רוצה להחלים מאלצהיימר

רוצה להחלים מאלצהיימר -Alzheimer's disease – לצאת בשלום מהמחלה הקשה של מערכת העצבים המרכזית?
מאמר זה נועד לך
יותר ויותר מטפלים מדווחים שהיא כבר איננה מחלה חשוכת מרפא, אפשר לרפא את כשל מערכת העצבים המרכזית.

לורנצו לוטו – דיוקן

חלק מבני הגיל-השלישי מתחילים לסבול מבעיות של הפרעות-זיכרון, שכחה, ואבדן כושר שיפוט. במקרים קיצוניים זה בא לידי ביטוי בפגיעה מוחית כמו שיטיון (דמנציה) ומחלת האלצהיימר (Alzheimer's disease). האדם שוכח, מאבד כיוון ואפילו מאבד שליטה על מערכת הרגשות שלו. יש והוא נעשה חסר יוזמה, או תוקפני ולא עלינו מאבד שליטה על מערכת הסוגרים שלו – זה נורא, אבל לא אסון. יש מוצא.

The Reader' By Ferdinand Heilbuth

כשל המרחב החושב מאתגר את הממסד, הרפואי ומכה בו. הכדורים לא עוזרים ואפילו פעמים רבות מזיקים ומדרדרים את המצב. מוות בייסורים ממתין לחולה כזה, והמוות מתרחש בבדידות איומה. מהרגע המקדים לסוף, בו לא מזהים את הילדים והנכדים שבאים לבקר בממסד הסגור – לא באמת משנה אלו כדורים נתנה לך הרפואה הממסדית!

רוצה למנוע את המחלה, ללא תרופות, באופן פשוט וטבעי. 

יש לדעתאפשר לעכב אלצהיימר ודמנציה ואפילו להחלים ממנה.

נמצאו דרכים לשקם, אחת ולתמיד, את ההצטמקות האופיינית לתופעה הזו בקדמת המוח ובצדדיו (אזורים אלה מכונים "פרונטליים" ו"טמפורליים" בהתאמה).
בשנים האחרונות, מספר אמני ריפוי והחלמה הצליחו לשחזר בטיפול נכון כ-80% מהיכולת הקוגניטיביות ולצלוח את הגיל השלישי בצלילות וללא בעיות זיכרון משמעותיות. הטיפול המצליח לא דורש תרופות! ללא תרופות, בעזרת מאמץ, התמד ושינוי סגנון חיים, ומעבר לתזונה נכונה תוך כדי שמירה על תחזוקה נכונה של הגוף כולל שחרור כיווץ שרירים כרוניים – אפשר למגר או לעקב את המחלה.

יאן קופצ'קי – צעירה עם ויולה דגמבה.

בי-12 (B12) וגופי קאטו
במקרים קיצוניים של בעיות זיכרון הצליחו למגר את המחלה. מקרי קיצון הווה אומר פגיעה מוחית ששמה שיטיון (דמנציה). מסתבר שהתזונה לתיקון המוח דווקא במקרה זה יעילה, למשל, חוסר בויטאמין B12 יכול לגרום להופעת שטיון ועל כן טיפול תזוני נכון והספקה טבעית של הויטמין שנמצא למשל בשמרים, יכול להביא לכדי הבראה מלאה (במקרה של דמנציה).

פזרו שמרים יבשים מעל הסלט והיזכרו בטוב שבחיים!
גופי קטו עוזרים לחדש את המוח ולבלום את מותם הרב מדי של תאיו. מוות רב של תאי מוח הוא אחד הסמפטומים לאלצהיימר ומה שגורם להתכווצות המוח.
מקורם של גופי הקאטו בתזונה – בפרוק שומנים – לכן התזונה שלך תהיה שומנית, והסטיק יהיה אנטריקוט ולא סטייק סינטה. הגבינה המועדפת מעתה תעמוד על 42 אחוז שומן – ואפילו יותר – גופי קטו שייווצרו בתוך גופך יחלימו את השכל שלך. רגע יש להקפיד על כמויות.
שומנים בריאים מהצומח
הרעיון המרכזי לנקות ולאפשר לגוף לפנות את כל הרעלניים החוצה – כדי שזה יקרה חייבים לשחרר את כיווצי השרירים הכרוניים ולשמור על רמות אינסולין נמוכות ככל האפשר. לכן, התזונה דלה בפחמימות. גופי הקאטו הכרחיים לבניית המוח מחדש בשבילם התפריט עשיר בשמן צמחי (לא אומגה 6). יש לזכור – גופי קטו, הם תוצרי פירוק של שומנים. הם מזון המוח, שבנוי מאחוז גבוה מאוד של שומן וכולסטרול. אחד מגופי הקטו האלה, בטא הידרוקסי בוטיראז, או ביתא-הידרוקסי-בוטיראט, הוא הנדרש. הוא שמעודד ייצור של חומרים שגורמים לשגשוג תאי עצב במוח.

גרעיני אבוקדו מיובשים – הם מקור מצויין להשגת גופי קטו יבשו גרעיני אבוקדו, אפו אותם מעט בטוסטר אובן וטחנו אותם לאבקה דקה. אבקת גרעיני אבוקדו טבעית ומועילה לתיקון המוח – ויש בה ויטמין E בשפע, הוא אנטי דלקתי ונחוץ מאוד לטיפול באלצהיימר, גם לסובלים מבעיות בפרקים דרוש ויטמין E. האבוקדו משפר את הצפיפות של העצם ומחזק את השלד. הוא מכיל כמות גבוה של חומצות אמינו, הן אבני היסוד לבניית גופנו, כולל תאי מוח. – חשוב לדעת שהאבוקדו גם מסייע ליצירת סרטונין (מוליך עצבי שמשרה רוגע), ולכן לאחר אכילתו ישנה תחושה של שובע וחיזוק התקווה, לה אנו זקוקים במסע ההחלמה הזה. השתמשו באבקת האבוקדו לסלט, תבלו כל ארוחה עם אבקת האבוקדו שלכם! זו תרופה טבעית לבניית תאי מוח, בפרט כשפרי האבוקדו  יוצא מהעונה. (מתכון בכתבה שמיועדת לתזונה מחלימת מרחב השכל) –

