אנטיביוטיקה – על נזקיה לאנשים בכלל ובפרט לחולים

פיליפ של אקארניה היה רופא וידידו של אלכסנדר הגדול. כאשר נתקף אלכסנדר הגדול בחום גבוה, היה זה פיליפ של אקארניה שהציל את חיו. הרופא השתמש באמצעי טבעי, פשוט ומדויק – מים – על ידי רחצה במים קרים של נהר סיידנוס בקיליקיה והציל בכך את חייו. כיום היה מקבל ללא היסוס – אנטיביוטיקה ובכל זאת יש מה להסס בכל הנוגע בתרופה הזאת. צייר – ז'אן ה-2 רסטו צייר צרפתי (מוצג כיום בלובר) ותלמידו של הצייר הידוע דאז ז'אן ז'ובנאט. בנו, ז'אן-ברנרד רסטאוט (1732–1797), זכה בפרס דה רומא בשנת 1758 Alexander of macedon trust's the doctor Philip, Jean II Restout (1692 -1768)

נזקי האנטיביוטיקה מעטים יודעים שהאנטיביוטיקה מחסלת את מאגרי ההגנה החשובים ביותר לבריאות תקינה בגוף האדם. אנטיביוטיקה -קבוצת תרופות, שמטרתן למנוע מחיידקים לחיות ולהתרבות או פשוטו כמשמעו "חיים מנוגדים", מהשורשים היוונים ἀντι anti, "נגד" ו- βίος, "חיים" – היא פועלת במספר מנגנונים, כולל פגיעה ישירה בדופן של תא החיידק, פגיעה בחלבונים הקשורים להתרבותם של החיידקים, גם בפגיעה בתנועה של החיידקים [מקור] ובדרך כלל היא משמשת אותך אם כואב לך הגרון, הבטן, יש לך צרבת ובא לך או שהרופא שלך המליץ לך ליטול אנטיביוטיקה כדי להקל על תסמיניך. האם עלה בדעתך מה המחיר להקלה הזאת? בדרך כלל משתמשים באנטיביוטיקה במצבים קשים יותר כמו דלקות בריאה, דלקת קרום המוח, אבל

אם חלית במחלה קשה, דלקתית וכרונית ויש לך פתאום חום או כואב לך הגרון או חשד לצורך בהתחלת טיפול אנטיביוטי יש לעשות זאת רק כאשר ישנה עדות ברורה לזיהום בחיידקים או כאשר קיים חשד גבוה לזיהום כזה, כדאי שתתפנה לקרוא מסמך קצר זה על נזקי האנטיביוטיקה לפני נטילתו של הכדור הראשון.

מעכבי סינתזת חלבונים (אנטיביוטיקה) – אנטיביוטיקה המתנגדת לחיים, והשימוש בה עולה בבריאותך לאורך זמן. היא מסווגת בדרך כלל על פי מנגנון הפעולה שלה, המבנה הכימי שלה, או ספקטרום הפעילות שלה. רוב הכדורים מכוונים לתפקודי חיידקים או תהליכי גדילה שמתרחשים בגופנו. [מקור – Calderon CB, Sabundayo BP (2007). Antimicrobial Classifications: Drugs for Bugs. In Schwalbe R, Steele-Moore L, Goodwin AC. Antimicrobial Susceptibility Testing Protocols. CRC Press. Taylor & Frances group] לתוצרי האנטיביוטיקה שמכוונים לדופן התא של החיידקי (פניצילינים וצפלוספורינים) או אל קרום התא (פולימיקסינים), הכדורים שמסוגלים להפריע לתפקודם של אנזימים חיידקיים חיוניים (רפימיצינים, ליפיארמיצינים, קינולונים וסולפונמידים) כולם בעלי פעילות חיידקית. הם מעכבים של ייצור – סינתזת חלבונים (מקרולידים, לינקוזמידים וטטרציקלינים) ובדרך כלל הם בקטריוסטטיים (למעט אמינוגליקוזידים בקטריאליים). סיווג נוסף מבוסס על כיוונם ומתייחס אל יעד ההתקפה שלהם. ארבע סוגים חדשים של אנטיביוטיקה הוכנסו לשימוש קליני בסוף שנות האלפיים ובתחילת שנות העשרים של המאה העשרים: ליפופפטידים מחזוריים (כגון דפטומיצין), גליציליקלינים (כגון טיגציקלין), אוקסאזולידינונים (כגון linezolid), ו- lipiarmycins (כגון fidaxomicin). [מקור1, מקור2] .מקור האיור ויקיפדיה – כאן

