סבל מהרגלים רעים – רוצה להתפתח? !

"The Abyss" Pietro Canonica 1869 – 1959

ההרגלים שלך רעים – אבל הכוחות הגלומים בך יכולים להתעורר ולבוא לעזרתך

לא מצליחים ליצר שינוי רצוי?

כואב לך במרכז הגב? הרגלים רעים בהחלט יכולים לגרום לשרירים שלך (Longissimus thoracis) להיות כלכך מתוחים (שרירים תפוסים) בחלק המרכזי (ימני) של הגב שלך.

חשוב לדעת – אפשר ליצור הרגלים שמיטיבים עם חיינו

הפעילות המחזורית שבחיינו נקלטת בגוף ונחקקת במוח – תמיד אפשר להתגמש מחדש. גם המוח יודע להתגמש!

רוצה ללמוד איך לאזן את הרגליך – להתאים את עצמך לתהליכי השינוי שעוברים עליך?

יש לדעת

אפשר ליצור שינוי ואפילו שינוי מתמשך, שינוי יציב שנמשך לאורכי זמן ארוכים. הבעיה נמצאת בהרגלים. הרגלים גרועים בהחלט מחבלים בתהליכי השינוי.

אוסף ההרגלים נמשל בעיני רבים לאופי של הבן אדם. לא נכון!!!

ההרגלים תלויי אימון וחזרה

הרגלים הם לא אופי – יש כוח עצום להרגלים הם קובעים ומשפיעים על החיים עצמם והרבה יותר משאנחנו חושבים.

מיץ ירוק: נבטים, עלי חסה ערבית, עלי מנגולד גבעולי חרדל טריים מהשדה: לסחוט בג'וסר במהירות האיטית.

מיץ ירוק: עלה אלוורה נבטים, עלי חסה ערבית, עלי מנגולד גבעולי חרדל טריים מהשדה: לסחוט בג'וסר במהירות האיטית.

מי שמרגיל את עצמו להכין מיץ ירוק כל בקר – מבריא ממחלות ההזדקנות
ואם אחד מאתנו ירגיל את עצמו לשתות אלכוהול חיו רק יתקצרו!

כשאנחנו חוזרים על אותה הפעילות בחיינו היא נקלטת בגוף שלנו ונחקקת במוח שלנו כהנחיה אוטומטית

 

ואפילו כטראומה – נוצרת שריטה במוח עקב הרגל ודמימה מתישבת על הנפש. דמימה מנהלת חיים על-פי אופיה, ושריטה לופתתת אותך ומשדרת מהמוח אל הגוף ומהגוף אל הנפש וחוזר חלילה. עקשנות והרגל דומים שניהם צורה של קיפאון ש״מושך״ את אותה הפעילות, כמגנט אל הרגע. מרגע שמתעורר רמז במציאות שמזכיר לנו את ההרגל – ההרגל קופץ ומוביל התנהלות שלמה. כך מקרר – מזכיר לנו אוכל – ויכול להרוס דיאטה… בקבוק  מזכיר לנו אלכוהול … רמז במציאות מעורר הרגל רע – כך מתפתחת דמימה וכך מתפתח הרגל מעקב התפתחויות.
הבנת התהליך הזה מאפשרת לנו לאמץ את ההרגל אל רצונותינו ולשכלל באמצעותו את היכולות שלנו לטובתנו – ראו כיצד עושים זאת האמנים הגדולים.

רקדן מתעורר בבקר, מכין מיץ טבעי ומתרגל את גופו – תרגול והרגל אמנותי! מספרים שמיכלאנג'לו רשם כל בקר ביד ימינו את כף יד שמאלו ולאחר מכן בשמאלו את כף יד ימינו….

אפשר לייצר תרגול חיובי ומתמשך באמצעותו הופכת הכנת מיץ ירוק בבקר להרגל ועשייה אוטומטית. זה הבסיס בעצם לשינוי שאנחנו מבקשים להציב בחיינו לארוך זמן. תרגול מושכל!

מיכאלאנג׳לו - אסכולה פלורנטינית. בריאת אדם.

מיכאלאנג׳לו – אסכולה פלורנטינית. בריאת אדם.

 

 

 

 

 

מהו מקורם של ההרגלים?

המוח שלנו זקוק להרבה אנרגיה כדי לפעול – מחשבה יצירתית מעמיסה על המוח ומחסלת את מאגרי האנרגיה שלו – נוכח שינויים המוח נחלש – המוח הפעיל והיצירתי מתעייף.