מה זה גופי קטו –
גופי קטו, הם מאגר כוח, אנרגיה – תוצרי פירוק של שומנים. הם מזון המוח. אחד מגופי הקטו האלה, הוזכר לעיל – בטא הידרוקסי בוטיראז, שמעודד ייצור של חומרים שגורמים לשגשוג תאי עצב במוח.
הביתא-הידרוקסי-בוטיראט (להלן βHB), מיוצרים במיטוכונדריה של הכבד מחומר המוצא  Acetyl-CoA אצטיל קואנזים A, לעתים מכנים את המולקולה "אצטיל קו Aײ או קואנזים A – הוא מופק מפירוק של פחמימות, חומצות שומן וחלבונים ובמקרה שלנו משומן צמחי – אבוקדו הוא מקור מעולה לקטו הדרוש גם שקדים, אגוזי מלך, ושמן קוקוס או מנבטי חיטה. (תזכרו להיכנס לכתבה שמיועדת לתזונה שמחלימה את מרחב השכל ומתקנת את מערכת העצבים) –  השומנים הבריאים צריכים להוות בתהליכי החלמה את רוב הקלוריות היומיות שלך מהם נוצרים גופי הקטו.

Portrait of a Gentleman in his Study c. 1530 Oil on canvas, 98 x 111 cm Gallerie dell'Accademia, Venice לורנצו לוטו  (Lorenzo Lotto (c. 1480 – 1556/57)

במצבי עקה (לחץ) הגוף נסמך בעיקר על מטבוליזם שמקורו בשומנים (אצטיל קואנזים A). אלצהיימר, כשל כלייתי, סוכרת, גם באפילפסיה ולחץ נפשי כולם מצבי סטרס – ובהם נדרשים שומנים לגוף בכדי לעמוד בהם בהצלחה – השומנים יכולים להתפרק בכבד. גם האמטיל קואנזים A מופק בכבד, והחלק הדרוש למוח עובר אליו בהמשך דרך זרם הדם: ריכוז יתר של קואנזים A  מיותר לכבד. הוא לא מסוגל לנצל אותו והעודפים עלולים רק לסתום אותו. לכן, הכבד מעביר אותם אל שאר תאי הגוף. מצב זה מנוצל לטובת הגוף. מולקולות אצטיל קואנזים A נדחסות אחת עם השנייה ליצירת מה שמכונה גופי קטו. גופי הקטו הם מאגר אנרגטי מאוד חשוב – הם יכולים לצאת למחזור הדם ולשמש את רוב התאים לאנרגיה. בנסיבות מסוימות, בקטוזיס גופי קטו נמצאים בריכוז גבוה בדם. הקטוזיס הנפוץ מתרחש ברעב, צום ממושך – אבל גם בתזונה המדוברת – המצב הזה מתאפיין בהורדת ערך ההגבה (pH). ה-ph יורד והגוף הופך יותר בסיסי ומגדיל בכך את המרחב הבריא בגוף – עוד על כך במאמרי על המזון הבסיסי הבריא והמזון החומצי שרע לבריאות שלנו – במאמרי "למה מצב בריאותי מתדרדר כשאני באשפוז (ועוד בהשגחת הרופאים)?" הקישור אליו נמצא – כאן.
הדיאטה שמתקנת את המוח יוצרת בגוף סוג של קטוזיס שיכול, כאמור לעיל, להיגרם על ידי תזונה דלת פחמימות, דבר שלרוב יגרום למטבוליזם של שומנים כמקור אנרגיה עיקרי (דיאטה כזו מכונה קטוגנית – דיאטה שיוצרת גופי קטו. היא מקנה לגוף תחושת צום בהכריחה את הגוף לשרוף חומצות שומן במקום סוכרים). זאת לא המטרה שלנו אלא החומר שבמרחב האנרגטי הזה שמעודד ייצור של חומרים שגורמים לשגשוג תאי עצב במוח!
לכן, ולמענו יש להקפיד לאכול שומנים בכל ארוחה – במידה (ולהפחית כמובן פחממות). וכהערת אגב מכאן בא נושא הצום – 3 ימי צום מזרזים יצירת גופי קטו. משום כך, למשל, גם אם אוכלים פרי בעל ערך גליקימי נמוך (תותים, אוכמניות, בלוברי) כארוחת ביניים, יש לשלב אותו עם אבוקדו – רבע פרי בבקשה – אבוקדו הוא פרי.
יבשו גרעיני אבוקדו, ותבלו באבקה שתפיקו מהם כל ארוחה גם מוס פירות יער. (מתכון בכתבה שמיועדת לתזונה שמחלימה את מרחב השכל) –
השומנים הבריאים צריכים להוות בתהליכי החלמה את רוב הקלוריות היומיות שלך. יש להקפיד לאכול שומנים בכל ארוחה.

ירון מרגולין מראה היכן נמצאות שתי נקודות האיזון החשובות ביותר לאיזון המוח הרגשי.

אמנות הטיפול וההחלמה
נושא הטיפול להחלמה דורש דמיון, איסוף נתונים וקליטת עיקרי התופעות – תכונות שמתפתחות בסדנאות של אמנים אמתיים – ככל שמגיעות, תופעות קשות יותר -הולכת ונחשפת יוזמה והשראה ואמנות ההחלמה מתפתחת וגם הרפואה. התמחותי – בתיקון הכליות הסוררות מציפה אותי בפניות מרחבי העולם והנושא העיקרי כמובן פחדים, חרדות ואי ספיקת כליות, גם האלצהיימר מגיע ומאתגר – דרך הטיפול בו דומה לשיטות חדשניות לאיזון אינסולין או שמירה על אינסולין נמוך בבעיות סכרת –אפילפסיה בקרב ילדים ואיזון מחלות כלייה – בהחלט, אנחנו כבר לא לבד, האתגר החדש מחלחל גם לממסד הזקן בעל המונופוליזם של ההחלמה דרך אמצעים מעוררי תמיהה לפעמים. על נושא החלמה מאי ספיקת כליות או כשל הכליות וממצבים של קריאטינין גבוה ו GFR נמוך =אי ספיקת כליות – כיום הוא גורם המוות מספר אחד בארה"ב, אני מזמין אותך לקרוא עוד במאמרי "אילוף הכליות הסוררות" – כאן. הפתרון נמצא לחולים, כיום גם במצבים של אי ספיקת כליות.

