בוגנוויליה ברפואה

בוגנוויליה היא צמח טרופי ששייך למשפחת ה-Nyctaginaceae. הצמח נקרא על שמו של לואי אנטואן דה בוגנוויל, אדמירל ומגלה ארצות צרפתי. הצמח ידוע בדרך כלל בזכות הפרחים התוססים שלו. למרות שהוא מוערך בעיקר למטרות הנוי שלו, כגדרות נוי, ועצים מוקטנים, יש לו גם תכונות רפואיות מרתקות, רובן לא מוכרות [מקור]. האינוזיטולים שנמצאו בעלי הבוגנווליה נחקרו לאחרונה ונמצאו כמי שיכול להביא לוויסות אינסולין, לתהליכים נוגדי סוכרת, נוגדי חמצון, אנטיבקטריאלי, הם יכולים לשפר פוריות נשית, ואפילו לשמש בטיפול בתסמונת מטבולית, כנוגדי דיכאון, ומגנים על הכבד, היפוליפידמיה ואנטי-הזדקנות [מקור1, מקור2, מקור3]. להלן מספר דרכים שבהן משתמשים בבוגנוויליה ברפואה החוץ ממסדית: 1. ריפוי פצעים: העלים והפרחים של הבוגנוויליה מכילים תרכובות בעלות תכונות ריפוי פצעים. ניתן להשתמש בהם באופן מקומי כדי לקדם ריפוי של חתכים קלים, שריטות וכוויות. 2. השפעות אנטי דלקתיות: לבוגנוויליה תכונות אנטי דלקתיות עקב נוכחותן של תרכובות ביו אקטיביות כגון פלבנואידים ופנולים. תרכובות אלו עשויות לסייע בהפחתת דלקת ולספק הקלה במצבים מורכבים כמו דלקת פרקים, כאבי פרקים ונפיחות. 3. פוטנציאל אנטי-סוכרתי: כמה מחקרים העלו שתמצית בוגנוויליה עשויה להיות בעלת תכונות אנטי-סוכרתיות. נושא עליו פרסמתי מאמר – כאן. האינוזיטול D-Pinitol שמגיע מצמח יפה זה כמו גם מפולי סויה ועץ החרובה נמצא גם כנוגד אלצהיימר פעיל, נוגד סרטן, נוגד חמצון ואנטי דלקתי, והוא גם מגן על מערכת החיסון והכבד [מקור] נמצא כי ההאינוזיטול יכול לפעול כנוגד סוכרת ואינסולין טבעי [מקור], ונחשב כמי שעשוי לעזור לווסת את רמות הסוכר בדם ולשפר את הרגישות לאינסולין [מקור]. 4. פעילות אנטי-מיקרוביאלית: תמצית בוגנוויליה הראתה פעילות אנטי-מיקרוביאלית נגד חיידקים ופטריות מסוימים. מטפלים מצאו כי קיימת אפשרות דיש לבוגנוויליה פוטנציאל לשמש כטיפול חלופי או משלים ללא תרופות ובעזרת מזון כתרופה . חשוב לציין שבעוד שלבוגנוויליה יש תכונות רפואיות פוטנציאליות אלו, אין לראות בה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי או טיפולים שנקבעו. רק לחברות התרופות יש אישור לפרסם חומרי הבראה, הגם שבהערות נרשם גם תופעות הלוואי שלעתים הן גרועות מהמחלה עצמה, לכאורה. תמיד מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני השימוש בכל צמח או תרופות צמחיות למטרות רפואיות.

העלים של צמח הבוגנוויליה, תרמילי החרוב ופולי הסויה מכילים יסוד שמייצר בגוף האדם אלכוהול סוכר – פיניטול או די-פיניטול שיכול להושיע חולי סוכרת כמו גם חומצה אלפא-ליפואית – עוד על האינוזיטול D-Pinitol או (אחד מויטמיני B) שמגיע מהבוגנוויליה, נאטו – פולי סויה מותססים ועץ החרוב (תרמילים) – כאן

עוד על הבוגנוויליה

בוגנוויליה ​​ היא גפן מטפסת בגובה של 1 עד 12 מטר, תלוי בזן, והצמחים ידועים גם בשם Veranera, Camelina, Bugambilias, Bugambilia, Papelillo, ו-Paper Flowers. בעוד הצמחים מפורסמים ברחבי העולם כצמחי נוי לגנים ביתיים ועירוניים, עלי הבוגנוויליה משמשים בקנה מידה קטן בדרום אמריקה ובאסיה כמרכיב קולינרי ומרפא. מבחינה היסטורית, עלים משמשים במשקאות ומוערכים בשל תכונותיהם המרגיעות עבור הצטננות, חום וכאבי גרון. הבוגנוויליה אם כן היא למעשה גפן פורחת ועצית המורכבת מעלים ירוקים כהים, אבל צמחי הבוגנוויליה ידועים יותר בזכות עלי העטיף הצבעוניים שלהם, ויש לה גם קוצים חדים שנגררים לאורך הגפנים השרועים. רבים חושבים שהעלים הצבעוניים הם הפרחים וזו טעות [מקור].