מחשבה סבילה, לא יצירתית, חוסכת אנרגיה וזאת הסיבה שאנשים רבים נצמדים להרגלים – התנהגות אוטומטית לא דורשת אנרגיה מוחית מיוחדת – והמוח נשאר אמנם פנוי אבל עם ההרגלים. במצבי קיבעון ודמימה – הרגלים חדשים טובים ומושכלים – לא מתפתים עם הצרכים של החיים שלנו. נוכח שאיפתנו, חזוננו והצורך שלנו להשתנות המוח מתעייף ואנו נתקעים! עם הזמן ועם הגיל ההרגל בולם אותנו. הרגל תוקע חדל לסייע למוח – הרגל כזה מתיש כי הוא משעמם את האדם ומונע ממנו להיות יצירתי – חיינו נעשים חסרי משמעות בגלל הרגלים רעים! הרגל כזה גורם לנו להתקע ולא להיות גמיש ורענן –

המחיר – דמימה וחיים חסרי משמעות, סבל ושיעבוד להרגלים.

אפלטון מתאר את הנפש כמרכבה
Chariot Allegory

כשאני בונה מסלול התפתחותי – מהלך אסטרטגי – ובוחר להכין כל בקר מיץ ירוק, לאמן את גופי, להכין קופסת סלט כדי לקחת אוכל בריא ומזין לעבודה או לחנות במגרש חניה מסויים – אני לא צריך להתלבט אם להכין מיץ ירוק או קפה, אם לחפש חניה ברחוב או לחנות בחניה הרגילה או היכן לאכול צהרים – יש לי קופסת סלט בריא בתיק.
ובכל פעם שאני עושה פעולות שטובתי נשכרת מהן, שאלות ההתארגנות נעלמות ואני מתפנה אל השאלות שדורשות באמת מאמץ – כך  מתאפשר לי לפתח כישורי חיים!

יש לדעת

אם אני יודע שעלי ליצר מהלך, פגישה, להתקשר עם אדם מסוים ואני נמנע מלעשות זאת  הווה אומר: דמימה –  אני מנוהל על ידי הרגל, הצפה רגשית, או עייפות של המוח שלי ולא על ידי כוח הרצון שלי ולא פועל בדרך בה בחרתי לצעוד – אני לא אסטרטג!

למה אני לא מתקשר?

המחשבה על השיחה הצפויה ושאליה אני אמור להתקשר – מציפה אותי ברגשות

המוח מוצף ברגשות משני יסודות חיים: רווח והפסד –

כאשר ההימנעות ממהלך כלשהו שאני בחרתי לפעול בו מתמהמה, מהשיחה הנזכרת לעיל – אומר שהימנעות מהשיחה הזו נתפסת במוח כרווח הגם שהשיחה עצמה נחוצה. וכשהיא מתפרשת במוח הרגשי כהפסד – וההימנעות ממנה כרווח היא לא תתבצע!

למה ההימנעות מהשיחה נתפסת כרווח?

כי במוח אני מדמיין היחלצות ממצב מביך, מבזה והעדר תשומת לב לצרכים שלי שהשיחה האמורה נתפסת במוחי כהכרח שיבצר.

כאשר יעלה בדעתי שהימנעות ממנה תגרום לי סבל והפסד אשוב לשקול לפעול ואפילו להתקשר אל אותו אדם  –

אימון להגשמת משאלות – מכשיר אותי להביא את הרווח אל חיי גם נוכח אפשרויות של הפסדים. האימון מעודד אותי להתאמץ ולפתח כישורים חדשים גם אם המהלך או השיחה נדמים לנו בשלב התחלתי קשים – אם אין בנו הכישורים ההולמים להם עלינו להתאמן על המהלך הרצוי או על השיחה הנ"ל כדי לגבש יכולת לשוחח על הנושא שנראה באותו זמן כדבר חשוב לנו! מזדמנת לנו כאן אפשרות להתגמש, ולהשתחרר מהרגל תחושת ההפסד ולפעול אחרת וכך ובעזרת הפרס והרווח שהפעולה תביא לנו יקל עלינו להתאמן – האימון לקראת המשימה שנדמה לנו שיש בה גם הפסדים יכשיר אותנו וגם יביא אותנו לא רק להצליח גם ליהנות מהדרך עצמה.

רוצה לאזן את הרגליך – להתאים את עצמך לתהליכי השינוי שעוברים עליך?

אשמח לשמוע ממך – ירון מרגולין

אשמח לשמוע ממך.

לטופס פנייה ישירה אל ירון מרגולין – נא להקליק – כאן  

שמי:

טלפון:

דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם):

איך אני יכול לעזור לך:

אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך:


 

במאמר "נמאס לי מהחיים מה עושים" – תמצאו תשובות לכל השאלות המטרידות על כאבי הנפש. רוצה להבין לעומק את הסיבות להיווצרות תסמיני דיכאון, ייאוש, חרדה או פחד?– להקליק כאן– 

במאמר "למה מצב בריאותי מתדרדר כשאני באשפוז ועוד בהשגחת הרופאים"? ייחשף מידע שיכול להציל את יקיריך או אותך – להקליק כאן.

נשלח ב כללי

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*