ירון מרגולין – טיפול טבעי, פשוט ומדויק – להקלת הכאבים.

כיווץ שרירים כרונים יוצר לחץ פיזי תמידי ומונע ממך לחשוב ולזכור
החלמה ממחלת זיכרון שדועך מתחילה בסילוק כיווצי שרירים כרוניים שלוחצים על העצבים של גופך. הלחץ הזה יוצר סטרס נפשי וגופני. הוא משבש בגוף את מעבר הפולסים העצביים. ההנחיות מהמוח לגוף לפעולה עוברות בצורה חלקית בלבד. מעבר המידע למוח מהגוף מתקלקל, כך שלמעשה, כיווצי השרירים הכרוניים = והדמימות (כיווצי הרגשות עקב טראומות) משבשים עד כדי משגעים את מערכת העצבים – שהולכת ונחלשת, והיא מותשת מעייפות. פריצת הדמימה, שחרור הכיווץ הכרוני בשרירים היא שמביאה לכך שהמוח נרגע ומתאזן. זה הרגע שממנו אפשר להתחיל להירפא.

Arno Breker -"The Calling" (1941

הצטמקות המוח היא הבעיה המרכזית של האלצהיימר – המוח קטן ויורד ממסה של 1,394 גרם ל-1,161 גרם, מאחרי התופעה נמצא מוות – אבדן של התאים המהווים את החומר האפור של קליפת המוח ואיבוד האקסונים המהווים את החומר הלבן של מרכז המוח. המוות הזה במרחב השכל שלך מתרחב וגורם להצטמקות המוח ולהקטנת נפחו. המוח באמת נראה מצומק, חריציו רחבים ועמוקים יותר וגם חללי המוח גדולים יותר. הכיווץ המוחי ניכר בירידה במספר הדנטריטים ובצפיפות הסינפסות: תהליך זה מקביל לפגיעה בהולכה העצבית של מסרים אל המוח וממנו בשל כיווצי השרירים הכרוניים, תזונה רעלנית, העדר שינה והתפתחות המחלה – כיווץ בקדמת המוח ובצדדיו (אזורים אלה מכונים "פרונטליים" ו"טמפורליים" בהתאמה).

כיווץ שרירים כרוני מוריד את איכות זרימת הדם המוחית – הדם חייב לזרום מהגוף למוח ובחזרה, אבל גם באבר המוח עצמו כשל בזרימה יוצר אינפקציה – דלקותהאלבומין עולה בבדיקת השתן – לרוב חלבון לא אמור להופיע בשתן. לפיכך, הופעת חלבון השתן (פרוטאינוריה) משקפת בדרך כלל מצוקה – מצב של דלקת או בעיה בכליות, שמאפשרת מעבר של מולקולות גדולות כמו אלבומין או חלבון אחר לשתן. במצב זה יש לבדוק שוב גם את רמת החומצה האורית  Uric Acid היא חומצת שתן ואם רמתה גבוה ולא מוצאים מדוע החומצה האורית מציפה את הדם הווה אומר יש כאב בגוף או דלקת שמתפתחת בעקבות הלחץ – או החסימה שהכיווץ הכרוני בשריר יוצר על מערכת ההזנה והניקוז של הגוף. בדרך כלל החסימה מתרחבת בגלל הדלקת גם נוסף לכך מתפתחת תופעה של הסתיידות השריר ושינוי מערך הכימיה בתא השרירי הרי שהחסימה רק הולכת ומתגברת. שחרור השרירים מרגיע את הנפש, מאזן את המוח הרגשי, מחזק את מערכת החיסון, מסלק כאב ומביא בן השאר לירידה של ערכי החומצה האורית בבדיקת השתן כשעלייתה שם לא מובנת.

The Procession of the Trojan Horse into Troy, c. 1760 Giovanni Domenico Tiepolo, (1727–1804

כיווצי השרירים שלא מרפים – כיווצי השרירים הכרוניים. לוחצים כחוסם עורקים על מערכת צינורות הדם וחוסמים את הזרימה הטבעית בתוכה. זו גם הסיבה לשיבוש חילוף החומרים של המוח, בייחוד של גלוקוז. חסימת מערכת הניקוז יוצרת דלקותכיווצי השרירים הכרוניים סותמים אותה – הפסולת נערמת, נרקבת והגוף מתמלא בדלקת הנוראה – האלבומין נמוך. אלבומין הוא חלבון (פרוטאין) הנפוץ ביותר בדם. חלבון שיכול לשמש מקור לחומצות אמיניות שלהן הגוף נזקק לבנייתו ואשר הגעתן מהמזון מוגבלת בתרחישי רעב. במצבי כיווץ שרירים כרוניים  נוצרות דלקות והוא חסר בדם. סכנת רעב מרחפת על הגוף – בנוסף לכך, מבחינה ביולוגית, הדלקת מחמצנת את התאים ויוצרת רדיקלים חופשיים, שתוקפים את התאים. יש לזכור שמיץ ירוק מעלי חסה מכיל חומצה אמיניות שדרושות לבניית תאי המוח – שתו גם משקה כורכום שנזכר למטה, אכלו אוכמניות גם אם המוח שלך משתבש זיכורו יש מוצא בעזרת התזונה המחלימה וההרפיה של כיווצי השרירים הכרוניים. האחרונים חייבים להשתחרר – לשם הרפיית השרירים ושיפור גמישות הגוף, ייסדתי את טכניקת המתיחות העדינות – "לחיצות ההחלמה" שנחשפה כאחת השיטות הטובות ביותר לשחרור כיווצי שרירים כרוניים ולשחרר מהדלקת שמרעילה אותך.

לחיצות ההחלמה – רישום בן טריט

לחיצות ההחלמה יכולות לעזור
לחיצות ההחלמה – טכניקות מתיחה זעירות שמשחררות כיווץ שרירים כרוניים התפתחה בעולם הריקוד ורק בשלב מאוחר נחשפה כבעלת סגולות מרפא נדירות. לחיצות ההחלמה מגמישות ומאפשרות למערכת הניקוז וההזנה של הגוף להתחדש. ההרפיה משחררת את המערכת העצבית וההורמונלית מהפרעות ומאפשרת לגוף להתנקות ולהיבנות מחדש, בהמשך מוזרם למוח חמצן ומזון שנדרש לו כדי להחלים את עצמו.

