אי ספיקת כליות מתוקה: (נפרופתיה סוכרתית) אפשר לצאת בשלום מהצרה המסוכנת לסוכרתיים – צום חי

The Wild Horse Race at Rome, c.1817 - Théodore Géricault

אילוף הסורר. תאודור ג'ריקו. צייר צרפתי. Race Of Wild Horses In Rome 1817 by Theodore Gericault Riderless Horse Races (detail)1817Oil on canvasMusée du Louvre, Paris מקור הצילום ויקיפדיה

אי ספיקת כליות וצום חי – מזון לא מבושל – להחלמתך

סובלים מאי ספיקת כליות מתוקה (נפרופתיה סוכרתית) –  אפשרויות רבות עומדות לפניכם כיום – בעבר רבים מהחולים במחלה הגיעו – מהר מאוד – לדיאליזה ולהשתלת כליה (אם מצאו אחת פנויה ומתאימה) – היום יש מוצא לבעיה. קיימות אפשרויות רבות להעניק לך איכות חיים טובה ואפילו לצאת מהצרה הזוניתן למנוע ולהפסיק את הקשר המדאיג הקיים מאז ומעולם בין שתי המחלות: סכרת ואי ספיקת כליות, גם אם הרפואה הממסדית טוענת שאין תרופות שמעבירות את המחלה. רוצה לדעת איך ניתן למנוע את המחלה האיומה הזו? מאמר זה נועד לך!

Martyrdom of St Processo and St Martiniano, by Valentin de Boulogne.jpg

Martyrdom of St Processo and St Martiniano, by Valentin de Boulogne מקור צילום ויקיפדיה

יש לדעת: סוכרת כלייתית (נפרופתיה סוכרתית) היא מחלה סמויה בשלביה הראשונים והיא מדרדרת במהירות. המחלה המופיעה אצל אנשים הסובלים הן מסוכרת מסוג 1 (תלוית אינסולין) והן מסוכרת מסוג 2 (לא תלוית אינסולין), הן שעלולות להוביל לאי-ספיקת כליות סופנית. המאמר הזה "אי ספיקת כליות מתוקה" בא להראות להם, שיש דרך מוצא לבעיה הזו. אני לא רופא, אבל בקליניקה שלי הצלחתי למגר את המחלה הזואני מבקש לשתף אותך במה שהרופא שלך לא יודע, אבל יכול להציל אותך – אחרי הכול מדובר על מחלה שבסופה ממתין לך רק המוות. יש לזכור, שמהלכה הרגיל של סוכרת כלייתית די אגרסיבי ומהיר ומרבית החולים מגיעים לאי ספיקת כליות סופנית בו הם זקוקים לטיפול בדיאליזה או השתלת כליה. בהחלט ניתן לראות התקדמות משמעותית ב-20 השנים האחרונות בקרב הרופאים המוסמכים – נפרולוגים מצליחים כבר לדחות את החמרת הפגיעה ואפילו להאריך את החיים בכמה חודשים ולפעמים בשלוש ארבע שנים.  לחיצות ההחלמה הן דרך שונה, טבעית, קלה ופשוטהללא תרופות, תוך שמירה על איזון גופנפש אפשר לתת מענה נכון ומדויק לבעיה שלך – לא דחייה, לא בלימה – חשוב לציין, כי לא מדובר רק בפיתוח טיפולים מעכבי התפתחות המחלה ומונעים את החמרתה, אלא שיטות החלמה חדשות, לא קונבנציונאליות, מאוד פשוטות וטבעיות שמצליחות, באופן מפתיע להפוך את התהליך ואף לרפא את הכליות שנפגעות מסיבוך הסוכרת. ועל כך להלן,

הסימן הראשון שצריך לעורר את דאגך הוא איבוד חלבון בשתן בכמות גדולה יותר מהנורמה. יש לזכור המחלה סמויה, אין סימפטומים ורק בדיקת השתן חושפת את המצב האמתי – כמובן שחשוב לשים לב למקור הבעיה, שכן ישנן מחלות ראשוניות שונות של הכליות, אבל לאו דווקא הן שמהוות התחלה של סוכרת כלייתית. המאמר הזה נוגע רק לבעיה של אי ספיקת כליות מתוקה – שהסוכרת עומדת מאחריה.

באמצעות צום חי – תפריט מזון צנוע ונכון למצבך, לחיצות החלמה שפיתחתי בעולם הריקוד בבית המחול שלי בירושלים אפשר לשפר מהר את מצבך.

