תרופה ישראלית חדשה לקורונה

קרטוציטים ממלאים תפקיד מרכזי בשמירה ובריפוי פצעים. בצילומים למעלה נראה ביטוי CD34 על ידי קרטוציטים. [מקור הצילום בצילום מסך מהמאמר " Concise Review: Evidence for CD34 as a Common Marker for Diverse Progenitors" – מקור]

 EXO-CD24

תשעה מתוך 30 מטופלי COVID-19 במצב בינוני עד חמור שקיבלו טיפול חדשני שפותח על ידי המרכז הרפואי סוראסקי בתל-אביב (בית החולים איכילוב) כחלק מניסוי שלב א' החלימו מהמחלה ושוחררו תוך שלושה עד חמישה ימים.

(יום שישי ה-5.2.2021) [מקור].

תרופה ישראלית לקורונה – תרופה חדשה ומרגשת, על בסיס חלבון חוצה קרום תא CD34 הוא חלבון פוספוגליקופרוטאין [(חלבונים בעלי שיירת סוכרים) המהווים מעין טביעת אצבע של התא, ומסייעים לזיהויו.] טרנסממברני [הוא חלבון החוצה את הממברנה הביולוגית (קרום התא) לרוחבה] המקודד על ידי הגן CD34 בבני אדם, שפותחה באיכילוב ריפאה מעל 96% מחולי הקורונה שקיבלו אותה והשתחררו מאשפוז בתוך פחות משבוע [מקור1, מקור2, מקור3].

התרופה הישראלית נלחמת בסערת הציטוקינים

החלבון המטפל מקודד על ידי גן זה ומי שעשוי למלא תפקיד בהתקשרות של תאי גזע למטריצה החוץ תאי (לנוזל שמחוץ לתאים) של מוח העצם או לתאי סטרומה – מכונים גם תאי המשתית. חלבון ממברנה חד-פעמי זה מסוכרר מאוד ומזרחן על ידי פרוטאין קינאז C‏ (Protein kinase C, ובראשי תיבות: PKC) הוא שם כולל למשפחה של חלבוניפרוטאין קינאז, המזרחנים את חלבוני המטרה שלהם. אנזימי PKC עוברים לקרום התא על ידי חלבוני RACK. אנזימי PKC ידועים בפעילותם ארוכת הטווח, הם נשארים פעילים גם לאחר שאות הפעולה המקורי או גל הסידן חלפו. (הקבוצה דורשת סידן להפעלתה) [מקור]. שתי גרסאות תעתיק המקודדות לאיזופורמים שונים נמצאו לגן זה [מקור]. CD34 היא גם מולקולת הידבקות חשובה ונדרשת לחיילים הקרביים של מערכת החיסון הם תאי T כדי להיכנס לבלוטות הלימפה [מקור1, מקור2]. תאיT הם חלק ממערכת החיסון ומכונים בה לימפוציטים. עיקר פעולתם במערכת הלימפה, מכאן שמם לימפ-וציטים – תאים לבנים. מכאן חשיבותו של ה CD34 כמולקולת הידבקות כדי להיכנס לבלוטות הלימפה – שם מתרחשת פעולתם ההרסנית בקרב חולי הקורונה. הם מחולקים לסוגים רבים בעלי תפקידים שונים. ונמצאים בחזית המאבק מול איומים פולשניים (כחיידקים, נגיפים ושאר גורמים היוצרים זיהום בגוף) אך גם עלול לגרום למחלות בעצמם כשתפקודם משתבש, כפי שקורה במחלת הקורונה.

תרופה המבוססת על חלבון טבעי ששואפים ישירות לריאות הצליחה להפחית משמעותית תחלואה קשה בקרב חולי קורונה שאושפזו בבתי חולים והאיצה את החלמתם ואת שחרורם בתוך פחות משבוע.

[מקור]

תאים מסוג CD34 (CD34 + תא) נמצאים בדרך כלל בחבל הטבור ובמח העצם כתאים המטמטופויאטים, (haematopoietic cells) הם תאי הגזע שמולידים תאי דם אחרים או בתאי גזע מזנכימיים (mesenchymal stem cells) תאי סטרומה מקוריים ממוח העצם, תאים רב-פוטנציאליים, הנמצאים במח העצם הבוגר, שיכולים להשתכפל לתאים בלתי מובחנים ובעלי פוטנציאל להתמיין לרקמות מזנכימליות, כולל רקמות של עצם, סחוס, שומן, גיד, שריר ומח. כמו כן התגלו בתאי אנדותל של כלי הדם, בתאי מאסט שבדופן המעי הדק העליון (mast cells), גם באינטרסטיציום (the interstitium) וסביב תוספת עור [מקור1, מקור2, מקור3, מקור4]

התרופה סייעה למספר חולי קוביד במצב בינוני עד קשה להחלים מהמחלה במהירות. מבית החולים הודיעו כי החומר, EXO-CD24 של פרופ' נדיר ארבר, הוענק ל -30 חולים שמצבם בינוני או חמור, וכל ה 30 החלימו, 29 מהם תוך 3-5 ימים.

