "מצוקי דרגות" גם שם נמצא יופי. אם בנוסף לפצעונים בלסת או לכאב האוחז בה גוון הפנים שלכם כהה ונטול ברק, יש לכם תחושת קור בחלקי גוף תחתון, אפשר שאתם סובלים במתן שתן, בדקו את הכליות. כנראה שאתם סובלים מכליות מותשות. עברו למזון מחלים. קראו את מאמרי הדן בטיפול וניקוי כליות, איכלו כוסמת ירוקה – כאן עם שיבולת שועל מותססת – כאן, שתו תה שן הארי, שקלו לקחת תוסף מגנזיום 1000 מיקרוגרם ביום ו B קומפלקס (100) מ"ג ביום גם לפנות לטיפול משקיט, מאזן גוף נפש.
תזונה שגויה טעימה ומושכת, נושא זה קשור במבנה מערך חיידקי המעי שהופר – ולאורך זמן תזונה שטעימה לחיידקי המעי הרעים – יוצרת אלרגיה וגורמת לגוף לספוג רעלים שמוציאים אותו מאיזון ומתפקוד מלא.
המזון אמור להיות מותאם לגיל (כאן), למצב הגנטי וגם לעמוד בדיקות המעבדה שלך (כאן). הצעירים משנים בכל תקופת גיל הרגלי אכילה, נערים לא אוכלים מזון שאכלו כשהיו תינוקות וגם לא יונקים חלב אם. במהלך החיים דווקא למבוגרים אבדה הרגישות למזון ההולם את גילם. מעטים המבוגרים שמשנים הרגלי אכילה. דבר זה מחרב את הגוף המבוגר ומעודד אי איזון מערך חיידקי המעי – וחבל. מזון שגוי ניכר בשינוי בגוון העור, סמנים שחורים מתחת לעין, בעייפות, צמא ובהופעת תסמינים על העור גם בכיווצי שרירים כרוניים.
סיבה נפוצה לתחלואי גוף, דמימות וכיווצי שרירים כרוניים באירועי חיים שרגשות קשים כיסו עליהם.
רגשות קשים: תסכול, אכזבה, צער, זעם, שיכרון חושים, התפעמות טרם עת (אין סיבה לחגיגה גדולה עקב תוצאות חיוביות במציאות – והאדם חוגג ומפזר כספים שעוד לא הרוויח), ותחושת אבדן שליטה.

במאמר "נמאס לי מהחיים מה עושים" – נגלה אפשרויות פשוטות ומדויקות לזיהוי וטיפול טבעי ועדין בבלמים שפרצו אל חייך ומעקבים את התוצאות הנחשקות, מייסרים אותך ומעצבים בך כאבים נפשיים, תסכולים ומצוקות. הזמנה לקריאה – להקליק כאן
הכאב בגוף משקף גם חוויות רגשיות שנקטעו. התחלה של תהליך טוב ואולי גם מרגש שהשתבש ואכזב. נוצרים רגשות שקשה לתת עליהם את הדין או ללכת אתם עד הסוף.

למען הסר ספק, חובת התייעצות עם רופא (המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי של כל מטופל או שלך) לפני שימוש בכל תכשיר, מאכל, תמצית או ביצוע כל תרגיל. ירון מרגולין הוא רקדן ומבית המחול שלו בירושלים פרצה התורה כאשר נחשפה שיטת המחול שלו כבעלת יכולת מדהימה, באמצע שנות ה – 80 לרפא סרטן. המידע באתר של ירון מרגולין או באתר "לחיצות ההחלמה" (בפיסבוק או MARGOLINMETHOD.COM ), במאמר הנ"ל ובמאמרים של ירון מרגולין הם חומר למחשבה – פילוסופיה לא המלצה ולא הנחייה לציבור להשתמש או לחדול מלהשתמש בתרופות – אין במידע באתר זה או בכל אחד מהמאמרים תחליף להיוועצות עם מומחה מוכר המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי שלך ושל משפחתך. מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא מוסמך או רוקח בכל הנוגע בכאב, הרגשה רעה או למטרות ואופן השימוש, במזונות, משחות, תמציות ואפילו בתרגילים, או בתכשירים אחרים שנזכרים כאן.