 משחה ולחיצות ההחלמה. ירון בקליניקה – לחיצות ההחלמה

לחיצות ההחלמה מומחיות בפריצת הכיווצים הכרוניים בשרירי הגוף שחוסמים, לוחצים ומונעים ממערכת הניקוז לנקות את הרעלים שמצטברים בגוף – הרפיית השרירים טבעית ופשוטה – היא שמאפשרת למערכת ההזנה, החיסון והניקוז לעבוד נכון בשבילך. כשמערכות אלו פועלות היטב הן בונות ומחדשות באופן טבעי את המערכת שנפגעה, בכך הן מקלות גם על הכליות שקורסות עדיין בתחילת תהליך ההחלמה. איזון הסוכר והמלח בגופך מתחילים להתפנות, והכליות מצליחות לעבוד טוב יותר. מתן תשומת לב יום יומי להתפתחות ההחלמה שלך. תהליך זה מקבל סיוע חשוב מהנפש שלך. בעזרת הפסיכותרפיה המכלולית ובדיקות שתן תכופות מגבירים את התקווה גם בחינת קצב שחרור השרירים שמשתלבת בשיטה הזו עוזרת כי היא שיכולה להוציא אותך מאלבומינוריה  למיקרואלבומינוריה ולהחלמה מהמצב הזה, שאני קורא לו: "אי ספיקת כליות מתוקה" והרפואה הקונבנציונלית נפרופתיה סוכרתית. לשם הדגשה משתמשים בשיחות מחלימות לברור מקור המחלה המתוקה שלך וחיזוק החוליות החלשות שמסעירות את הנפש שלך ומחלישות את תפקוד הכליות. פחד מעורר את הכליות בכיוון רע – הפחד משתקף בכליות ומכווץ אותן, וגם בו יש לטפל. בבואנו לאזן את הנפש הסוערת, צעידות מתונות בשטח הפתוח הן הכרח ותוספת לאיזון הגוף והנפש. התוצאות הטובות ממהרות לבוא ולעודד אותך להמשיך ולהתמיד בדרך. אפשר לראות אותך שוב מחייך – המבט אל בדיקת השתן שמוכיחה את החלמתך מעלה חיוך ענק על פניך – כדאי לך לנסות לחוש אותו.

אטלס על חזית הארמון של לינדרהוף – הטירה היחידה מבין שלוש הטירות אשר נבנו על ידי לודוויג השני אשר שימשה אותו למגורים לפרק זמן ממושך.הארמון נמצא בעיירה לינדרהוף, והוא הרבה פחות מתוייר ומפואר מטירת נוישוונשטיין
לפי האגדה, הטיטן אטלס נשא על כתפו את כיפת הרקיע, ולא את הארץ, כעונש על שהשתתף במלחמת הטיטנים נגד האלים האולימפיים. (מקורו של דימוי אטלס כנושא כדור הארץ במנהגו של הקרטוגרף ההולנדי המהולל גררדוס מרקטור, 1512 – 1594, לעטר את ספרי המפות שלו בתמונת הטיטן אטלס עם כדה"א על שכמו; אלה היו האטלסים הראשונים)
מי שסובל משחיקת סחוס, לא מסוגל להרים אפילו את עצמו – למה לסבול? שיקום סחוס פגוע והפחתת כאב משמעותית באמצעות טיפול פשוט, טבעי ומדויק, ללא ניתוח, וללא תרופות. מוזמנים לקרא כיצד להחלים משיחקה או פגיעה בסחוסים ללא תרופות – ירון מרגולין.

שני שלבים למחלה (נפרופתיה סוכרתית): מיקרואלבומינוריה ואלבומינורה, על שם חלבון האלבומין המופיע בשתן. בשניהם נפגעים הנפרונים שבכלייה. נפרופתיה סוכרתית – שם שכולל את המושג נפרון בתוכו – הוא יובהר מיד.

 • אלבומינוריה  – המצב הקשה של המחלה. אלבומינורה מכונה המצב בו ריכוז האלבומין בשתן עולה על 500 מיליגרם ל-24 שעות.
 • מיקרואלבומינוריה – שלבי המחלה הראשונים. כאשר רמות האלבומין בשתן היא בין שלושים לשלוש מאות מיליגרם באיסוף שתן ליממה.

נפרונים – הם היחידות הקטנות שנמצאות בתוך הכליות, המסננת הקטנה שבתוך הכליות שלך נפגעת בגלל עודף סוכר בגלל מחלת הסוכרת– וזו הבעיה הקשה של הסוכרת – פגיעה ביחידה הקטנה והחשובה כל כך של הכליהנפרונים הם למעשה, פועלים קטנים שמרכיבים את הכליות ומסננים כל הזמן את הדם. הנפרונים הם שמסלקים עודפי זרחןאשלגן ונתרן. כל נפרון בנוי כמשפך. לתוכו נכנס נים דם הגלומרולוס (כלי דם קטן, או קפילרה – בעברית "פקעית") שמוביל את הדם לסינון וניקוי. נימי הדם יוצרים פקעת בתוך המשפך הזהכאן מתבצע הסינון – וכאן הפגיעה שלך בגלל מחלת הסוכרת. אל האזור הזה משתלבת (נשזרת) צינורית אסוף שתן קטנה הנקראת טובול Tubule. (הטובול נקשר בערכי הקריאטינין – ראה עוד על כך כאן) בין שתי יחידות אלו מתנהל תהליך שחלוף כימי מעניין שהסרטון כאן וכן סרטון ההמשך שלו: "העברה אקטיבית ומשנית בנפרון" מתארים היטב (לצפות בוידאו כאן) והתוצאה היא שחומרי פסולת ומים עוזבים את הדם ונכנסים לשתן – זאת הסיבה לכך שהאלבומין עובר, בניגוד לטבע  לשתן – וזה מה שעלינו לבלום. לשם כך נועד הצום חי עליו ידובר בהרחבה בהמשך.
מרגע שהפועלים המסננים את עודפי המלחים נהרסים – גם מצב בריאותך נהרס והולך ומתדרדר. להתדרדרות הראשונה קוראים מיקרואלבומינוריה כלומר רוב הנפרונים עדיין מתפקדים אבל ההתדרדרות בהעדר טיפול נכון מהירה ולגרועה ממנה שבאה די מהר ומובילה לצרות צרורות קוראים אלבומינור

