סובבתי את הרגל מה עושים?

Jean-Léon Gérôme (French, Vesoul 1824–1904 Paris) Pygmalion and Galatea

הסתובבה לך הרגל ועכשיו זה כואב ומתחיל להתנפח? כך נקע בקרסול עלול להרגיש אם הקרסול "הסתובב" פנימה אבל יש והוא גם מסתובב החוצה. נגרמת מתיחה של רצועה אחת או יותר הנמצאות במפרק הקרסול. רוב הנקעים קורים בחלקו החיצוני של הקרסול.
התחושה שמשהו השתחרר שחיכה. יש לך הרגשה שמשהו קפץ מהמקום בקרסול. מתיחה פתאומית של הרצועות, כמו גומייה מתוחה השתחררה ממקומה ועכשיו היא נותנת לך את ההרגשה המפחידה הזו. אחריה, מייד מופיע בדרך כלל כאב ונפיחות מקומית ובימים הראשונים קשה לך לדרוך על הרגל הנקועה. לא כדאי לדרוך עליה עם כל המשקל.
רצועות נקרעות לעתים במצבי נקע אבל הן מחלימות היטב ללא טיפול מורכב. בדיקה רפואית מידית חיונית. לרוב, נקע בקרסול היא פציעה קלה ואינה דורשת טיפול מסיבי או ניתוח אך ישנם מקרים חריגים, במקרי הזנחה כמו כשהטיפול מתעכב.

מתי ההחלמה מסתבכת?

להחלים הופך אתגר גדול במקרי הזנחה כמו כשהטיפול מתעכב והקרע בקרסול מחריף, או מביא אותך לכיווץ שרירי כרוני. יש לכיווץ שרירי כרוני השלכות: הסתיידות שרירית.
המבנה הכימי של השריר משתנה – סיד חודר אליו ונשאר בתוכו. השריר מכיל פי 100 סידן במצב מכווץ משהוא במצב רפה ומתקשה. שריר בריא – לא מכווץ. הוא תמיד פועל או נח מיד לאחר שהשיג את המטרה. שריר מכווץ משעבד אליו את המוח שלך, עובד כל הזמן ומעייף אותך, ואז הכול מתחיל להתקשות ולהסתבך.

נקע בקרסול טיפול טבעי, פשוט מהיר ומדויק

מעניין אותך לשמוע עוד? כדי להבין לעומק את הסיבות להיווצרות תסמיני כאב וסטרס בגלל הכיווץ הכרוני – יש להקליק על המאמר – כאן

נקע בקרסול היא פציעה נפוצה מאוד, במיוחד אצל רקדנים והעוסקים בספורט.

מה עושים בנקע כדי למנוע סיבוכים?

קודם כל יש להיפטר מהנפיחות! זהו השלב הראשוני בטיפול והוא חשוב מאוד! הורדת הנפיחות בכף הרגל שלך תזרז את תהליך ההחלמה.

טיפול בכף רגל (יולי 2015)

איך מורידים נפיחות?

כדאי להניח מיד קרח, שקית עם קרח (או קרטיב, כל מה שקר וקפוא אפילו בשר קפוא או שקית ירקות קפואים). מקררים את הקרסול עם הקרח למשך רבע שעה לפחות – רגע, יש להיזהר לשים את הקרח רק על מגבת או חולצה. לא ישירות על העור. אפשר לחזור על כך כמה פעמים לאורך היום הראשון.
שימוש בעלי כרוב שכיח להורדת נפיחות. מניחים על האזור הנפוח עלה וחובשים אותו, אפילו עם הגרב. מדי פעם אפשר להחליף את עלה הכרוב (כל צבע מתקבל בברכה).
כורכום יכול לרפא נקעים ברגל דלוקה – אם הנפיחות מאיימת או לא יורדת יש לערוך צילום. בהעדר שבר, הוספת מעט מים לכורכום הופכת את התבלין למשחה. משחת כורכום על המפרק יכולה לעשות לך פלאים – כדאי לחבוש מעל כפי שהצעתי למעלה עם הכרוב. אני משתמש במשחה ירוקה – בסרטון המצורף רואים זאת היטב – בעזרת המשחה הירוקה הנקע של השחקן שטופל בה החלים. הוא החלים מפגישה אחת זו שבסרטון ומיד אחריה רץ להופיע והשאיר לי הודעה קולית: "אני לא מאמין"… המשחה הירוקה פשוט עושה פלאים. יש למרוח על האזור הנפוח.

לאחר פרסום המאמר והוידאו שמצורף אליו הגיעה אלי בווטסאפ הודעה מהשחקן הנזכר למעלה – הנה היא:

אני השחקן שנקע את הרגל ואני רוצה להודות לך ירון! מאוד!