[מקור].

חוקרי איכילוב מספרים על פיתוח התכשיר EXO-CD24 שניתן בשאיפה ומחדיר לריאות חלבון שגורם למערכת החיסונית להפסיק לתקוף את עצמה: "התכשיר ניתן באופן מקומי, פועל בצורה נרחבת וחסר תופעות לוואי" אומרת ד"ר שירן שפירא, מנהלת המעבדה שפיתחה את התרופה, בריאיון לכאן רשת ב: התרופה יעילה נגד כלל זני הנגיף. התרופה, זכתה לאישור פטנט בינלאומי, ונקראת EXO-CD24, ומעוררת עניין רב והתרגשות מובנת, היא נשענת על חלבון ביולוגי שמוכר לחוקרים כבר מעל ל-30 שנים, בעיקר מתחומי מחקר הסרטן [מקור] וכסמן בזיהוי ובידוד של תאי גזע המטופויאטיים (HSC) ותאי גזע לקראת השתלת מוח עצם [מקור].

https://omny.fm/shows/kan-news/56d057eb-d002-426d-ae37-acc600b7a902

תפקידו של החלבון הוא להרגיע את מערכת החיסון, שבשלב השני של מחלת הקורונה תוקפת את עצמה וגורמת לקשיי נשימה. החלבון – CD24 מוחדר לגוף באמצעות שאיפה של אקסוזומים, מעין הורמונים שמשחררים אותו בריאות. החומר נשאף על ידי המטופל במשך כמה דקות, והחלבון המשתחרר בריאות מרגיע את המערכת החיסונים שמפסיקה לתקוף את עצמה, בכך נגרמת הקלה רבה למטופל [מקור1, מקור2, מקור3, מקור4, מקור5, מקור6, מקור7].

פרופ' נדיר ארבר בראיון מינואר 2012 לערוץ 2

פרופ' נדיר ארבר – מומחה לרפואה פנימית וגסטרואנטרולוגיה, מנהל המרכז המשולב למניעת סרטן

השלב השני והחמור של הקורונה נקרא הסערה הציטוקנית, שתסמיניו דומים לשפעת. תאי מערכת החיסון שהוזכרו לעיל, בשם ציטוקינים (cytokines) ממלאים תפקיד חשוב בוויסות תהליך קשה בו מתפתחים תסמינים קשים ומסוכנים של המחלה. בחלקם הציטוקינים הם שמגבירים את התהליך הדלקתי, ובחלקם מדכאים אותו. כאשר יש פגם בבקרה על הפרשת ציטוקינים ומתפתח תהליך זה: סערת-ציטוקינים: הווה אומר מערכת החיסון החלה לצאת משליטה, ולתקוף תאים בריאים ואפילו להציף אותם בנוזלי הדם, בחלבונים ובחלקי תאים. סוג אחד של תאים שנפגע משמעותית מפעילות-יתר של מערכת החיסון הוא תאי נאדיות הריאה. הנאדיות הן תאים עדינים שתפקידם לבצע את חילוף הגזים בריאות (חמצן ופחמן דו-חמצני).שלב זה גורר את החולים לדלקת ריאות חריפה (pneumonia) שמובילה לחסימה בנאדיות, וללא עזרת מכונת הנשמה הם עלולים למות מחוסר בחמצן. ומאחר שהנזק לריאות אצל חולים במצב קשה עלול להישאר גם לאחר המחלה התרופה החדשה כל כך חשובה. השלב הזה מכונה השלב השני קורה ל5%-7% מן המטופלים, בדרך כלל לאלו שבקבוצות סיכון. "עד היום, למרות המאמצים האין סופיים, אין תרופה שהוכחה יעילותה בטיפול בקורונה" סערת הציטוקינים היא הבעיה. והתרופה הישראלית אמורה להיות יעילה ללא קשר למוטציות או זני נגיף קורונה בפנייתה אליה: "הייחודיות שלנו היא שאנחנו לא פונים באופן ישיר אל הנגיף עצמו, אלא למערכת החיסון שיוצאת מכלל שליטה ולכן זה לא משנה מאיזה מוטציה האדם חלה". היא מסכמת. פרופ' נדיר ארבר, מומחה לרפואה פנימית וגסטרואנטרולוגיה, מנהל המרכז המשולב למניעת סרטן הוא שאחראי על פיתוח התרופה [מקור1, מקור2, מקור3].