אלבומין  (Albumin) הוא חלבון. החלבון הכי נפוץ בזרם הדם. הוא מעין חברת ההובלות שמעבירה ומספקת את המזון (בעיקר שומנים) דרך הדם לגוף. אין לכרכרה הזו מה לחפש בשתן. נוכחותו בשתן מלמדת על מחסור באמצעי הובלה בדם וזה רע.
באנשים בריאים רמת אלבומין בשתן נמוכה מאוד (בתחום של פחות מ-2 מיליגרם לדציליטר). המצאות גבוהה יותר של אלבומין בשתן היא נורת אזהרה. בנבדקים עם סוכרת או כאלה עם לחץ דם גבוה, התוצאה בבדיקת שתן אומרת שמתחילה או מחריפה פגיעה בכליות. כשל כלייתי מוגדר כיום כסיבת המוות מספר 1 בארה"ב. הרופאים נאבקים על הקלת הסימפטומים ועצירה של קצב ההתדרדרות, המטרה לא להגיע לדיאליזה. גם היא רק שלב בלימה נוסף בתהליך שרופאים ומומחים של הרפואה הממסדית יצרו לנו. הדיאליזה היא השלב שבא לפני המוות אלא אם כן הושגה כליה מתאימה להשתלה. המטרה שלנו שונה מזה. מאמר זה בא להורות לך שאפשר לחשוב אחרת, להורות לך את הדרך. העבודה העיקרית היא שלך.

מדד נוסף לאבחון כשל בתפקוד הכליות מכונה מדד ה- GFR.
הכליות נמשלות למסננת, כמו בכיור מטבח. GFRהוא מדד הסינון של הכליות: הוא מסמן לנו עד כמה נקייה המסננת המכונה כלייה – מדידה של  GFR 120 אומרת לך שהמסננת מאוד נקייה. ה-GFR התקין עומד על 120 אבל, כשה-GFR יורד למטה זה מדאיג – במדד של 90 לא נורא אבל, ב- 60, 30, 20 זה כבר אומר שישנה בעיה רצינית וכושר הסינון קטן וקטן וכאמור לעיל, הרופאים עומדים נבוכים. התרסקות מדד הסינון מ-60 ל GFR 30 מתרחשת בתוך כשנתיים בלבד – עוד על כך כאן. למעשה כבר 20 שנה שרופאי הממסד בעיקר נכשלים נוכח המצב. הם מודדים והוא יורד… הם מושכים את מדד הסינון (ה-GFR) למעלה עם תרופות והכבד נפגע, והסתימה שנמדדת במדד ה-GFR, רק הולכת וגדלה. הם עוד מודדים – וכשהיא מגיעה לשלב רביעי שלה, הוא השלב האחרון של המחלה, המדידה שלהם זועקת די! GFR – 15 זה השלב הרביעי והסוף – הכליות הסוררות ניצחו את הרפואה המסורתית, לא עזרו המדידות, הכדורים, לא עזרו הדיאטנים שלהם, הנטורופטיה גם כשלה, גם הזריקות- הכליות כבר לא מתפקדות – הכל סתום! הכליה מחוסלות, מדד הסינון שלה עומד על 15 – נשארה לך עכשיו רק הדיאליזה ואחריה – עוד מדידה – קצב בואו של הסוף. או הפתרון שאני מציע לך, נמצא – כאן. אני הצלחתי לשקם כליות במצבי סיכון בעזרתו. 

LEONTES August 2014 – ירון מרגולין בתפקיד לאונטס מלך סיצילה – אוגוסט 2014

במהלך עבודתי הצלחתי להחזיר חולים מרמות של  GFR 17.5 ולהרים את ה GFR כלפי למעלה. אחד מתענוגות חיי – זה להתבונן במדד GFR שאני מקבל דרך הווטסאפ שלי ואני רואה שהוא עולה למעלה. כך אני (שאינני רופא) שב ומגלה שאפשר להרחיק אנשים מהדיאליזה –  וכן אפשר להחלים ולחבור לחיים. אני נהנה לשמוע מהמטופלים האלו על השיבה לפעילות – שרקדן אני בנשמתי. נפרולוגים שעקבו ועוקבים אחר עבודתי נדהמים כל פעם מחדש איך הוא עושה את זה?