מחיר נטילתה של האנטיביוטיקה מוטל עליך, גם אם היא באישורו של הרופא שלך וגם כשהיא מביאה עליך הקלה, בסופו של דבר – לכאורה – בטווח הארוך היא מביאה לך אסון. מנגנוני תגובה תוך תאיים כמו מנגנון תגובת החלבון, הורסים את בריאותך, היא גורמת גם לפגיעה בדופן התא (דלקת), ומביא להתמודדות המערכת התאית עם מתח בטווח הארוך [מקור]. ניתן לסווג אנטיביוטיקה על בסיס המרכיב הסלולרי (התוך תאי) או של המערכת עליהם הם משפיעים, בנוסף אם הם גורמים למוות של תאים (כמו תרופות חיידקיות) או רק כשהם מעכבים את צמיחת התאים [מקור], רוב הכדורים האנטיביוטיים גם מעכבים סינתזת DNA, סינתזת (כלומר ייצור עצמי של גופנו) RNA, סינתזת דופן התא (בלעדיה אי אפשר להחלים מדלקת כרונית) [מקור] או סינתזת חלבון [מקור1, מקור2].

מקדמים בתחילה אסטרטגיות הסתגלותיות להחלמת בטווח הקצר אשר הופכות לפתוגניות בטווח הארוך עקב שינויים ארוכי טווח בתפקודי הסלולר.

האינטראקציה בין המארח / והמיקרוביוטה יכולים להשפיע אף הם על הטמעה, טרנספורמציה ופעולה של חומרים מזינים ואינם מזינים. נושא עליו כתבתי כאן, כאן וכאן אבל הפרק החשוב בעיני דווקא במנת הבקר שלי על התססת שיבולת השועל – כאן.

מנת הבקר שלי (ירון מרגולין) שיבולת שועל מותססת עם חופן גרגרי שעורה ותפוחי עץ מותססים. למתכון – כאן

למאמרי: כל מה שאתה צריך לדעת על מיקרו-תזונה – ויטמינים ומינרלים

האנטיביוטיקה שלך מקלה מידית על התסמינים ומפסיק לכאוב לך – אבל רעתה מתחילה להופיע בטווחים הארוכים כי היא מחסלת בגופך את: הביוטין b7, (כרובית, אבוקדו, עגבניות), מאגרי הסידן (עלי חרדל, קייל, שומר, שעועית ירוקה), את מאגרי הQ10 (ברוקולי, כרובית ששומרים על הלב), שלא נדע גם את החומצה הפולית שעוזרת להגמיש את העורקים שלך ולהפחית יתר לחץ דם, להוריד כולסטרול ואלרגיות, מכונה גם ויטמין B9 (חומוס, ברוקולי, עלי חרדל, אספרגוס – מכילים חומצה פולית), את הגלוטתיון (שכל מי שרוצה להחלים ממחלה דלקתית כרונית חייב לשמור עליו ולבנות אותו שאין חשוב ממנו להחלמת הכליות, טרשת עורקים, צרבת, כולסטרול גבוה ומי שעבר גם התקף לב) טלו פסיליום פעמיים ביום, כף ליצור ייצור עצמי של גלוטתיון הפסיליום הוא מזון כתרופה אחד מהחומרים המשובחים והמתאימה במיוחד למצבי נטילת אנטיביוטיקה, לצד נבטי ברוקולי כמובן. כדורי האנטי חיים מחסלים גם את מאגרי הברזל (עלי חרדל, כורכום, שמיר, שעועית ירוקה, אספרגוס, כרשה, עדשים, אצת קלפ – כולם מכילים ברזל זמין שיתאזן מחדש בעזרתם), את מאגרי המגנזיום (אצת קלפ, קטניות, ברוקולי, תפוח אדמה חי), את מאגרי ה B12 (טלו תוסף מזון מתילקובלאמין בלבד בכמות מורחבת), את מאגרי הפירידוקסין (ויטמין B-6) – (פלפלים, כרוב, עלי חרדל, אספרגוס, כורכום, ברוקולי מאודה), את מאגרי הריבופלאבין (ויטמין B2) (עלי חרדל, ברוקולי, אספרגוס, כרוב, שעועית ירוקה), את מאגרי הוויטמין תיאמין (B1) (עגבניות, אפונה ירוקה, ברוקולי, קישוא, תירס, כרוב ניצנים, עלי חרדל, שיבולת שועל), את מאגרי ויטמין C (טלו תוסף 4000 מ"ג לתיקון הנזקים – והלוואי שתצליחו -אלף בבקר, בצהרים, אחה"צ ואלף בלילה ), וגם את מאגרי ויטמין די3 (שבו בשמש 15-20 דקות פעמיים ביום – ואל תשכחו להודות לרופא שהביא אתכם לכל זה, כי אין כמו רופא טוב.