נשארו לך שאלות 

אשמח להשיב על כל שאלה 

לטופס פנייה ישירה אל ירון מרגולין – נא להקליק – כאן  


  שמי Name:


  טלפון phone:


  דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם) Email:


  איך אני יכול לעזור לך How can I help you:


  אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך Exceptional laboratory tests:  למען הסר ספק, חובת התייעצות עם רופא (המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי של כל מטופל או שלך) לפני שימוש בכל תכשיר, מאכל, תמצית או ביצוע כל תרגיל. ירון מרגולין הוא רקדן ומבית המחול שלו בירושלים פרצה התורה כאשר נחשפה שיטת המחול שלו כבעלת יכולת מדהימה, באמצע שנות ה – 80 לרפא סרטן. המידע באתר של ירון מרגולין או באתר "לחיצות ההחלמה" (בפיסבוק או MARGOLINMETHOD.COM ), במאמר הנ"ל ובמאמרים של ירון מרגולין הם חומר למחשבה – פילוסופיה לא המלצה ולא הנחייה לציבור להשתמש או לחדול מלהשתמש בתרופות – אין במידע באתר זה או בכל אחד מהמאמרים תחליף להיוועצות עם מומחה מוכר המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי שלך ושל משפחתך. מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא מוסמך או רוקח בכל הנוגע בכאב, הרגשה רעה או למטרות ואופן השימוש, במזונות, משחות, תמציות ואפילו בתרגילים, או בתכשירים אחרים שנזכרים כאן.

  מאמרים אחרונים

  שעורה ופעולות נוגדות דלקת כולל עיכוב גורם נמק גידול אלפא – Tumor necrosis factor alpha.

  If you have any questions left –

  I'd be happy to answer any questions.

  Kidney Failure

  Taming the Rogue Kidneys

  Vital Information

  מבוא לפסיכותרפיה מכלולית והוליסטית

  הפסיכולוגיה הטיפולית וההוליסטית – תולדות הפסיכותרפיה

  מגילת רות האלמנה שיצאה ממרחב הנוחות

  יש פתרון כולל לבעיות הקשורות לדימוי עצמי, חוסר בטחון וערך עצמי נמוך – דופמין

  חרדה

  מעגל המוזר – התפתחות ה"אני" בשנה התשיעית לחייו

  איך מורידים לחץ וחרדות באופן טבעי? התמודדות עם סטרס ולחץ נפשי

  טיפול נפשי ללא תרופות – חרדות, פחדים וייאוש – תסמינים שיש להם פתרון טבעי, מדויק ומהיר

  למה אני לא מצליח להתמיד – והסוכר

  גמישות היא מצב נפשי – אתגר בזרימה ושינוי –  אני מבקש להתגמש

  חזרה לבסיס – עקרונות צירופי המזון

  על ההזנחה –

  ניתוק רגשי – על הקורוציונה

  די לכאב

  ראיית המעמקים – כניסה לטרקלין או על החיים האמתיים.

  התודעה השלילית

  ביקורת מבזה

  איך לצאת ממצבי תקיעות בחיים – שיטת שלוש השאלות בגובה העיניים

  נמאס לי מהחיים מה עושים

  על היכולת להשתקם, לקום מאבק הדרך ומכאב הפרידה

  ריגוש רעיוני או התקווה והדופמין – יחשפו בפניך כל הסודות שבהתמכרות שבהמתנה – ריגוש, המתנה, תקוה ודופמין – המאמר כאן.

  מסלול ההתפתחות הנורמטיבי בחיי אדם ודמימותיו בטבלה – סדרת מאמרים.