הישג חסר תקדים

– עוד על כך במאמרי: "אילוף הכליות הסוררות".

Eugène Ferdinand Victor Delacroix 017.jpg

Greece on the Ruins of Missolonghi 1826 Delacroix, Eugene "יוון על חורבות מיסולונגי” הציור של דלקרואה מתאר את אחת הנשים האמיצות של מסולונגי כשהיא לבושה בצבעי הדגל של יוון. ב-15 באפריל 1825 החל מצור שני על העיר מיסולונגי שנמשך כשנה. בסופו של דבר העיר נכנעה והכוחות החמושים יצאו ממנה. למרות הכניעה ביצע הצבא העות'מאני בפיקודו של איברהים פאשה (בנו של מוחמד עלי, שליט מצרים) טבח באוכלוסיית העיר ובחמושים שעזבו אותה. יום הטבח מאוזכר מדי שנה ביום ראשון של הדקלים בטקס בהשתתפות גורמים רמי-דרג בממשל ובצבא יוון. הציור שנחשב ליצירת מופת היה בזמנו אמנות מגוייסת ותגובה לאירוע הטראגי הזה. "יוון על חורבות מיסולונגי" היה אחד מ -200 ציורים של אמנים שונים שהקימו תערוכה כדי ליצור תמיכה בעצמאות יוון ולשכנע את ממשלת צרפת להתערב. אכן, הצרפתים יחד עם בריטניה ורוסיה, הצטרפו לצבא המהפכני היווני כדי לסיים את השלטון העות'מאני ביוון. עותק של הציור מוצג במוזיאון הקטן שנמצא בכיכר המרכזית של מסולונגי ומנציח את מעשי הגבורה בדמותה של אישה יווניה אחוזת טראומה העומדת על חרבות העיר שנבגדה. מקור הצילום ויקיפדיה

כאשר הכליות נפגעות מסוכרת הסכנה גדולה מאוד, וגם כאן יש לנו מה לעשות. העבודה שלי שונה מהשכיח והתהליך שאני מציע לך כאן (אי ספיקת כליות מתוקה) אחר ושונה מאוד משנזכר במאמר על הכליות הסוררות גם שונה משתמצא ברפואה שהממסד מעודד. אם סבלך קשור באי ספיקת כליות מתוקה (נפרופתיה סוכרתית) – ואינך עבד של המקובל, המשך לקרוא כאן.

אם הכליות שלך סוררות ומאכזבות המאמר על אילוף הכליות נועד לך! הקישור אליו נמצא כאן. אני ממליץ לך לעבור אליו. אילוף הכליות הסוררות שלך מתחיל כאן.

פיליפ של אקארניה היה רופא וידידו של אלכסנדר הגדול. כאשר נתקף אלכסנדר הגדול בחום גבוה, היה זה פיליפ של אקארניה שהציל את חיו. הרופא השתמש באמצעי טבעי, פשוט ומדויק – מים – על ידי רחצה במים קרים של נהר סיידנוס בקיליקיה והציל בכך את חייו. אלכסנדר הגיבור לא פחד מהרופא המהפכני וגם לאחר שפרמניון שלח להזהיר אותו מהרעלה – הרופא פיליפוס שוחד על-ידי דריוס השלישי להרעיל אותך אמר השליח – בטח אלכסנדר במי שיודע לרפא. הציור הזה מתאר את המקרה הזה; ומראה את שלב ההחלטה של המלך לתאוששות ולהחלים מה שהביא בסופו של דבר להחלמתו המהירה של המלך. פיליפ של אקארניה היה עדיין רופאו של אלכסנדר כשצר על עזה בשנת 332 לפנה"ס, כפי שקרטיוס מדווח. צייר – ז'אן ה-2 רסטו צייר צרפתי (מוצג כיום בלובר) ותלמידו של הצייר הידוע דאז ז'אן ז'ובנאט. בנו, ז'אן-ברנרד רסטאוט (1732–1797), זכה בפרס דה רומא בשנת 1758 Alexander of macedon trust's the doctor Philip, Jean II Restout (1692 -1768).

פיליפ של אקארניה היה רופא וידידו של אלכסנדר הגדול. כאשר נתקף אלכסנדר הגדול בחום גבוה, היה זה פיליפ של אקארניה שהציל את חיו. הרופא השתמש באמצעי טבעי, פשוט ומדויק – מים – על ידי רחצה במים קרים של נהר סיידנוס בקיליקיה כיום בדרום תורכיה  והציל בכך את חייו.
אלכסנדר נודע כלוחם עז – גיבור, הוא לא פחד מהרופא המהפכני וגם לאחר שפרמניון שלח להזהיר אותו מהרעלה – בטענה שהרופא פיליפוס שוחד על-ידי דריוס השלישי (אחרון מלכי פרס) להרעיל אותו – בטח אלכסנדר במי שיודע לרפא ודחק את הממלמל דברי רכיל והבל וניצל. הציור הזה מתאר את המקרה הנודע הזה; ומראה את שלב התאוששותו המהירה של המלך נוכח רופאו.
פיליפ של אקארניה היה עדיין רופאו של אלכסנדר כשצר על עזה בשנת 332 לפנה"ס, כפי שקרטיוס מדווח. צייר – הנריק הקטור סימירדזקי (1843 – 1902
Alexander of macedon trust's the doctor Philip, Henryk Siemiradzki

כיצד להחלים כליות מתקתקות – מדי?