מיץ ירוק, טרי שנסחט הרגע בכל בקר חדש – זה נהדר – המיץ מכיל מסה והיא עשירה בגלוטמין Glutamine לו האדם זקוק מאוד כדי להיות בריא.

תזונה יכולה לעזור 
מה צריך לעשות בתחום התזונתי כדי להגיע לגיל השלישי עם זיכרון טוב? מה צריך לעשות כדי להישאר בריא ועם כמה שפחות מחלות זקנה? התשובה נקשרת בשכל הישר ולא בהרגלים הישנים. שינוי הרגלים זו משימה רצינית אבל אפשרית – עוד על כך בוידאו שיצרתי "דיאטה שמצליחה תמיד" – כאן
ואשר לתשובה לשאלות האלו, כמובן, שהיא לא חד-משמעית והיא תלויה בשילוב של מספר רב של גורמים. לשם כך דרוש אבחון מדויק.

Lai Krathong- מנח פרחים נשלחת על פני המיים  לאלת המעמקים.

מוזיקה ואימון ריתמי יכול לעזור
פעילות פיזית מתונה, היא חלק משינוי אורח חיים גם שילוב אורח חיים חברתי, יש לפגוש באנשים אמתיים ולחוות את הביטוי שעולה משרירי הפנים שלהם וגם למוזיקה איכותית יש תפקיד חשוב – מוזיקה איכותית היא זו שבה אף חלק לא בא לידי ביטוי על חשבון חלק אחר, לא המקצב מכריע ולא המנגינה – כל היסודות משרתים רעיון ופועלים בה בהרמוניה – וכשכולם חוברים יחד הם מקטינים, במידה מסוימת, את הסיכון לחלות במחלה אבל הם בהחלט מסייעים להחלים את הנפגע ממנה. לכן יש להשתלב  באימון ריתמי. אני למדתי אימון ריתמי במשך 7 שנים אצל אורה גורלי – המומחית הגדולה בישראל לאימון רתמי – התכנסו לקבוצה ייעודית והתחילו לצעוד לקצב המוזיקה, אפילו 10 דקות בלבד פעם בשבוע, ולאחר מכן שבו במנוחה וקומו אחריה שוב לצעוד. לכו בקצב הנכון במשך  7 דקות נוספות. תאזינו למוזיקה הייטב, עם הגוף: מוצרט, ורדי, שומן גם ליסט, ברהמס ומוסורגסקי, מותר באך, פון ובר וצ'יקובסקי – תקשיבו לבטהובן, לרכמנינוב, מסנה, מנדלסון – רק לא סטרוינסקי וברטוק או האלו שמוציאים את מרכיבי המוזיקה מההרמוניה – כמורדכאי סטר, קרל אורף ובנג'מין בריטן – ברליוז, פּוּצִ'ינִי, מאיירבר זה נהדר תאזינו באופן פעיל עם כפות הידיים והרגליים, עם הגב ונועו כרקדני הצמרת העוברים אימון ריתמי עוד על כך קראו  כאן.

פסטיבל העגבנייה – La Tomatina day ספרד – עגבנייה היא מזון ששומר על המוח שלנו.

מה לאכול כדי להגן על המוח?
התפיסה התזונתית ביסודה דנה במצב של הרעלה ודלקת בגוף הד לכיווץ שרירים כרוניים. כיווץ שרירים כרוני יוצר דלקת, בגלל חסימת מערכת הניקוז. החסימה הזו יוצר רמות של הורמונים שונים ושל ויטמינים ומינרלים שונים בדם, רמות של סוכר, מיותר, בשתן מופיע האלבומין וחלבון מת הולך ונערם, מרקיב ומרעיל את הגוף, את המוח וגם את הנשמה. מזון שיש לו השפעה נוירוטוקסית שלילית על הגוף נאסר. אלוורה למשל מאוד בריאה – לא האלואין שלה. יש להסירו לגמרי – כי הוא נוירוטוקסוני (neurotoxicity) לחולי הכשל החשיבתי כל זה אסור! 
ככלל התזונה שמטפלת במוח מתמקדת ברמות הרעלים שיש להם השפעה נוירוטוקסית בגוף ובהם מתכות שונות כמו עופרת, כספית, אלומיניום, ארסן, קדמיום; חומרי הדברה; וכן עובשים שונים (מעין חול לבן על גבינת צ'דר, עיגולים סגולים על פרות, ומעין פרווה הפזורה על ג'לי. העובש המשמש ליצירת רוקפור, גבינה כחולה, ברי ברי וקממבר, הוא בטוח לשימוש ואכילה.). את כולם יש לסלק כל מזון שאתם מזהים (בעזרת ד"ר GOOGEL) שמכיל אותם חומרים רעלניים – בדקו היטב ברשימת מרכיביו – תה – חלק מסוגי התה שנחשבים בריאים, אבל הם לא – תה מסוגים שונים מכיל מגנזיום ונחושת בדקו הכול – כדי לא להציף את גופכם ברעלים. בודקים הכול אוכל, עלים, תה, אוויר ואם יש במזון שלכם מתכות או צבעי מאכל ושאר רעלים ישר להכניס אותו לרשימת המזונות האסורים.

יש מוצא מהרעלה – גם אם מצבכם רע מבחינה טוקסינית תה רוזמרין, קינמון, שן הארי, שורש כורכום, סרפד וג'ינג'ר – כולם מנקים את הגוף מרעלים. הג'ינג'ר מחזק את מערכת החיסון ומסייע לכבד לבנות תגובה אנטי-חמצונית למקרה של פולשים עתידיים, הוא נלחם ברדיקלים החופשיים שכבר נמצאים בגוף – שתו תה ג'ינג'ר. חליטת גרעיני כוסברה יוצרת תה כוסברה נפלא– הוא משקה חשוב במיוחד להפחתת רמת הכספית בגוף. שתו מיץ חסה כל בקר. ראו עוד על מיץ החסה – בכיתוב שמצורף לצילום מיץ החסה שלי – כאן למטה.