הפרחים האמיתיים של הצמחים האלה הם הפריחה הלבנה או צהובה הזעירה שעולה ממרכזן של 3 עד 6 עלי-על, המחוברים באמצע הצלעות שלהם. הפרחים הם שעותיים, עדינים ומסולסלים, והם בדרך כלל מכוסים או מוצלים על ידי אשכולות של עלי עלי-על צבעוניים [מקור].

עלי הבוגנוויליה מכונים גם עלים מתוקים. הם ​​מופיעים בגוונים של צהוב, לבן, אדום, כתום, סגול, פוסקיה ומגנטה, והצבע ישתנה בהתאם לזן. הם חלקים, נייריים וגמישים, עם עורקים בולטים על פני השטח, ואורכם בדרך כלל הוא 1 עד 5 סנטימטרים… עלי הבוגנוויליה ​​הם החלק העיקרי והחלק שמשמש בתכשירים קולינריים ומרפאים והם אכילים במצבם הטבעי או הגולמי או כשהם מבושלים, משחררים טעם מתוק, פרחוני ומריר קלות.

מיני בוגנוויליה שונים כולל הגלברה B. glabra bracts מכילים תרכובות פיטו כגון טרפנואידים, פלבנואידים ותרכובות פנוליות נוספות [מקור1מקור2מקור3]. רבים חוששים מפני רעילות הצמחים, מן הידועות שאנשים חוששים, במיוחד אלה שלא בודקים את עוצמת הרעילות והנזקים של תרופות מרשם כגון סטטינים, כדורים נגד יתר לחץ דם, סוכרת, וכאבים חוששים ממזון שיכול להחלים אותם, החרדה להחליף תרופות במזון כתרופה נטול נזקים, דורשת מחקר להבנת נפש האדם החולה.

צמחים הם חלק מההיסטוריה של האדם, מאז ימי קדם

הם שימשו כתרופה ותרופות טבעיות לריפוי מחלות שונות, הידע של צמחים אלו נשמר מדור לדור עד שהחל מאבק רב כוח מצד גורמים שאינם חלק מעולם הרפואה ושינה את התמונה בהצלחה אדירה מקצה לקצה – נושא עליו כתבתי במאמרי השבועה ההיפוקרטית – העדויות על קשרים פיננסיים של רופאים עם תעשיית התרופות, הולכות ורבות, האם השבועה מופרת כיום? ארגון הבריאות העולמי WHO) מדווח כי ישנם כ-20,000 צמחי מרפא, המספקים שירותי בריאות ראשוניים ליותר מ-80% מאוכלוסיית העולם [מקור1, מקור2, מקור3] מסיבה זו, הוא מפרסם על פיטוכימיה ומעשיר את הידע הפרמקולוגי התומך בשימוש בצמחי מרפא, יסודות הזנה, מרכיבים כימיים ותרכובות הפועלות בצמחים ומשמשות בטיפול בפתולוגיות שונות בשל המבנים המרכזיים והמובילים תהליכי החלמה ללא נזקים כולל בטווחים ארוכים [מקור]. בנוסף,

ארגון הבריאות העולמי ממליץ ומקדם את השימוש בתרופות צמחיות בתוכניות בריאות לאומיות, בשל העלות הנמוכה, הקבלה העממית והבטיחות שלהן על ידי גרימת פחות תופעות לוואי.

שנם רבות בוגנוויליה משמשת ברפואה המסורתית לטיפול במחלות בדרכי הנשימה כגון הצטננות, שפעת, שיעול, ברונכיטיס ואסטמה, כמו גם לבעיות במערכת העיכול כגון שלשולים ודיזנטריה [מקור1, מקור2]. מאפיינים בעלי פעילות אנטי-מיקרוביאלית מיוחסים לצמח גם בשל נוכחותם של תרכובות פעילות כגון פלבנואידים, טאנינים, אלקלואידים, פנולים, בטטיאנינים, טרפנואידים, שהוזכרו למעלה [מקור1, מקור2] גליקוזידים ושמנים אתריים [מקור1, מקור2]. כמובן גם אינוזיטול D-Pinitol הנוטריאנט בעל ההשפעות דמויות אינסולין שנמצא ונכנס באחרונה לשימוש בתהליכי החלמה. הוזכר ונוכח בבוגנוויליה בתכולה גבוהה ביותר [מקור] הסוג ​​ שייך למשפחת הבוגנוויליה-Nyctaginaceae, שמאכלסת כ-33 סוגים ו-400 מינים, מהם 18 סוגים וכ-110 מינים, כאשר Bougainvillea spectabilis, B. glabra ו-B. peruviana הם שלושת המינים הנפוצים בגינות שלנו אלה גם החשובים ביותר והנחקרים ביותר. יחד עם זאת ישנם יותר מ-100 זנים והכלאות שלא נחקרו עדיין [מקור].