שיטת הטיפול העיקרית באי ספיקת כליות מתוקה (נפרופתיה סוכרתית) פשוטה וכוללת הקפדה ושמירה על מספר צעדים שלובים זה בזה. הם באים, בחלקם, בלוח זמנים משתנה כשהמטפל שותף בהחלטה על שינויים שבאים על-פי הדיווחים השותפים של מצב כוחות הנפש, קצב ההחלמה שמשתקף בשחרור קבוע ורציף של סתימות במערכת ההזנה והניקוז. אפשר לבחון את תהליך ההחלמה די במדויק על-ידי פריצת דמימות ושחרור שרירים מכיווצים כרוניים בעזרת לחיצות ההחלמה

ירון מרגולין במחולות בני-ברית דוד 1990. בשנות ה-70 של המאה העשרים אפשר היה להגיע לגמישות כזו, אך ורק הודות ללחיצות ההגמשה שהיו לחיצות ההחלמה. צילם שמיה לוי.

לחיצות ההחלמה נוצרו והתפתחו בבית המחול ירון מרגולין בירושלים ושימשו בתהליכי הגמשת הרקדנים. רק בשלב מאוחר יותר, ובדרך מקרה נחשפו לחיצות ההגמשה בשנות ה-80 למאה ה20, כבעלות סגולות מרפא מופלאות והיו ללחיצות ההחלמה.- הסרטון שהקישור אליו כאן – מראה כיצד זה התחיל – אני מזמין אותך לצפות בו.

בתהליכי ההחלמה דרושה גם הקפדה ושמירה על פעילות ספורטיבית מתונה שכוללת תרגילי גמישות ומתיחות להרחבת שחרור כיווצי שרירים כרוניים ברגליים ובגב. בהחלט עדיף להשתמש בטכניקת ההגמשה שמשלבת לחיצות הגמשה כמו שאפשר למצוא בשיעורי הריקוד של דלית יששכר, יעל הרמתי, מיכל איזנמן, תמר ברגר, ענת מרגולין  וטל לבנה (כולן תלמידות בית-המחול שלי, ושלי) וכן סדרה של לחיצות להגמשת העורקים לצד יציאה להליכות מתונות בנות 20 דקות 3 פעמים בשבוע לשם חיזוק ובנייה מחודשת של נימי הדם הקטנים בגוף ובמערכת הכליות. אפשר גם שחייה מתונה – הקפדה על לפחות מקלחת אחת ביום, הקפדה על מפגשים חברתיים לפחות פעמיים בשבוע – מפגש חברתי הווה אומר מעל ל-3 אנשים – נפגשים פנים אל פנים (לא שיחות טלפון או ווידאו) ללא משקה חם – בגלל הצום חי, על שיחות החלמה להבין ולשחרר את הדמימה בנפש שהביאה לבעיה המתוקה שלך –  ואחד מעיקריה החשובים של התכנית בהתמדה ושמירה על תהליכי הזנה שונים ומשתנים שנתפסים כצום חי כולל הימנעות מאלכוהול, כן טיפול תרופתי ללחץ דם, אם נדרש – ונימה אופטימית ובעברית- תקווה.

משקה שורש כורכום נפלא – הוסיפו לתזונה היומית שלכם צ'אי המבוסס על 1 ס"מ שורש כורכום טרי קצוץ דק, כפית קינמון, חצי ס"מ שורש זנגביל קצוץ דק ו 2 פירות הל מצמח ההל שממשפחת הזנגביל- בשלו בשלב השני של הצום החי בחלב קוקוס או בחלב שקדים גם בחלב סויה (לא להביא לרתיחה) ותתענגו. בתמונה ירון מרגולין מתענג על משקה הכורכום בבית קפה בלונדון – צילם יוחאי חקק.

צום חי –

הקפידו על מזון לא מבושל, לא אפוי, לא מחומם וגם לא מאודה – בצום חי איכלו בשלב הראשון אך ורק מזון טבעי וחיי (לא מבושל, לא אפוי, לא מורתח).

צריכה קבועה של קטניות נמצאה כמסייעת בשמירה על תחושת שובע לאורך זמן, היא מסייעות לשמור על רמות הסוכר בגוף וגם להפחית את רמות הכולסטרול. תפריט מדויק ינתן לך בפגישתך הראשונה בקליניקה.