מיץ חסה אורגנית - מכיל כמות גדולה של גלוטמין - Glutamine חומצת אמינו שבונה את תאי המוח - היא שיכולה לסייע להחזרת הזיכרון וכושר הריכוז. מ-1 ק"ג חסה, שנסחטה נקבל מיץ בריא שמכיל 602.6 מ"ג חומר משפר מחשבה, זיכרון ואבני בניין שבונות את המוח שלנו. המיץ הירוק מצויין לתהליכי הבראה ממחלת האלצהיימר. במוח הגלוטמין מומר לחומצה גלוטמית, אשר יחד עם גלוקוזה מהווה דלק למוח. חומצת האמינו הזאת חשובה מאוד לתפקוד המוח ומגבירה GABA -gamma-amino-buytric-acid. חומצת האמינו הזו גם פועלת כמעביר בין עצבי. מונעת רמות גבוהות של אמוניה, ומאזנת את רמות הסוכר בדם, וגם להם השפעה על תפקודים קוגנטיביים. בזמן מחלה גלוטמין מחזק את מערכת החיסון, מקצר זמן החלמה מניתוחים ופציעות - שתו מיץ חסה כל בקר.

מיץ חסה אורגנית – מכיל כמות גדולה של גלוטמין – Glutamine חומצת אמינו שבונה את תאי המוח – היא שיכולה לסייע להחזרת הזיכרון וכושר הריכוז. מ-1 ק"ג חסה, שנסחטה נקבל מיץ בריא שמכיל 602.6 מ"ג חומר משפר מחשבה, זיכרון ואבני בניין שבונות את המוח שלנו. המיץ הירוק מצויין לתהליכי הבראה ממחלת האלצהיימר. במוח הגלוטמין מומר לחומצה גלוטמית, אשר יחד עם גלוקוזה מהווה דלק למוח. חומצת האמינו הזאת חשובה מאוד לתפקוד המוח ומגבירה GABA -gamma-amino-buytric-acid. חומצת האמינו – גלוטמין – גם פועלת כמעביר בין עצבי. מונעת רמות גבוהות של אמוניה, ומאזנת את רמות הסוכר בדם, וגם להם השפעה על תפקודים קוגנטיביים. בזמן מחלה גלוטמין מחזק את מערכת החיסון, מקצר זמן החלמה מניתוחים ופציעות –  בנוסף מיץ החסה מכיל לויצין – חומצת האמינו Leucine לאוצין היא אחת מ8 חומצות האמינו החיוניות שאין ביכולתנו לפרק מתרכובות פפטידיות מורכבות ועלינו לצרוך אותן ממזון בצורתן הבסיסית. לאוצין היא חומצת אמינו שמסייעת לוויסות רמות סוכר בדם, צמיחה ותיקון של רקמות שרירים (כעצמות, עור ושרירים), לייצור הורמון גדילה, ריפוי פצעים, כמו גם רגולציה לאנרגיה. מונע פירוק של חלבוני שרירים ומגנה בכך על תפקוד הכליות. ללאוצין תפקיד חשוב במוח משום שביכולתה להחליף גלוקוז, בדיאטה דלת פחמימות. שתו מיץ חסה כל בקר.דטוקסיפיקציה – ההתנקות מרעלים (דטוקסיפיקציה Detoxification) מרתקת ועוברת שלב שחייבים להכיר אותו – הגם שסימני הניקוי שונים מאדם לאדם רוב האנשים חווים אותם כהתפרצות של מחלה: סימני שפעת קלה, חום, כאבי ראש, גזים בבטן, פריחות בעור, וגרוד. במרחב הרגשות מתגבר הסטרס והאדם נוטה לתוקפנות – יש להמתין שתופעת כאבי ההחלמה וההתנקות מרעלים תעבור (עוד על כך כאן).

ללא ספק התזונה היא האתגר הגדול ביותר – מפסיקים לחלוטין לאכול מתוק – אין סוכר, אין דבש, אין תמרים, אין פחמימות שהרי גם הן סוכר ואלכוהול! חיטה, בורגול, קינואה, פחמימות וסוכר, הם הרוצחים השקטים של המוח שלנו –  לפעמים, אם קצב השרירים המכווצים משתנה ממהיר לאטי, אני מאפשר "פשע סוכרי" בצורת כף אורז בסמטי עם עדשים. אסור לערבב חמוץ עם מתוק באותה ארוחה. חמוץ שותים או אוכלים לבד ומתוק אסור, מותר פרות יער, תות ופטל – בדרך כלל הם חמוצים.

ירון מרגולין שב ובוחן את קצב השחרור וכיווץ השרירים – לחיצות ההחלמה, פתרון טבעי, עדין ופשוט לבעיה שלך.

אבחון בעזרת קצב שחרור השרירים יכול לעזור
בדיקות מעבדה, מבחני קוגניציה והמגע בגופך כולם מאפשרים להעריך את קצב השחרור של השרירים קצב השחרור ומהירות התכווצותם הם המצפן שעומד לרשותנו – המדד הראשון לתזונה – למשל, קצב כיווץ מהיר מדבר על ph שגוי, עודף חומציות במזון ודורש שינוי, גם אם הוא נראה תחילה מאוזן. לפעמים קצב הכיווץ מהיר בשל עודף חלבון מהחי שידרוש להוסיף מזון צמחי – וזה הולך ונעשה מורכב כי גם מזון צמחי רעלני במקרי האלצהיימר.
קצב הכיווץ השרירי בהחלט חושף את קצב ההחלמה האמתי! לשם כך שבים ונוגעים, מותחים ומניעים ובוחנים איזה שריר מתכווץ, מה מהירות הכיווץ והשחרור שלו.

אבחון בלתי פוסק יכול לעזור
מצב הכימיה בגופך כל הזמן משתנה ומשנה את התפריט – הכל שב ונחשף בבדיקות קצב כיווץ השרירים אבל גם בעזרת בדיקות הדם, בקצב הכיווץ השרירי אני חושף את קצב ההחלמה האמתי. אבל, גם לקצב השחרור וההרפיה תפקיד אבחוני – היכולת להשתחרר מהר וככך שהשחרור משתפר ברבות הזמן ולאורך הפגישות, אני לומד על שיפור הקוגניציה אבל גם על מצב מי השתייה ואיכות השינה – כשהשרירים מסרבים להשתחרר בטכניקת נשימות העומק – סביר להניח שהשתייה דלה מדי והגוף צמא ושעדיין השינה לא איכותית. הכיווץ ברגלים מלמד על השינה ועודף חלבונים בתזונה גם על מלחים ורעל מתרופות ובזרועות על הקוגניציה. בגב הוא מלמד על הקוגניציה ועל שתית המיים. יש לבחון שוב ושוב את קצב שחרור וכיווץ השרירים- יש לשוב ולבדוק את תוצאות בדיקות הדם, השתן והצואה וללמוד את כל התוצאות שמראות על יציאה מהנורמה – בכל כמה שבועות. רוצה לומר שהתזונה הבריאה כאן מאוד אישית ומשתנה כל הזמן.
ואין זה הכול כי, במקרה שלפנינו, גם את המערכת הקוגניטיבית עלינו לשוב ולאבחון.