למאמרי – עורקים גמישים – הסוד והדרך לזכייה בבריאות מחדש

יש צורך אמתי ודחוף להעלאת המודעות לנושא של שימוש מושכל באנטיביוטיקה, הקצאת משאבים מתאימים, התאמת מערכות המיחשוב וביצוע התערבויות נקודתיות ורוחביות לצד הבנה בנזקיה והגנה על החולה בפניהם.

למאמרי "אילוף הכליות הסוררות – על הדרך להחלים מאי ספיקת כליות

This image has an empty alt attribute; its file name is 800px-Methylcobalamin_tablets.jpg
אריזת טבליות של 500 מ"ג ויטמין B12 מתילקובלאמין – מקור הצילום ויקיפדיה – כאן

מדד חומציות הנוזל הבין תאי בגוף מושפע לרעה – הוא חייב להיות בסיסי pH, כדי שמערכת ה"משלים" Complement-regulatory proteins תבנה ותפעל להגנה ובמצב שנוצר מצב זה משתנה לרעה – עוד על כך – כאן

נשארו לך שאלות 

אשמח להשיב על כל שאלה 

לטופס פנייה ישירה אל ירון מרגולין – נא להקליק – כאן  

בבקשה לא להתקשר משום שזה פשוט לא מאפשר לי לעבוד – אנא השתמשו באמצעים שלפניכם –


  שמי Name:


  טלפון phone:


  דוא"ל (כדי שאוכל להשיב לך מכל מקום בעולם) Email:


  איך אני יכול לעזור לך How can I help you:


  אפשר לקבל את בדיקות הדם החריגות שלך Exceptional laboratory tests:  למען הסר ספק, חובת התייעצות עם רופא (המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי של כל מטופל או שלך) לפני שימוש בכל תכשיר, מאכל, תמצית או ביצוע כל תרגיל. ירון מרגולין הוא רקדן ומבית המחול שלו בירושלים פרצה התורה כאשר נחשפה שיטת המחול שלו כבעלת יכולת מדהימה, באמצע שנות ה – 80 לרפא סרטן. המידע באתר של ירון מרגולין או באתר "לחיצות ההחלמה" (בפיסבוק או MARGOLINMETHOD.COM ), במאמר הנ"ל ובמאמרים של ירון מרגולין הם חומר למחשבה – פילוסופיה לא המלצה ולא הנחייה לציבור להשתמש או לחדול מלהשתמש בתרופות – אין במידע באתר זה או בכל אחד מהמאמרים תחליף להיוועצות עם מומחה מוכר המכיר לפרטים את מצבו הבריאותי הכללי שלך ושל משפחתך. מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא מוסמך או רוקח בכל הנוגע בכאב, הרגשה רעה או למטרות ואופן השימוש, במזונות, משחות, תמציות ואפילו בתרגילים, או בתכשירים אחרים שנזכרים כאן.

  For the avoidance of doubt, consult a physician (who knows in detail the general health of each patient or yours) before using any medicine, food, extract or any exercise. The information on Yaron Margolin's website or the "Healing Presses" website (on Facebook or MARGOLINMETHOD.COM), in the above article and in Yaron Margolin's articles are material for thought – philosophy neither recommendation nor public guidance to use or cease to use drugs – no information on this site or anyone You should always consult with a qualified physician or pharmacist regarding pain, bad feeling, or goals and how to use foods, ointments, extracts and even exercises, or other remedies that are mentioned as such

  מאמרים אחרונים

  מבוא לפסיכותרפיה מכלולית והוליסטית

  עקרונות המזון כתרופה

  נשלח ב כללי
  One comment on “אנטיביוטיקה – על נזקיה לאנשים בכלל ובפרט לחולים
  1. Marty Haegele הגיב:

   What i don't understood is actually how you're not actually much more well-liked than you may be right now. You are very intelligent. You realize thus significantly relating to this subject, produced me personally consider it from numerous varied angles. Its like women and men aren't fascinated unless it is one thing to do with Lady gaga! Your own stuffs excellent. Always maintain it up!

  כתיבת תגובה

  Or

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  *