כוסמת – חלבון הכוסמת הוא חלבון מעולה להגמשת העורקים מעטים יודעים שחלבון הכוסמת הוא חלבון מלא, שמכיל את כל 8 חומצות האמינו החיוניות, ובמיוחד ליזין, תראונין וטריפטופן. הכוסמת מכילה ביופלבנואיד בשם רוטין שנמצא בקו ההגנה הראשון על דפנות העורקים הוא אנטי-אוקסידנט רב עוצמה שמחזק את דפנות כלי הדם, מונע דימום ועוזר להגמשת כלל צנרת הדם ומשמש משום כך למניעת לחץ דם גבוה. הרוטין נמצא במקורות נוספים, אבל בכוסמת הוא נמצא במינון גבוהה בהרבה. הכוסמת מכילה חלבון נפלא ולכן היא משמשת  בתהליכי החלמת הכליות

שעועית – יש להשרות ולהרתיח במשך 10 דקות. השעועית לא מתאימה לצום חי. שעועית לא מבושלת ומורתחת במשך 10 דקות רעילה! חומר רעיל בשם פיטוהמגלוטינין, שאמור להיות מופחת במהלך תהליך הבישול של השעועית, עלול לגרום לדלקת בקיבה ובמעיים, ולתסמינים כמו בחילה, סחרחורות ושלשולים.

חסה – תרד, עלי רוקט, אנדיב, גם אכילה של עלי קייל וסוגי עלים אחרים כגון חסה משי, שמיר, גרגיר הנחלים, וחרדל, ג'ל האלוורה – ששתפנו אותו בזרם מים להסרת נוזל האלואין שנדבק אליו –  על בסיס קבוע עוזרת להאט את ההידרדרות הקוגניטיבית הודות לוויטמין K, אשר נמצא בהם בשפע ומסייע לשיפור התפקודים המוחיים. הוספה תמידית של מנה בת כ- 30 גר עלים שומרת על הבריאות – הכינו כל בקר מיץ ירוק, ששומר על כוח נעורים.

תפריט צום חי
שתו כוס מים עם כף חומץ תפוחים וכפית אבקת כורכום על הבקר. קבעו תור למטה וקבלו את התפריט המותאם להחלמתכם.
תפריט הבסיס בצום חי – מותאם למצבך האישי

ירון מרגולין וכוס צ'יטרון – לימון סחוט עם מיים חמים.

מנת חלבון מומלצת -2 כפות בורגול דק מושרה במים וחצי כוס תורמוס ביום.

זמן השרייה של קטניות משתנה –  גרגירי חומוס, תורמוס, פול ואפונה הן קטניות שזקוקות להשריה ארוכה של לילה שלם. את הקטניות האלה צריך להשרות לפחות 8 שעות בממוצע . עדשים שחורות, דורשות השרייה קצרה בהרבה את כולן אין לבשל בצום חי!

Patrocles, 1780 - Jacques-Louis David

Patrocles Jacques-Louis David מקור ויקימדיה

קשיים נוספיםכאבי החלמה

קשיים נוספיםכאבי החלמה – חום, שלשול, כאבי ראש, צמא מוגבר, תחושת שפעת, הופעתם של כאבי שרירים בגפיים ובגב גם בצוואר חושפים מהלך קבוע של התנקות הגוף. אלו תגובות טבעיות לתהליכי הרפיה עמוקה והמרצת פתע של האברים הפנימיים כגון כבד, לבלב וטחול שהיו מורדמים עד עתה. אם התסמינים לא חולפים לאחר 5-10 ימים ישנה אפשרות להרעלת לקטונים ועליך לפנות אלי מידית. עוד על הבעיה בסוף מאמרי "צום חי – הוא תרופה טבעית, מדויקת שמחלימה אותך" של "אזהרה לקטונים (Lactones)" – הקישור למאמר כאן.
הופעה של פצעונים על הלסתות מלמדת בשלבי אי ספיקת כליות על החלמה של הכליות –  והתרחקות משלב הדיאליזה הנוראי.
הבראה היא סוג של זעזוע, אבדן שליטה, שדומה בעוצמתו לשלב כניסת המחלה לגוף – זעזוע ההבראה יוצר תגובות שמלמדות על יציאה או החזרת המערכת לאיזון –
המטפלים מקלים על התופעה ומאפשרים בעזרת לחיצות ההחלמה לעבור את שלב כאבי ההחלמה במהירות – עוד על תסמיני פנים וקריאתם במאמר כאן. לפעמים עולה סטרס, תסכול, פחד גם מופיעים פצעונים על העור, נפיחות וגרדת – תופעות שחושפות ומאפשרת ריפוי עמוק ומשמעותי והבראה אמתית מבעיות עמוקות שמשתקפות בסוכרת ובכליה – בנפרונים שלה ויוצאות עכשיו החוצה כדי להחלים אותך.