רמברנדט 1654 אישה מתרחצת בזרם הנהר

 

אבחון בעזרת MMSE – MMSE היא שיטת אבחון, שמסייע להגדרת חומרת המחלה והטיפול הנדרש בכשל של מערכת העצבים המרכזית. בעזרת MMSE אפשר להעריך כמה מהתפקודים הנפשיים וההכרתיים, ובהם: זיכרון לטווח קצר ולטווח ארוך, טווח קשב, ריכוז, שפה ומיומנויות תקשורת, יכולת תכנון, גם יכולת להבין הוראות – מתקבל ציון סופי (30) שמשקף את המצב הקוגניטיבי מסיכום מספרי הציון המרבי שאפשר לצבור במבחן MMSE – הוא ומשמעו האדם בריא. כל ציון נמוך מ-30 עלול להצביע על מחלת אלצהיימר. ככל שהציון נמוך יותר, כך המחלה חמורה יותר. וככל שאנו מצליחים לחזור בציר המספרים ולעלות או להתקרב ל-30, עולה החיוך שלנו, וההבנה שאנו הולכים ומחלימים!

זורק הדיסקוס הוא פסל שיש קלאסי יווני מהתקופה הקלאסית, שפוסל על ידי מירון. פסל השיש הוא העתק רומי במוזיאון הבריטי – לונדון שנעשה לפי המקור שנעשה מברונזה

ריתמיקה מבית מדרשו של דלקרוז
בעזרת אבחון ריתמי, נחשפת חומרת המחלה ונסיגתה בכיוון בנייתו של המוח מחדש. ככל שהנבחן מדייק בצעידתו ביחס למקצב מוזיקלי שנשמע כהגדי: לך (רבע), רוץ (שתי שמיניות) כפית (מקצב שמשמש את הנבחן לדהירה או "מלאך" (שני צלילים במרחב זמן שמשמש לדילוג) אפשר להעריך כמה מהתפקודים הנפשיים וההכרתיים כגון רהיטות, תשומת לב, ריכוז והסקת מסקנות לצד הזיכרון לטווח קצר ולטווח ארוך וכן את טווח הקשב, והתמצאות במרחב. בעזרת יחסו לחלל המוזיקאלי גובה הצליל – ועוצמותיו (קרוסיס, אנאקרוסיס) מתח והרפיה – הכושר החושב הלא אויקלידי (אמפתיה וזיהוי רגשות) או זיהוי הסימנים שבמרחב האוקלידי מלמדים על התפוקדים המופשטים והעמוקים ביותר של יכולת המחשבה וההמשגה של המוח גם על החלמתו.

בית הספר – יאן שטיין. צייר הולנדי. Jan Steen (1625/1626–1679.

התוכנית התזונתית

: 'תנו לרפואה להיות המזון שלכם, ולמזון שלכם להיות הרפואה שלכם'. היפוקרטס  – התפריט להחלמה הוא גרסה קיצונית של התזונה הפליאוליתית שבה אוכלים בעיקר שומנים ומעט חלבונים ולפעמים גם צורכים תוספי תזונה, מרביתם שומנים. התפריט מאפשר למוח לקבל את האנרגיה שלו משומנים, הם דלק־על למוח, ולא מפחמימות שמזיקות לו. 75% מהקלוריות מגיעות משומנים בריאים, 20% מחלבונים ו־5% בלבד מפחמימות.

שולחן האוכל של הנרי ה-8 בהמפטון קורט

ירקות – ירקות הצומחים מעל לאדמה אפשר לצרוך ללא הגבלה. לעומת זאת, יש להפסיק לחלוטין צריכת ירקות שורש כמו תפוחי אדמה, בטטה וגזר גם בוטנים, סלק ובצל. תרד, עלי רוקט גם אכילה של קייל וסוגי עלים אחרים כגון חסה, שמיר, וחרדל על בסיס קבוע עוזרת להאט את ההידרדרות הקוגניטיבית הודות לוויטמין K, אשר נמצא בהם בשפע ומסייע לשיפור התפקודים המוחיים. גרגר הנחלים – מקטין את רמת החומציות והדלקתיות בגוף הוסיפו אותו לסלט שלכם. הוספה של מנה (כ- 30 גרם) או שתיים של ירקות ירוקים עם עלים לתפריט היומי היא חיונית למי שרוצה להדוף את מחלת האלצהיימר לסייע לנפגעי אוטיזם ו־ADHD שמונעים מהם לממש את עצמם וכן מדמנציה, ALS ומחלות אכזריות אחרות שנקשרות במערכת העצבים המרכזית. מיץ חסה אורגנית – מכיל כמות גדולה של גלוטמין – Glutamine חומצת אמינו שבונה את תאי המוח – הגלוטמין עובר בקלוט את מחסום  דם-מוח. – סגירה חזקה של כלי הדם במוח שמאפשרת העברה בררנית ביותר של חומרים – כאמור לעיל, הגלוטמין נמנה על החומרים הבודדים שיכולים לעבור את המחסום הזה. במוח הוא הופך לחומצה גלוטמית – המשמשת דלק למוח, בעיקר בדיאטת דלת פחממות. החומצה גלוטמית היא שיכולה לסייע להחזיר את הזיכרון וגם משפרת את כושר הריכוז והאינטליגנציה. מיץ החסה מכיל כמות גדולה של גלוטמין. מ-1 ק"ג חסה, שנסחטה נקבל מיץ בריא שמכיל 602.6 מ"ג חומר משפר מחשבה, זיכרון ואבני בניין שבונות את המוח שלנו. המיץ הירוק שנסחט מחסה מצויין לתהליכי הבראה ממחלת האלצהיימר. במוח הגלוטמין מומר לחומצה גלוטמית, אשר יחד עם גלוקוזה מהווה דלק למוח. חומצת האמינו הזאת חשובה מאוד לתפקוד המוח ומגבירה GABA -gamma-amino-buytric-acid. הגלוטמין – גם פועל כמעביר בין עצבי. מונע רמות גבוהות של אמוניה, ומאזנת את רמות הסוכר בדם, וגם להם השפעה על תפקודים קוגנטיביים. בזמן מחלה גלוטמין מחזק את מערכת החיסון, מקצר זמן החלמה מניתוחים ופציעות – שתו מיץ חסה כל בקר.