  שלושת המיצים

  לחלק הראשון הבצל והפלפלים

  לחלק השני – החסה

  לחלק השלישי – תפוח אדמה והבוטיראט

  לחלק הרביעי – הכוסמת המופלאה

  לחלק החמישי – נבטי הברוקולי וחלבון הנעורים

  לחלק השישי – שיבולת השועל והבטא קלגן

   לחלק השביעי – על האצות והפוקוקסנטין

  עשרת המזונות הבריאים ביותר לחולי כלייה. 1 

  טיפול טבעי ופשוט בכאבי ברכיים

  הערכות שונות במדידת אשלגן בפלזמה שוללות לפעמים שלא בצדק יתר אשלגן בה – היפרקלמיה פסאודו היפרקלמיה – Hyperkalemia

  מדד חדש לבריאותך – ביטול האסרוסקלרוזים

  אי ספיקת כליות – טיפול ללא תרופות

  אוראה – למה האוראה מוגברת ומופחת בדם Urea

  הקורטיזול וכאבים בבית החזה וביד שמאל

  להוריד קריאטינין, אוריאה ולהחלים ללא תרופות מאי ספיקת כליות

  וירוס הקורונה וגרון יבש

  -אי ספיקת כליות להחלים ללא תרופות – על הGFR ונזקי התרופות

  ההומוציסטאין – האויב הגדול של האנדותל ובריאות העורקים

  אי ספיקת כליות – אילוף הכליות הסוררות – כל מה שחשוב לדעת – חלק ג

  אריתרופויטין (EPO) Erythropoietin

  התרופות והרע – ויטמין D3

  על בדיקות הדם

  אנמיה למה חסר לי ברזל?

  רוצה להחלים מפגיעה במערכת העיכול ללא תרופות?

  להחלים בפשטות ממחלת ריאות חסימתית כרונית

  רוצה להחלים בצורה מלאה מסוכרת

  שחיקת סחוס, למה לסבול? – ללא ניתוח ללא תרופות – טיפול להחלמה

  עורקים גמישים – הסוד והדרך לזכייה בבריאות מחדש

  ההומוציסטאין – האויב הגדול של האנדותל ובריאות העורקים

  פרנצ'סקו מסינה Francesco Messina אלהים באדם שחיפש אחר היופי

  ויטמין השמש ויטמין D-

  התרופות והרע – ביוטין B7 ויטמין H

  רוצה להחלים מיתר לחץ דם?

  מזונות גבריים ובטן שטוחה

  שלושת המיצים

  על לחם חוקם של עסקים – מה באמת חשוב לדעת בכדי להצליח (פרק א')

  טיפול נפשי ללא תרופות – חרדות, פחדים וייאוש – תסמינים שיש להם פתרון טבעי, מדויק ומהיר

  חזרה לבסיס – עקרונות צירופי המזון

  על ההזנחה –

  ניתוק רגשי – על הקורוציונה

  די לכאב

  ראיית המעמקים – כניסה לטרקלין או על החיים האמתיים.

  התודעה השלילית

  ביקורת מבזה

  על לחם חוקם של העסקים

  למה אני לא מצליח להתמודד

  מגיע לי – העדר הכרה במאמץ של השועט קדימה, בהחלט יכול להוביל לכישלונה של קריירה מזהירה.

  סוכרת כלייתית (נפרופתיה סוכרתית) כן, אפשר להחלים".

  כאבי גב – פתרון טבעי, עדין ופשוט לבעיה שלך

  כאבי גב לא דורשים ניתוח – רק מגע יד עדינה

  טיפול טבעי ופשוט בכאבי ברכיים

  אי ספיקת כליות – צום חלבונים

  צום חי – הוא תרופה טבעית. אזהרה לקטונים (Lactones) –

  אי ספיקת כליות מתוקה: (נפרופתיה סוכרתית) אפשר לצאת בשלום מהצרה המסוכנת לסוכרתיים – צום חי

  אי ספיקת כליות – מתכונים לדיאטה מאוזנת – טעימה להשתגע.

  אילוף הכליות הסוררות – איך להחלים מאי ספיקת כליות להקליק כאן

  "אילוף הכליות הסוררות" תחילת פרק א

  ההמשך לפרק א' של "אילוף הכליות הסוררות"- כאן.

  פרק ב'

  פרק ג'

  נשלח ב כללי
  4 comments on “תרופה ישראלית חדשה לקורונה
  1. vorbelutr ioperbir הגיב:

   Hello would you mind stating which blog platform you're working with? I'm planning to start my own blog soon but I'm having a hard time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I'm looking for something unique. P.S Apologies for being off-topic but I had to ask!

  2. Betwing88 הגיב:

   Outstanding post, you have pointed out some fantastic details , I as well conceive this s a very fantastic website.

  3. Sensaslot88 הגיב:

   Hiya, I am really glad I've found this info. Today bloggers publish only about gossips and internet and this is really frustrating. A good blog with exciting content, that's what I need. Thank you for keeping this website, I will be visiting it. Do you do newsletters? Can't find it.

  כתיבת תגובה

  Or

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  *