יש לקחת בחשבון שהראקציות הרגשיות יכולות להיות עזות, ניקוי הגוף מרעלים יכול לזעזע -יש לדווח על כל סימפטום מיד עם הופעתו – אבל, יש לזכורכאבי ההחלמה הם חלק אינטגרלי, מוכר של הטיפולפנינה בר-סלע כותבת על כך בתחילת ספרה התחדשות (בר בשנת 1998) בפרק "בריאות וחולי לאור הגישה ההוליסטית" וכן ב"ניקוי פיזי ובניה מחדש תופעת 'משבר הריפוי' היא מצינת שמשבר הריפוי קצר ולא הכרח שיופיע – הגם שכאמור לעיל, התופעה מוכרת, היא לא הכרחית. במקרים רבים כאבי ההחלמה לא הופיעו כלל. יש לזכור – המשימה בנייה ותיקון נימי הדם בכליות שלך וזו משימה שטובי הרופאים, פרופסורים לטיפול בכליות, נפרולוגים מעולים –  כשלו בה! אני יודע, זה דורש מאמץ, עוז רוח והתמדה – לשם כך התכנסנו כאן.

יש לקחת b12 – כל יום! רק מסוג מתילקובלמין

בהצלחה

אני מזמין אותך לאתר החדש שלי – לחיצות ההחלמה

נשארו לך שאלות

אני מזמין אותך ליצור קשר בטופס כאן למטה,

מיץ ירוק, טרי שנסחט הרגע בכל בקר חדש – זה נהדר

אשמח להשיב לכל שאלה.

לטופס פנייה ישירה אל ירון מרגולין – נא להקליק – כאן  

  שמי Name:


  טלפון phone:


  דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם) Email:


  איך אני יכול לעזור לך How can I help you:


  אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך Exceptional laboratory tests:


  למען הסר ספק, חובת התייעצות עם רופא (המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי של כל מטופל או שלך) לפני שימוש בכל תכשיר, מאכל, תמצית או ביצוע כל תרגיל. המידע באתר של ירון מרגולין או באתר "לחיצות ההחלמה" (בפיסבוק או MARGOLINMETHOD.COM ), במאמר הנ"ל ובמאמרים של ירון מרגולין הם חומר למחשבה – פילוסופיה לא המלצה ולא הנחייה לציבור להשתמש או לחדול מלהשתמש בתרופות – אין במידע באתר זה או בכל אחד מהמאמרים תחליף להיוועצות עם מומחה מוכר המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי שלך ושל משפחתך).
  מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא מוסמך או רוקח בכל הנוגע בכאב, הרגשה רעה או למטרות ואופן השימוש, במזונות, משחות, תמציות ואפילו בתרגילים, או בתכשירים אחרים שנזכרים כאן.

  Recent Articles

  מאמרים אחרונים

  Kidney Failure

  Taming the Rogue Kidneys

  Vital Information

  מבוא לפסיכותרפיה מכלולית והוליסטית

  הפסיכולוגיה הטיפולית וההוליסטית – תולדות הפסיכותרפיה

  מגילת רות האלמנה שיצאה ממרחב הנוחות

  יש פתרון כולל לבעיות הקשורות לדימוי עצמי, חוסר בטחון וערך עצמי נמוך – דופמין

  חרדה

  מעגל המוזר – התפתחות ה"אני" בשנה התשיעית לחייו

  איך מורידים לחץ וחרדות באופן טבעי? התמודדות עם סטרס ולחץ נפשי

  טיפול נפשי ללא תרופות – חרדות, פחדים וייאוש – תסמינים שיש להם פתרון טבעי, מדויק ומהיר

  למה אני לא מצליח להתמיד – והסוכר

  גמישות היא מצב נפשי – אתגר בזרימה ושינוי –  אני מבקש להתגמש

  חזרה לבסיס – עקרונות צירופי המזון

  על ההזנחה –

  ניתוק רגשי – על הקורוציונה

  די לכאב

  ראיית המעמקים – כניסה לטרקלין או על החיים האמתיים.

  התודעה השלילית

  ביקורת מבזה

  איך לצאת ממצבי תקיעות בחיים – שיטת שלוש השאלות בגובה העיניים

  נמאס לי מהחיים מה עושים

  על היכולת להשתקם, לקום מאבק הדרך ומכאב הפרידה

  ריגוש רעיוני או התקווה והדופמין – יחשפו בפניך כל הסודות שבהתמכרות שבהמתנה – ריגוש, המתנה, תקוה ודופמין – המאמר כאן.

  מסלול ההתפתחות הנורמטיבי בחיי אדם ודמימותיו בטבלה – סדרת מאמרים.

  שלושת המיצים

  לחלק הראשון הבצל והפלפלים

  לחלק השני – החסה

  לחלק השלישי – תפוח אדמה והבוטיראט

  לחלק הרביעי – הכוסמת המופלאה

  לחלק החמישי – נבטי הברוקולי וחלבון הנעורים

  לחלק השישי – שיבולת השועל והבטא קלגן

   לחלק השביעי – על האצות והפוקוקסנטין

  עשרת המזונות הבריאים ביותר לחולי כלייה. 1 

  טיפול טבעי ופשוט בכאבי ברכיים

  הערכות שונות במדידת אשלגן בפלזמה שוללות לפעמים שלא בצדק יתר אשלגן בה – היפרקלמיה פסאודו היפרקלמיה – Hyperkalemia