חסה – תרד, עלי רוקט גם אכילה של עלי קייל וסוגי עלים אחרים כגון חסה משי, שמיר, גרגיר הנחלים, וחרדל על בסיס קבוע עוזרת להאט את ההידרדרות הקוגניטיבית הודות לוויטמין K, אשר נמצא בהם בשפע ומסייע לשיפור התפקודים המוחיים. הוספה תמידית של מנה בת כ- 30 גר עלים שומרת על הבריאות – הכינו כל בקר מיץ ירוק, ששומר על כוח נעורים.

שום – אכלו שום, במידה. השום גדל מתחת לאדמה ובכל זאת כחריג שנמצא כאחד מהמזונות הבריאים ביותר למוח האדם. השום הוכח כיעיל בהגנה על תאי המוח, ובהגנה מפני מחלות ניווניות כגון האלצהיימר. בנוסף, השום גורם לדילול של הדם, מה שמאפשר זרימה מהירה יותר של הדם למוח.
עגבניות – העגבניות מכילות ליקופן, מפורסם בעולם כולו, כאחד מחומרי התזונה הבריאים ביותר. הליקופן נקשר בצבע האדום, אבל גם בהגנה מפני מחלות מוח שונות, כגון אלצהיימר, שיטיון (דמנציה) גם הקרוטנואידים נמצאים בעגבנייה (גם בעלי תרד) – הם קבוצת פיגמנטים אורגניים המצויים בצמחים שצבעם אדום (גם צהוב) אשר מפחיתים את רמותיו של ההומוציסטאין – חומצת אמינו הקשורה לנזקים מוחיים. מומלץ לאכול את העגבניות מאודות, אפויות או מבושלות.
שומנים – שקדים, אגוזים גרעיני חמנייה ודלעת, זרעי שומשום ופשתן, צנוברים, אבוקדו, זיתים, שמן נבטי חיטה, שמן זית ושמן קוקוס. שמן קוקוס מכיל טריגליצרידים עם שרשראות בינוניות שמעלות את רמות הקטונים בדם – הוא אחד המזונות החשובים ביותר למוח. שמן קוקוס מביא לשיפור משמעותי בתפקוד הקוגניטיבי. צריכת כף אחת בלבד של שמן קוקוס ביום חייבת להיות חלק מהתפריט של המחלים – הדבר מומלץ לכל אחד, בכל גיל על-מנת לשפר את תפקודי המוח והזיכרון. השתמשו בכפית שומן דגים ליום.
שמן לבישול – מומלץ להשתמש בשמן אבוקדו, שמן קוקוס, אפשר גם בחמאה.
פרות – למעט ואך ורק פרות יער, תותים ופטל, אוכמניות וגם הם לצד רבע אבוקדו ו4-5 שקדים. במקרים מסוימים אני מאשר תפוח עץ (חמצמץ).
אוכמניות – הן פרי נפלא גדוש בנוגדי חמצון שמגנים על תאי המוח מנזק של רדיקלים חופשיים שפוגעים בהם. והן מגנות על הגוף מתרכובות ברזל רעילות שאנו נחשפים אליהן ואסורות לחולים במחלה הניוונית הקשה הזו.
מוצרי חלב – יש להימנע מחלב, אם צורכים רק מוצרי חלב עתירי שומן.
ביצים – ללא הגבלה.
בשר ועוף –  בכמויות זעירות. עד חצי גרם חלבון לכל ק"ג ממשקל הגוף, ורצוי גם פחות מכך. אם משקלך 60 ק"ג מותר 30 גרם חלבון – זהו!
דגנים וקטניותאסורלא לצרוך. הם ברשימת האסורים!
חיידקי מעי – כרוב כבוש, בכבישה ביתית. כף אחת ליום כי חשוב לשקם גם את אוכלוסיית חיידקי המעי. לצורך זה רצוי גם לאכול מרק עצמות ורגל קרושה (מעדן פולני) . הקולגן שנמצא בעצמות מתפרק לג'לטין במהלך הבישול ומסייע לרפא את מערכת העיכול. יש לאכול ירקות כבושים רק מכבישה ביתית ולהעדיף כרוב. כולם מכילים כמויות גדולות של פרוביוטיקה ופרה-ביוטיקה. מומלץ גם לשתות את המים שלהם, להכין ג'לטין ממיץ ירוק עם מיץ פירות יער. מיץ ירוק מעלי חסה, כרוב, עלי רוקט ולהוסיף חצי אבוקדו – באבוקדו יש הרבה ויטמין E.
ויטמין E – נמצא שהטיפולים בו הביאו להאטה משמעותית בדעיכה התפקודית ובצורך להתאשפז, כשמדברים על ויטמין E מתייחסים לצורת אלפא-טוקופרול, שהיא ההתגלות הדומיננטית כמותית שמשמשת אותנו בתהליכי ההחלמה – אגוזים וזרעים: פקאן, שקדים (2 כפות – אונקייה אחת מכילה 7.4 מיליגרם אלפא טוקופרול), הבוטנים אמנם מכילים כמות טובה של חומר בריא (אונקייה – 29.5735295625 סמ"ק – כ 2 כפות מכילה 2.5 מיליגרם אלפא טוקופרול) אבל הם נמצאים ברשימת המאכלים האסורים, אגוזי אדמה (Hazelnuts) שמכילים 4.3 מיליגרם אלפא טוקופרול באונקייה אחת – פשוט אסורים, פקאן, זרעי חמניות, אגוז לוז מותרים.
ויטמין B6 – B6 בעל תפקיד חשוב בשמירה על  זיכרון, זרימת הדם, תפקוד נכון של הכבד ומערכת העצבים. יש לו תפקיד חשוב בספיגה של חומצות האמינו במעיים. ככל שהספיגה טובה יותר, כך המוח שלנו יקבל את חומרי הגלם להם הוא זקוק טוב יותר – העדרו ניכר בכאבי שרירים וחולשה לא מוסברים – בגרעיני חמנייה – יש וויטמין B6 בכמות טובה, בחצי כוס יש כ- 0.25 מ"ג, אבל באבוקדו יש יותר ויטמיןB6. באבוקדו אחד יש כ-0.4 מ"ג של ויטמין B6. פיסטוקים טריים – הינם מקור מצוין לויטמין הזה, בחצי כוס פיסטוקים יש כ-0.5 מ"ג. הערה – הגוף לא אוגר ויטמין B6 ולכן אכילה חד פעמית לא מסייעת לתהליכי ההחלמה מכשל השכל. לאספקתו הקבועה יש לצרוך מאכלים אלו באופן קבוע.
שמנים ממקור צמחי: שמן נבטי חיטה (המקור העשיר ביותר של אלפא טוקופרול כאשר כף אחת מכילה 21.5 מיליגרם ויטמין), שמן זית (אונקיה מכילה 1.9 מיליגרם של אלפא טוקופרול), שמן קנולה (כף אחת מכילה 2.4 מיליגרם אלפא טוקופרול בנוסף ל-3.8 מיליגרם גאמא טוקופרול), שמן שעועית, שמן זרעי מלון, שמן חמניות, שמן סויה (כף אחת מכילה 1.1 מיליגרם אלפא טוקופרול בנוסף ל-8.7 מיליגרם גאמא טוקופרול), שמן חריע (כף מכילה 4.6 מיליגרם אלפא טוקופרול), שמן תירס (כף אחת (1 כף = 15 סמ"ק = 300 טיפות + כחצי אונקייה) מכילה 1.9 מיליגרם אלפא טוקופרול בנוסף ל-8.7 מיליגרם גאמא טוקופרול).
קינמון – הקינמון ידוע בטעמו הייחודי וביכולתו לשפר מצב הרוח, אבל יש לו יכולת מוכחת להעלאת התפקוד המוחי . לקינמון יש יתרונות בריאותיים רבים, הכוללים בין היתר פירוק משקעי חלבונים הנוצרים במוח כתוצאה מהאלצהיימר, וגם הפחתה של דלקות באזור הזה – היא בסיס להחלמה מהמחלה. בנוסף, הקינמון משפר את זרימת הדם במוח, מה שחזק את חשיבותו למבקש להחלים מאלצהיימר. הוספה של מעט קינמון לתזונה היומית תשפר את התפקוד המוחי, ואפילו שאיפה של הניחוחות שלו מסייעת ומגבירה את יכולות הריכוז, הזיכרון החזותי והזיכרון לטווח הקצר.
רוזמרין – Rosemary – צמח תיבול שמשפיע על תהליך ניקוי הרעלים מהכבד – הרוזמרין מפעיל את הכבד ומעודד אותו להיפטר בעצמו מטוקסינים שונים כולל עודף הורמונים בגוף.