עד כה דווח על נזקים מצמחים שנחשפו לדיאוקסין, הם חלקיקים מזהמים באוויר – שמקורו בזיהום אוויר ממכוניות, תעשיה ושריפות. המחקר בנושא נערך בהודו, נאספו עלים של בוגנוויליה "מהרה", טרמינליה ארג'ונה, קסיה פיסטולה ו Plyalthia longifolia שנחשפו לחלקיקים מזהמים, תוך כדי בדיקה באמצעות מיקרוסקופ אלקטרוני סורק (SEM). אלה הראו נזק לעור, לרקמות, תאי אפידרמיס וסטומטות [Stomata): פתחים קטנים בצד התחתון של העלה, דרכם יכולים מים וגזים להיכנס ולצאת.], כאשר ניקו את העלים מהרעלים שהגיעו אליהם מהאוויר לא זיהו את התופעה יותר [מקור]. יחד עם זאת ללא ספק, הבוגנוויליה טורמת לספיגת דיאוקסינים מהאוויר ומשום כך נוכחותם של צמחים דוגמת הבוגנוויליה שמכונה גם B. glabra , פרח נייר, סנטה ריטה, נקראת במקסיקו shpupukuishonat (Mixtec), katsjoxhuan (Popolac) ו-jukua (Nahuatl) [מקור1, מקור2] לצידי דרכים, באזורים עירוניים חשוב ביותר, לא רק כדי לייפות את הנוף אלא גם כדי לסייע בהפחתת בעיית הזיהום, אבל בצמחים אלה השתמשו רק לשם כך.

נשארו לך שאלות 

אשמח להשיב על כל שאלה 

לטופס פנייה ישירה אל ירון מרגולין – נא להקליק – כאן  

בבקשה לא להתקשר משום שזה פשוט לא מאפשר לי לעבוד – אנא השתמשו באמצעים שלפניכם –

  שמי Name:


  טלפון phone:


  דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם) Email:


  איך אני יכול לעזור לך How can I help you:


  אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך Exceptional laboratory tests:


  למען הסר ספק, חובת התייעצות עם רופא (המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי של כל מטופל או שלך) לפני שימוש בכל תכשיר, מאכל, תמצית או ביצוע כל תרגיל. ירון מרגולין הוא רקדן ומבית המחול שלו בירושלים פרצה התורה כאשר נחשפה שיטת המחול שלו כבעלת יכולת מדהימה, באמצע שנות ה – 80 לרפא סרטן. המידע באתר של ירון מרגולין או באתר "לחיצות ההחלמה" (בפיסבוק או MARGOLINMETHOD.COM ), במאמר הנ"ל ובמאמרים של ירון מרגולין הם חומר למחשבה – פילוסופיה לא המלצה ולא הנחייה לציבור להשתמש או לחדול מלהשתמש בתרופות – אין במידע באתר זה או בכל אחד מהמאמרים תחליף להיוועצות עם מומחה מוכר המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי שלך ושל משפחתך. מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא מוסמך או רוקח בכל הנוגע בכאב, הרגשה רעה או למטרות ואופן השימוש, במזונות, משחות, תמציות ואפילו בתרגילים, או בתכשירים אחרים שנזכרים כאן.

  For the avoidance of doubt, consult a physician (who knows in detail the general health of each patient or yours) before using any medicine, food, extract or any exercise. The information on Yaron Margolin's website or the "Healing Presses" website (on Facebook or MARGOLINMETHOD.COM), in the above article and in Yaron Margolin's articles are material for thought – philosophy neither recommendation nor public guidance to use or cease to use drugs – no information on this site or anyone You should always consult with a qualified physician or pharmacist regarding pain, bad feeling, or goals and how to use foods, ointments, extracts and even exercises, or other remedies that are mentioned as such

  מאמרים אחרונים

  נשלח ב כללי

  כתיבת תגובה

  Or

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  *