  מדד חדש לבריאותך – ביטול האסרוסקלרוזים

  אי ספיקת כליות – טיפול ללא תרופות

  אוראה – למה האוראה מוגברת ומופחת בדם Urea

  הקורטיזול וכאבים בבית החזה וביד שמאל

  להוריד קריאטינין, אוריאה ולהחלים ללא תרופות מאי ספיקת כליות

  וירוס הקורונה וגרון יבש

  -אי ספיקת כליות להחלים ללא תרופות – על הGFR ונזקי התרופות

  ההומוציסטאין – האויב הגדול של האנדותל ובריאות העורקים

  אי ספיקת כליות – אילוף הכליות הסוררות – כל מה שחשוב לדעת – חלק ג

  אריתרופויטין (EPO) Erythropoietin

  התרופות והרע – ויטמין D3

  על בדיקות הדם

  אנמיה למה חסר לי ברזל?

  רוצה להחלים מפגיעה במערכת העיכול ללא תרופות?

  להחלים בפשטות ממחלת ריאות חסימתית כרונית

  רוצה להחלים בצורה מלאה מסוכרת

  שחיקת סחוס, למה לסבול? – ללא ניתוח ללא תרופות – טיפול להחלמה

  עורקים גמישים – הסוד והדרך לזכייה בבריאות מחדש

  ההומוציסטאין – האויב הגדול של האנדותל ובריאות העורקים

  פרנצ'סקו מסינה Francesco Messina אלהים באדם שחיפש אחר היופי

  ויטמין השמש ויטמין D-

  התרופות והרע – ביוטין B7 ויטמין H

  רוצה להחלים מיתר לחץ דם?

  מזונות גבריים ובטן שטוחה

  שלושת המיצים

  על לחם חוקם של עסקים – מה באמת חשוב לדעת בכדי להצליח (פרק א')

  טיפול נפשי ללא תרופות – חרדות, פחדים וייאוש – תסמינים שיש להם פתרון טבעי, מדויק ומהיר

  חזרה לבסיס – עקרונות צירופי המזון

  על ההזנחה –

  ניתוק רגשי – על הקורוציונה

  די לכאב

  ראיית המעמקים – כניסה לטרקלין או על החיים האמתיים.

  התודעה השלילית

  ביקורת מבזה

  על לחם חוקם של העסקים

  למה אני לא מצליח להתמודד

  מגיע לי – העדר הכרה במאמץ של השועט קדימה, בהחלט יכול להוביל לכישלונה של קריירה מזהירה.

  סוכרת כלייתית (נפרופתיה סוכרתית) כן, אפשר להחלים".

  כאבי גב – פתרון טבעי, עדין ופשוט לבעיה שלך

  כאבי גב לא דורשים ניתוח – רק מגע יד עדינה

  טיפול טבעי ופשוט בכאבי ברכיים

  אי ספיקת כליות – צום חלבונים

  צום חי – הוא תרופה טבעית. אזהרה לקטונים (Lactones) –

  אי ספיקת כליות מתוקה: (נפרופתיה סוכרתית) אפשר לצאת בשלום מהצרה המסוכנת לסוכרתיים – צום חי

  אי ספיקת כליות – מתכונים לדיאטה מאוזנת – טעימה להשתגע.

  אילוף הכליות הסוררות – איך להחלים מאי ספיקת כליות להקליק כאן

  "אילוף הכליות הסוררות" תחילת פרק א

  ההמשך לפרק א' של "אילוף הכליות הסוררות"- כאן.

  פרק ב'

  פרק ג'

  נשלח ב כליות, מזון מחלים
  14 comments on “אי ספיקת כליות מתוקה: (נפרופתיה סוכרתית) אפשר לצאת בשלום מהצרה המסוכנת לסוכרתיים – צום חי
  1. אברהם לוי הגיב:

   אני בהלם ,סוכרת מאוזת לפי בדיקות דם ,או בכל זאת ,אני מרגיש חלש ,כי אולי זה בה מהכליה

  2. vorbelutr ioperbir הגיב:

   Heya i’m for the first time here. I found this board and I to find It really helpful & it helped me out much. I'm hoping to give something back and help others such as you aided me.

  3. erc721 airdrop הגיב:

   Very interesting topic, thank you for posting.

  4. airdrop tool הגיב:

   I got what you mean , appreciate it for posting.Woh I am thankful to find this website through google.

  5. Betwing88 הגיב:

   Hello there, You've performed an incredible job. I’ll definitely digg it and in my view recommend to my friends. I'm confident they will be benefited from this site.

  6. Betwing88 הגיב:

   Of course, what a magnificent blog and educative posts, I surely will bookmark your website.Best Regards!

  7. Sensaslot88 הגיב:

   Hi there, You have done an incredible job. I’ll definitely digg it and in my opinion suggest to my friends. I'm confident they will be benefited from this website.

  8. Sensaslot88 הגיב:

   Good day! This post couldn't be written any better! Reading through this post reminds me of my previous room mate! He always kept talking about this. I will forward this page to him. Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!

  כתיבת תגובה

  Or

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  *