משקה שורש כורכום נפלא – הוסיפו לתזונה היומית שלכם צ'אי נפלא המבוסס על שורש כורכום טרי קצוץ דק. בתמונה ירון מרגולין מתענג על משקה הכורכום בבית קפה בלונדון – צילם יוחאי חקק.

שורש כורכום – הוא נוגד חמצון ואנטי-דלקתי, גדוש בנוגדי חמצון שמגנים על העורקים והוורידים במוח, מסירים צברי חלבונים, משפרים את זרימת הדם במוח ומביאות לעיכוב של מחלת האלצהיימר. כורכום עוזר להגביר את ייצור מיצי המרה ואת הזרימה שלהם ומסייע בתהליכי ניקוי הגוף מרעלים. כורכום וגם אומגה 3, פשוט מעודדים יצירת תאים חדשים וקשרים חדשים במוח. תוספת של כפית כורכום טרי – לקנות את השורש – לתזונה היומית או הכנה של צ'אי נפלא המבוסס עליו ונמכר בבתי הקפה בלונדון בהחלט יסייע בדרכך להחלים ולשמור על תפקודי המוח גם לטווח ארוך.
שוקולד 70-90 אחוז מוצקי קקאו – השוקולד האמתי, השוקולד המריר מכיל נוגדי חמצון שמסייעים בהאטת תהליך ההזדקנות של המוח, וגם משפרים את זרימת הדם למוח ומספקים לו בכך חמצן וחומרי מזון חשובים נוספים.
אגוזי מלך – רשימת היתרונות שלהם ארוכה הודות לנוכחות של נוגדי חמצון רבים, הם מקלים על דלקות ומונעים את התפתחותן, האגוזים האלו מסייעים לא רק במניעה של מחלות מוח ניווניות דוגמת אלצהיימר, ושיטיון אלא גם במניעת תסמיני המחלה כאשר היא כבר משפיעה על החולה. אגוזי מלך מגנים מפני חלבון בטא עמילואיד, שנמצא במוחם של חולי אלצהיימר רבים וגורם להשפעות ההרסניות של המחלה. האגוזים שמזכירים בצורתם את המוח, שומרים עליו מפני נזקיהם של הרדיקלים החופשיים, וצריכה של 6 אגוזי מלך פעם ביום הכרחית למי שמבקש סיוע ושפור הבריאות הקוגניטיבית שלו.

נשארו לך שאלות-

אשמח לשמוע ממך – ירון מרגולין

אשמח להשיב על כל שאלה

שם:

טלפון:

דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם):

איך אני יכול לעזור לך:


לחיצות ההחלמה – לאתר החדש שלי – נא להקליק כאן  

למען הסר ספק המידע באתר ובמאמרים הם חומר למחשבה – פילוסופיה לא המלצה ולא הנחייה לציבור להשתמש או לחדול מלהשתמש בתרופות – אין במידע באתר זה או בכל אחד מהמאמרים של ירון מרגולין ובטח שלא במאמר למעלה, תחליף להיוועצות עם רופא או רוקח.

מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא מוסמך או רוקח בכל הנוגע למטרות ואופן השימוש, במזונות, משחות, תמציות אפילו בתרגילים, או בתכשירים אחרים שנזכרים כאן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נשלח ב כללי, מזון מחלים

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*