התנועה מחלימה – ככל שכף רגלך תזוז מהר יותר, כך גם תואץ החלמתך. השכיבה על הגב כשכף הרגל למעלה מיטיבה עם מצבך. היא מאפשרת לך להתחיל בניעות עדינות: רשימת השם שלך למשל, על הקיר, עם הבוהן מספר פעמים – היא התחלה טובה. יסייעו לך מאוד תרגילי ה"פויינט" וה"פלקס" – יש לזכור, שמומחיותי בטיפול באה מעבודה של שנים בקרב הרקדנים, לכן טבעי לי להשתמש במושגי המחול: ״פוינט״, ״פלקס״ וגם הידע ההכרחי בטיפול בבעיה כזו בא מהבאלט. נקע לפני מופע בכורה בטיפול שכיח. גם בלהקתי רקדנים סובבו רגל, כוכבים נקעו רגליים. לכן טיפול נכון ומדוייק התפתח בקרבנו – הרקדנים. הטיפול טבעי, פשוט, מדויק והעיקר הוא מציל את הרגל ואת ההופעה. בהתחלה יש לפעול בטווחים עדינים, שוב רישום השם שלך עם הבוהן על הקיר – כך במשך 3-4 דקות.  ניתן ורצוי לבצע זאת מספר פעמים אבל לא יותר מ10 דקות רצופות.
והפוינט פלקס הוא יבוצע בעדינות לכמה כיוונים ... מרגע שהנפיחות יורדת, התנועה בקרסול הופכת לקלה יותר ואפשרית.

 

יעל הרמתי (בתמונה) היא רקדנית להקתי – וכוכבת. יום לפני מופע הבכורה של ״התופת״, ובכורה ל״נחמות״ – סולו שחיברתי עבורה היא נקעה את הרגל בחזרה האחרונה – מיד הפסקנו לרקוד והחלתי מטפל בנקע שלה בצורה דומה לנראה בוידאו הקצרצר שמצורף כאן. ההופעה התקיימה כמתוכנן והרמתי רקדה נפלא כהרגלה. חדי המבט הבחינו בתחבושת לחיצה על כף רגלה הימנית. נקע לפני מופע בכורה שכיח. גם בלהקתי רקדנים, כוכבים נקעו רגליים. לכן טיפול נכון ומדוייק התפתח והיה חלק משיטת הלייצות שפתחתי לגמישות הגוף. שיטה זו חייה עד היום בקרב הרקדנים – ״לחיצות ההחלה״. לחיצות ההחלמה היו לטיפול טבעי, פשוט, מדויק והעיקר הוא מציל במקרה כזה את הרגל ואת ההופעה. בתמונה: יעל הרמת – נ״חמות״ כ׳ ירון מרגולין, מ׳ ליסט (נחמות) 1992 צ׳ אלדד ברון.

כדאי להרחיב את טוות התנועה ולהגמיש את השרירים כדי למנוע כיווץ שרירים כרוני. בן התנועות המומלצות: הרמת בהונות (״פלקס״). להרחיב מאמץ נגד גומיה. מתיחת אזור האכילס: יש לנוע בעמידה קדימה כשהעקב צמוד לרצפה כל הזמן. להגדיל מתיחה בהרחבת הניעה קדימה (ברכיים ישרות בבקשה) הגדלת מאמץ – לעמוד על כף הרגל על קצה מדרגה…  וגם לאגרף את כך הרגל ולפרוס אותה באמצעות סחבה רטובה שנפרסת על הרצפה. בקצה המרוחק יש להניח משקולת (כוס מים, ספר, עציץ)  ולקרב את המשקולת בהדרגה, אליך בעזרת הבהונות שנשארות במקום קבוע.

הסקרנות – רוצה לדעת מה היא משחה ירוקה?  – במאמר הבא תחת תת הכותרת ״משחה ירוקה היא חומר מופלא וזרז החלמה״ אני מפרט על המשחה הירוקה- להקליק כאן.

אשמח לשמוע ממך – ירון מרגולין


נשארו לך שאלות, אשמח להשיב לכל שאלה.

שמי Name:

טלפון phone:

דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם) Email:

איך אני יכול לעזור לך How can I help you:

אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך Exceptional laboratory tests:


 

 

ראו גם:  כללי  טיפול טבעי ופשוט בשבר בצלעות – בווידאו למטה:

טיפול בכאבי ברכיים כאן.

על הסוכר – למה אני לא מצליח להתמיד – השעון מראה על 11:00 והתחושה שפשוט נגמרו לי הכוחות! איך זה קשור עם הסוכר –

רבים מתלוננים על חוסר ריכוז, על כשל בהתמדה – על עייפות – האם כל אלו מתקשרים עם תבלין סוכר עודף במזון?

תאווה לסוכר מוכרת – האם כשכואב בבית השחי, בברך הימנית במפרק הירך – מדובר בדמימה שקשורה בתבלין הסוכר?
– אולי בכל זאת מדובר בדמימה שקשורה בתבלין הסוכר? במאמר שהקישור הזה מוביל אותך אליו אני חושף בפניך את כל הסודות על הקשר בין הסוכר, תאוות בלתי רצוניות והנפש שלך.

– כדי לדעת עוד על כשרים שבנפש ככוח ההתמדה והשפעותיו של הסוכר עליהם – אני מזמין אותך לעיין במאמר ולגלות את הכול – להקליק כאן

נשלח ב כללי, תורת הדמימות

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*