אני מזמין אותך לאתר החדש שלי – לחיצות ההחלמה

Yaron Margolin November 2014 Rome

Yaron Margolin Nov

נשארו לך שאלות?
אשמח לשמוע ממך!

לטופס פנייה ישירה אל ירון מרגולין – נא להקליק – כאן  

  שמי Name:


  טלפון phone:


  דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם) Email:


  איך אני יכול לעזור לך How can I help you:


  אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך Exceptional laboratory tests:


  במאמר "נמאס לי מהחיים מה עושים" – נגלה אפשרויות פשוטות ומדויקות לזיהוי וטיפול טבעי ועדין בבלמים שפרצו אל חייך ומעקבים את התוצאות הנחשקות, מייסרים אותך ומעצבים בך כאבים נפשיים, תסכולים ומצוקות. הזמנה לקריאה – להקליק כאן

  תרופות הרגעה שמשאירות אותך רעב וחרד – ציפּרָלֵקס, פּרוֹזַק, פלואוקסטין

  ניתוק רגשי – על הקורוציונה

  רוצה להחלים מפגיעה במערכת העיכול ללא תרופות? – כאן 

  סיבו Sibo צמיחת יתר של חיידקי המעי הדק – כאן.

   ממד חדש לבריאותך – 

  כל מה שאתה צריך לדעת על מיקרו-תזונה – ויטמינים ומינרלים

  תוסף מזון על האסטקסנטין astaxanthin

  למה חולים שנוטלים כדורים להפחתת לחץ דם גבוה, יגיעו בוודאות לדיאליזה.

   מאמר היסוד על דרכי הטיפול וההחלמה במצבים של אי ספיקת כליות – "אילוף הכליות הסוררות" – 

  במאמר "למה מצב בריאותי מתדרדר כשאני באשפוז ועוד בהשגחת הרופאים"? ייחשף מידע שיכול להציל את יקיריך או אותך – להקליק כאן.

  למען הסר ספקחובת התייעצות עם רופא (המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי של כל מטופל או שלך) לפני שימוש בכל תכשיר, מאכל, תמצית או ביצוע כל תרגיל. המידע באתר של ירון מרגולין או באתר "לחיצות ההחלמה" (בפיסבוק או MARGOLINMETHOD.COM ), במאמר הנ"ל ובמאמרים של ירון מרגולין הם חומר למחשבה – פילוסופיה לא המלצה ולא הנחייה לציבור להשתמש או לחדול מלהשתמש בתרופות – אין במידע באתר זה או בכל אחד מהמאמרים תחליף להיוועצות עם מומחה מוכר המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי שלך ושל משפחתך).
  מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא מוסמך או רוקח בכל הנוגע בכאב, הרגשה רעה או למטרות ואופן השימוש, במזונות, משחות, תמציות ואפילו בתרגילים, או בתכשירים אחרים שנזכרים כאן.

  פורסם 2004

  במרץ 2019 נוספו מספר הערות ותמונות למאמר ותיק זה, כמו התצלום של ראש הממשלה שנתפס כמשקר, על-פי תנועות גופו בשידור פומבי.

  מבט אל שיטת הלחיצות שפיתחתי – אין דומה לה בפריצת דמימה, הוכחה כמשחררת כאבי גוף, יעילה בתהליכי החלמה ומרגיעה את הנפש.

  נשלח ב העצמה אישית, כללי, תורת הדמימות
  3 comments on “קריאת הגוף – מה אומרות פניך
  1. סבתא רותי הגיב:

   תודה על המאמר המאלף.
   שאלה לי – נאמר לי כי שתיית סודה לשתיה+לימון+מים שלוש-ארבע פעמים ביום מסייעת רבות לסילוק כולסטרול וטריגליצרידים, שיש לי מהם די והותר לארבעה אנשים, למרות תזונה מאוזנת, מרובת ירקות ודלת בשר וכו'.
   הרופא המליץ בתוקף על סטטינים, והיו לי כאבים בגב ובצואר והפסקתי.
   האם כמות כזו של סודה לא פוגעת בויטמין b12? יש לי תת-פעילות של התירואיד.
   אודה לך על תשובה לאי-מייל שלי.

  כתיבת תגובה

  Or

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  *