התגברות על הצפה רגשית – הדרך הפשוטה להשיב את הסדר לחייך

Hercules Restin Annibale Carracci (Italian, 1560-1609)g, 1595-97

למה אני מתקשה להירדם? יתכן שהסבל שלך נובע מסטרס שמקורו בהצפה של המוח הרגשי!!! כשיש לחץ עצום בעבודה הדבר משפיע על חוסר איזון של המוח הרגשי שלך. לחץ עצום בעבודה גם משפיע על הזוגיות שלך – לא מאפשר לחשוב בצורה צלולה, להגיע להחלטה, לתפקד ולהקל על סבל, חרדה או מכאובי גוף – מה עושים?

ג'ורג' יו לזארי, קליאופטרה – Gregorio Lazzarini (Italian, 1655–1730) :CLEOPATRA

המוח בבסיסו מתפקד סביב שני נתונים: רווח והפסד. נוכח חוויה או מחשבה של רווח המוח מתרגש ומציף את עצמו בתקווה (הנושא משתקפת כדמימה בשריר החצי-זיזי הראשי – הימני Semispinalis Capitis) וכשהוא חש באי נוחות, כאב, סבל או איום הוא מתכווץ בבהלה ומציף עצמו בחוויות קשות (תופעה זו משתקפת כדמימה בשריר החצי-זיזי הראשי – השמאלי Semispinalis Capitis).

המחשבה על הרווחים שנפיק ממשהו יכולים להביא להצפת המוח הרגשי. המוח הרגשי מתחיל לשלוח אל הגוף הפצצה כימית בצורה של הורמונים שמקנים ל נו תחושה של תענוג: דופמין (Dopamine), אוקסיטוצין (Oxytocin) מכונה גם "הורמון האהבה" וסרוטונין Serotonin שמוגדר כבעל חשיבות פסיכולוגית.

בהמשך המוח שולח אל כל הגוף זרם כימי שמשנה את פעילות האברים הפנימיים ואת מצב המנוחה או הכיווץ של השרירים.

מוח רגשי הוא חלק קטן במכלול המוח אבל יש לו השפעה מכרעת כאשר הוא מוצף גודש משום שהוא יוצר מצב בו במוח כולו כאילו טובע בתוך עצמו ובהמשך רובו מנוטרל – מצב של הצפה רגשית הופך להיות מורכב במובן השלילי כי הוא משפיע על היכולות שלך. זו גם הסיבה שבמצבי ריגוש גבוה קשה לך להחליט ואפילו לזכור מה רצית.

ההצפה הרגשית משתקת. במצבי קיצון אנשים שבים ושואלים עצמם: למה לא הגבתי? למה שתקתי? למה לא …. הסיבה מונחת כאן – בהצפה הרגשית! סדרי החיים הולכים ומשתבשים בהדרגה והאדם מאבד ביטחון בחייו והחרדות מתחילות להופיע. החיפוש אחר תרופות קסם בהחלט יכול להתחיל כאן.

רוב האנשים מרגישים במצבים כאלו  צורך להתנתק או לברוח מהכול ולפנות לבידור, אל הסחות דעת, אכילה, אלכוהול, סמים, תרופות, משקאות כימיים וסקס.

ירון מרגולין סתו 2017

הסחות הדעת מאפשרות לך להתרוקן מגודש שמציף את המוח הרגשי ולחזור מהר למסלול שיש בו מאמץ גדול ומתמשך, עומס וצורך בהשקעה גדולה של אנרגיה מחשבתית.

הסחות הדעת: שעות מסך, בידור, מסעי קניות, תזונה משמינה, תרופות, ריגושים וספורט שיש בו מצבי סכנה מרוקנים את המוח הרגשי ומאפשרים לרוב רובו של המוח לתפקד היטב בשבילנו – למען תפקוד מוחי תקין טבעי שהאדם יפול בהסחת דעת, יחפש כדורי הרגעה, כדורי המרצה וכשהאדם עייף ההסחות דעת הללו מחמירות בשליליותן. נסיעה מהירה, התפרצויות זעם אלימות והתנסויות בחוויות שסכנה גדולה כרוכה בהן הן רק חלק קטן מהאפשרי במצב זה.
התופעה השלילית הזו ויוצרת תחושה קשה של רגשות אשמה, הפחתת ערך עצמי חרדה ותחושת דחק – סטרס – סטרס משפיע על הגוף ויוצר תופעה שנקראת כיווץ כרוני. הכיווץ הכרוני מציף מצידו את המוח וסוגר מעגל של מחזוריות אין סופית של התרחשויות שליליות – הוא שמכונה דמימה. מעגל דמימה תוקע את חייך והוא שדורש יותר מכול סיוע מבחוץ כדי להיחלץ ממנו!

שמשון ודלילה, רובנס, 1609, בארה"ב. Peter Paul Rubens – Samson and Delilah

רוצה לדעת עוד על הכיווץ הכרוני – במאמרי "כיווץ שרירים כרוני וטיפול" אני מרחיב על הנושא החשוב הזה – אפשר לגלוש למאמר – כאן
הדמימה הוא מושג יסוד בתורת "לחיצות ההחלמה" ומשמעו מצב של העדר התפתחות בתחום כישורי החיים, הרגשות, המחשבות ושיש לו השפעה שלילית על מצב הגוף כמו מוח רגשי מוצף תמידית והדברים מתדרדרים בהדרגה ומשבשים מערכי חיים שלמים דרך כיווץ שרירים כרוני, תחושת דחק, רגשות קשים עד להעדר יכולת לשלוט בדחפים, והדברים בתחום הגופני והנפשי צפים ומגיעים לידי כאב, הירדמות אברים, ואפילו למחלות. עוד על כך למשל במאמרי "כאבי גב לא דורשים ניתוח – רק מגע יד עדינה" כאן או "יש פתרון כולל לבעיות הקשורות לדימוי עצמי, חוסר בטחון וערך עצמי נמוך" – כאן.

הווידאו המצורף מסביר לך בקצרה את נושא המוח הרגשי.  אני מזמין אותך לצפות בשיח קצר שבו אני מדבר על הצפות רגשיות, מוח רגשי ועל השיטה לטפל בבעיה באופן טבעי, עדין ופשוט.

רוצה לאזן את המוח הרגשי שלך במהירות, ללא תרופות או מזון עתיר קלוריות ואלכוהול?

נשארו לך שאלות

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר בטופס כאן למטה,

לטופס פנייה ישירה אל ירון מרגולין – נא להקליק – כאן  

אשמח לשמוע ממך – ירון מרגולין

– אשמח לשמוע ממך.

שמי:

טלפון:

דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם):

איך אני יכול לעזור לך:

אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך:


 

במאמר "נמאס לי מהחיים מה עושים" – תמצאו תשובות לכל השאלות המטרידות על כאבי הנפש. רוצה להבין לעומק את הסיבות להיווצרות תסמיני דיכאון, ייאוש, חרדה או פחד?– להקליק כאן– 

 

נשלח ב העצמה אישית, כללי, תורת הדמימות

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*